Galadegustace Prague Wine Trophy opět v pražské Jaltě. Medailová vína, nejlepší vinaři

Nucená pauza odsunula tradiční galadegustaci soutěže PWT, jejímž je časopis Víno&Styl stálým partnerem, o více než dva roky. Nyní se prestižní přehlídka vinných skvostů tuzemské i zahraniční produkce, opět vrací. Mnohá z vín doprovodí sami vinaři.

Datum se blíží, Galadegustace medailových vín Prague Wine Trophy, největší mezinárodní soutěže vín v ČR, se koná již ve středu 8. června v Jalta Boutique hotelu v Praze na Václavském náměstí. Během slavnostního ceremoniálu budou předána ocenění nejlepším vinařstvím a dovozcům soutěže. V 16 hodin začne ve všech konferenčních prostorách hotelu Galadegustace medailových vín pro širokou veřejnost, na níž 62 vystavovatelů, medailistů soutěže, představí více než 550 vín.

Skvělá vína ve skle, zasvěcené komentáře

Na Galadegustaci se mohou představit pouze medailisté Prague Wine Trophy. Účast si nemůže zaplatit žádný vinař ani dovozce, který v soutěži nezískal medaili. Díky tomu si Galadegustace Prague Wine Trophy v průběhu let vybudovala pověst jedné z nejlepších vinařských akcí v Praze. Návštěvníci budou mít příležitost setkat se osobně s nejlepšími domácími vinaři i řadou zahraničních. Akce potrvá do 20 hodin a vstupenky v ceně 1 500 Kč je možné zakoupit v síti Ticketmaster.

Prague Wine Trophy          

Galadegustace je každoročním vyvrcholením prestižní mezinárodní soutěže vín Prague Wine Trophy, která se odehrává v Praze ve čtyřech kolech ročně od roku 2007. Mezinárodní porota soutěže je složena z vinařů, obchodníků s vínem, someliérů a novinářů. Domácí a zahraniční vína se soutěže účastní v podobném poměru, v jakém jsou zastoupena na českém trhu s vínem.

Hodnocení probíhá jedinečnou srovnávací metodou, kdy jsou vína hodnocená v sériích po dvaceti vínech stejné odrůdy třikrát za sebou, jsou porovnávána vzájemně mezi sebou a sleduje se jejich vývoj. Díky tomu je medaile Prague Wine Trophy mezi odbornou veřejností velmi uznávaná, je považována za známku kvality a využívána jako marketingová podpora pro propagaci kvalitního vína.

Nejlepším vinařstvím 2021 je Zámecké vinařství Bzenec

Soutěže Prague Wine Trophy se v roce 2021 zúčastnilo 2103 vín. Některou z medailí získalo 112 vinařství a dovozců. Cenu Jindřicha Duška za rok 2021 pro nejlepší vinařství získalo Zámecké vinařství Bzenec. Na druhém místě se umístilo Château Valtice – Vinné sklepy Valtice a na třetím místě Vinařství Štěpán Maňák. Nejvíce medailí z dovozců získal Adveal, na druhém místě je Víno pro Vás a o třetí místo se dělí OHMS a Slovenské Víno Online. Ze zahraničních vinařství přihlášených přímo získalo nejvíce medailí Villa Vino Rača, druhá je Karpatská perla a třetí Shebo Winery. Nejlepším zahraničním vinařstvím přihlášeným dovozci se stalo vinařství Castel Freres, následované vinařstvím Les Grands Chais de France (dovozce United Brands) a vinařstvím Reinhold Haart (dovozce OHMS). Prague Wine Trophy uděluje zúčastněným vinařstvím rating. Ten nejvyšší, 5 hvězdiček, získalo v tomto ročníku 85 vinařství z celého světa s průměrem tří nejlepších vín 90 a více bodů.

Generálním partnerem Galadegustace je Vinolok. Partnery jsou Vinařský fond ČR, Umění vína, Allivictus, Riedel a Ticketmaster. Soutěž je zároveň podporovatelem Alzheimer nadačního fondu.