Kam vyrazit za vínem o prázdninách.. třeba na kole

0

Letní prázdniny se kvapem blíží, dovolené u moře jsou již skoro vyprodané, nervozita dětí z vysvědčení a rodičů z nastávajícího volna potomků stoupá. Podle průzkumů se stále zvyšuje počet čechů, kteří tráví dovolenou v domovině. Vzít si kolo a vyrazit na cestu můžete i vy. A vinařské cykloturistice se můžete věnovat celé léto a tady jsou možná vaše červencové cíle. Navíc správná troška vína v krvi prý jitří cyklistovy smysly…

Vinaři v Dolních Dunajovicích a Březí u Mikulova připravili pro milovníky vína možnost posezení s ochutnávkou vín ve vinném sklepě bez předchozího objednání. Letní otevřené sklepy budou probíhat od 2. července do 2. září. Každé vinařství bude mít dle rozpisu služeb otevřeno vždy po celý týden. Na tuto akci se nevybírá žádné vstupné, ale ochutnávka ve vinařství je zpoplatněna. Aktuální kalendář otevřených sklepů a otevírací doba je k dispozici na webových stránkách a informačních tabulích v obci.

2. červenec – 2. září
Město: Dolní Dunajovice
Místo: Dolní Dunajovice a Březí, vinné sklepy a vinařství
Kontaktní osoba: Dunajovské kopce – spolek vinařů
E-mail: info@dunajovskekopce.cz
www stránka: www.dunajovskekopce.cz

Vinařství Nosreti v Zaječí připravilo pro milovníky vína cyklus pravidelných prázdninových degustací s prohlídkou sklepa. Degustace proběhnou každé prázdninové úterý a sobotu od 19 hodin v minimálním počtu deseti přihlášených. Degustace trvá zhruba 1,5 hodiny a je nutné se včas přihlásit. Nejlépe v týdnu před degustací, nejpozději pak v den konání do 17 hodin v informačním centru.

3. červenec
Město: Zaječí
Místo: Vinařství Nosreti
Kontaktní osoba: Vinařství Nosreti
Telefon: 725936624
www stránka: www.vinarstvinosreti.cz

Řízená degustace růžových a sladkých vín při svíčkách proběhne ve středu 4. července od 19 do 21 hodin ve Znojmě. Formou řízené degustace vedené zkušeným someliérem hosté ochutnají 7 vzorků vín v nádherně nasvíceném nádvoří Znojemského podzemí. Bonusově proběhne degustace jednoho druhu kávy s výkladem baristy. Cena ochutnávky je 350 Kč na osobu.

4. červenec
Město: Znojmo
Místo: Slepičí trh 275/2 (u vchodu do Znojemského podzemí)
Kontaktní osoba: NAVAJN s.r.o.
Telefon: 602743301
E-mail: info@navajn.cz
www stránka: www.navajn.cz

Festival Sedleckých vín proběhne ve čtvrtek 5. července v areálu vinařství u Nesytu v obci Sedlec. Filozofií festivalu je, aby návštěvník neplatil žádné vstupné a platil pouze za ochutnání vína, které si sám vybere. Tak jako v minulých ročnících i letos bude slavnost provázet bohatý kulturní program včetně vystoupení známých hudebníků a pestrého občerstvení. K ochutnání bude celá kolekce vín, včetně vín přívlastkových, archivních, ledových i slámových. Vstup pro návštěvníky je zdarma, zpoplatněna je pouze ochutnávka vína, které si zájemce sám vybere. Pořadatelé myslely také na rodiny s dětmi, pro které bude v areálu připraven dětský koutek s různými atrakcemi.

5. červenec
Město: Sedlec
Místo: areál Vinařství u Nesytu
Telefon: 777719110
Kontaktní osoba: Ctirad Králík
E-mail: ochutnavky@sedleckavina.cz
www stránka: www.sedleckavina.cz

Letní otevřené sklepy v Moravské Nové Vsi proběhnou ve čtvrtek 5. července od 10 do 19 hodin ve sklepních uličkách U nádraží, Výmol a Zátiší. Otevřeno bude 25 až 30 vinných sklepů a místní vinaři nabídnou k ochutnávce svěží vína ročníku 2017, která budou doplněna i o vína starší podle aktuální nabídky v jednotlivých sklepích. Připraveno je občerstvení s krajovými specialitami a bohatý kulturní program s vystoupením cimbálové muziky.

5. červenec
Město: Moravská Nová Ves
Místo: areál vinných sklepů Výmol – Zátiší
Kontaktní osoba: Vinařský spolek Moravská Nová Ves
Telefon: 608875445
www stránka: www.vinarimnves.cz

Ve čtvrtek 5. července připravilo Vinařství Nosreti příjemné večerní posezení na terase s dobrým moravským vínem, občerstvením a cimbálovou muzikou. Tato posezení probíhají každý prázdninový čtvrtek v podvečer. Zahájení je v 18 hodin a předchozí rezervace, v týdnu před akcí, je podmínkou.

5. červenec
Město: Zaječí
Místo: Vinařství Nosreti
Kontaktní osoba: Vinařství Nosreti
Telefon: 725936624
E-mail: vinarstvi@nosreti.cz www stránka: www.vinarstvinosreti.cz

Prázdniny s vinařem je návštěvníky Mikulova hojně vyhledávaná akce určená všem milovníkům moravského vína, kteří se chtějí dozvědět více o historii pěstování révy vinné, podrobnosti o tom, jak se víno vyrábí a degustuje. Tato akce se již tradičně koná každý prázdninový čtvrtek od 19 hodin v historické lisovně v Mikulově. Řízená degustace s výkladem zahrnuje 6 vzorků vín s neutralizačním soustem. V případě zájmu lze domluvit rozšíření nabídky degustovaných vín. Pro zájemce je možné předem domluvit také ukázku prací ve vinici a představení typických odrůd mikulovské vinařské podoblasti.

5. červenec
Město: Mikulov
Místo: historická lisovna z roku 1848, Brněnská 26
Kontaktní osoba: Ing. Vojtěch Pazderka
Telefon: 602567640, 721153049
E-mail: dionysos@breclavsko.com www stránka: www.dionysos.breclavsko.com

Tour de vinohrad je oblíbená akce určena všem, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Podluží a současně mají zájem vidět sklepní uličky a turistům neznámé viniční tratě této oblasti. Tato oblíbená akce je v letošním roce obohacena o novinku v podobě ochutnávky specialit z vína a hroznů. Tour de vinohrad nabízí také návštěvu sklepních uliček muzea Starý kvartýr v Lužicích a vinohradnické muzeum v Mikulčicích za účasti certifikovaného průvodce. Na závěr je připravena ochutnávka špičkových vín v archivním sklepě. Tour začíná v uvedených termínech v Mikulčicích vždy v 18 hodin.

5. červenec
Město: Mikulčice
Místo: sklepní uličky, viniční tratě, muzea a vinný sklep
Kontaktní osoba: Rodinné vinařství Bartoníkovi
Telefon: 604310990
E-mail: penzionmikulcice@seznam.cz
www stránka: www.vinobartonik.cz

Začátek prázdnin si mohou milovníci vína užít 5. a 6. července ve vinných sklepích v Čejkovicích. V tyto sváteční dny mohou zájemci navštívit nejen otevřené sklepy místních vinařů, ale nahlédnout také do výrobních prostor a ochutnat ve skleničce jedinečný rukopis každého vinaře a pozorovat pozvolna zapadající slunce. Od 13 do 19 hodin bude na výběr několik vinařství, která umožní prohlídku a degustaci. Degustace jsou v jednotné ceně 100 Kč a vína lze na místě také zakoupit. V tyto dny bude volně přístupný místní bylinkový ráj Sonnentor a výrobní prostory ve vinařství Sýkora. A protože k dobrému vínu patří také dobré jídlo, jsou připraveny nejrůznější kulinářské speciality. Pro případ nepřízně počasí jsou připraveny párty stany

5. – 6. červenec
Město: Čejkovice (okr. Hodonín)
Místo: vinné sklepy
Kontaktní osoba: ČTVRTEČNÍCI, sdružení vinařů Čejkovice, z.s.
Telefon: 776013730
E-mail: info@vinozcejkovic.cz
WWW stránka: www.vinozcejkovic.cz

Oblíbená akce otevřených sklepů proběhne v pátek 6. července ve vinných sklepech v Horních a Dolních Věstonicích. Vinaři z Podpálaví otevřou celkem 14 sklepů a nabídnou k degustaci svá nejlepší vína. Každý vinař nabídne nejméně 5 vzorků, především z malých a středních vinařství zaměřených na vína z Pálavy.

6. červenec
Město: Horní Věstonice
Místo: Horní a Dolní Věstonice, vinné sklepy
Kontaktní osoba: Ing. Adam Kratochvíl
Telefon: 721681656
E-mail: info@sklepyvestonice.cz www stránka: www.sklepyvestonice.cz

Slovanské hradiště v Mikulčicích ve spolupráci s Turistickým informačním centrem v Mikulčicích připravili pro své hosty letní vinařskou akci v krásném prostředí lužních lesů. Vinaři z regionu Podluží nabídnou v pátek 6. července k ochutnání svá vína a speciality z vín jako například vinné želé, hroznové mošty či vinnou kyselku, a to přímo z míst, kde dříve bývalo největší velkomoravské hradiště Velké Moravy. K ochutnání budou také bezové produkty a speciality. Akce Vinaři na hradišti nabízí tradičně skvělou atmosféru doprovázenou živou hudbou.

6. červenec
Město: Mikulčice
Místo: Slovanské hradiště
Kontaktní osoba: TIC Mikulčice
Telefon: 604310990
E-mail: infomikulcice@seznam.cz www stránka: www.infomikulcice.cz

Den otevřených sklepů proběhne v sobotu 7. července od 14 do 21 hodin ve sklepní uličce v přírodním areálu nad obcí ve Vítonicích. Neomezená degustace proběhne v celkem 16 vinných sklepech. K tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika, heligonka, kytara a další. Připravena je soutěž tahání koštýřem a v podvečer se zjeví oblíbené sklepní strašidlo, které bude rozdávat pamětní mince. Zajištěno je také rozmanité občerstvení, masové dobroty, a především ty nejlepší vzorky vín místních vinařů. Děti mají vstup na akci zdarma.

7. červenec
Město: Vítonice
Místo: sklepní ulička v přírodním areálu nad obcí
Kontaktní osoba: Josef Střecha
Telefon: 724186788
E-mail: vitonice.starosta@seznam.cz
www stránka: www.vitonice.info

Den otevřených sklepů proběhne v sobotu 7. července od 10 do 19 hodin ve vinných sklepech v Mikulově. V tento den bude pro návštěvníky otevřeno 14 vinných sklepů, kde budou místní vinaři nabízet svá vína k ochutnání. Ve sklepích bude nachystáno pohoštění s místními specialitami.

7. červenec
Město: Mikulov
Místo: vinné sklepy
Kontaktní osoba: Sdružení vinařů Mikulovské vinařské podoblasti
Telefon: 736489351
E-mail: petr@marcincak.cz www stránka: www.vinarimikulovska.cz

Noční romantická prohlídka města Znojma s řízenou degustací 6 vzorků sladkých růžových a bílých vín ze znojemské vinařské podoblasti si mohou zájemci vychutnat v sobotu 7. července od 20.30 do 23.30 hodin. Po celý čas prohlídky se o hosty bude starat zkušený průvodce a someliér. Chybět nebude ani ukázka sabrage, tedy odseknutí hrdla láhve šavlí. Vstupné je 350 Kč na osobu.

7. červenec
Město: Znojmo
Místo: Zelenářská 16 (vchod nad radniční pasáží)
Kontaktní osoba: NAVAJN s.r.o.
Telefon: 602743301
E-mail: info@navajn.cz www stránka: www.navajn.cz

Tradiční akce otevřených sklepů vítonických vinařů proběhne v sobotu 7. července od 14 do 20 hodin ve sklepní uličce v katastru obce Vítonice. Pro veřejnost bude otevřeno 18 sklepů a nabídnou k ochutnání mnoho odrůd vín. Otevřené sklepy bude tradičně provázet cimbálová muzika a když se zadaří, zjeví se i sklepní strašidlo Faulenc Huhla.

7. červenec
Město: Vítonice
Místo: sklepní ulička Vítonice (okr. Znojmo)
Kontaktní osoba: Vítoničtí vinaři, z.s.
Telefon: 724583939, 776630309
E-mail: dominik.hes@centrum.cz www stránka: www.vitonictivinari.cz

Vinařství Nosreti v Zaječí připravilo pro milovníky vína cyklus pravidelných prázdninových degustací s prohlídkou sklepa. Degustace proběhnou každé prázdninové úterý a sobotu od 19 hodin v minimálním počtu deseti přihlášených. Ochutnávka proběhne formou řízené degustace a trvá zhruba 1,5 hodiny. Podmínkou účasti je rezervace v týdnu před akcí, nejpozději pak v den konání do 17 hodin v informačním centru.

7. červenec
Město: Zaječí
Místo: Vinařství Nosreti
Kontaktní osoba: Vinařství Nosreti
Telefon: 725936624
E-mail: vinarstvi@nosreti.cz www stránka: www.vinarstvinosreti.cz

Víno v oranžovém aneb Noční otevřené sklepy je letní vinařská akce, která proběhne v sobotu 7 července od 17 do 24 hodin ve Velkých Pavlovicích. V tuto nezvyklou dobu budou ve vinných sklepech připraveny ochutnávky místních vín, včetně úžasných rosé vín a krásný půlnoční ohňostroj. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách.

7. červenec
Město: Velké Pavlovice
Místo: vinné sklepy
Kontaktní osoba: Víno z Velkých Pavlovic
Telefon: 605886640
www stránka: www.vinozvelkychpavlovic.cz


V sobotu 7. července proběhne v ulice Sklepní a Záhumenní v Hruškách ochutnávka kvalitních vín přímo z rukou vinařů. Své sklepy je připraveno otevřít až 20 vinařů, od těch nejmenších až po profesionály. Po celou dobu akce bude zajištěno občerstvení a kyvadlová doprava koňskými povozy. Odpoledne bude u jednotlivých sklepů vyhrávat cimbálová muzika a navečer zahraje živá hudba.

7. červenec
Město: Hrušky (okr. Břeclav)
Místo: ulice Sklepní a Záhumenní
Kontaktní osoba: Jan Nešpor
Telefon: 607946301
Telefon (alternativní): 602470262
E-mail: czshrusky@seznam.cz
WWW stránka: www.hrusky.net

Vinařství Nosreti v Zaječí připravilo pro milovníky vína cyklus pravidelných prázdninových degustací s prohlídkou sklepa. Degustace proběhnou každé prázdninové úterý a sobotu od 19 hodin v minimálním počtu deseti přihlášených. Ochutnávka proběhne formou řízené degustace a trvá zhruba 1,5 hodiny. Podmínkou účasti je rezervace v týdnu před akcí, nejpozději pak v den konání do 17 hodin v informačním centru.

10. červenec
Město: Zaječí
Místo: Vinařství Nosreti
Kontaktní osoba: Vinařství Nosreti
Telefon: 725936624
E-mail: vinarstvi@nosreti.cz www stránka: www.vinarstvinosreti.cz

Již 14. ročník hudebního festivalu Znojmo proběhne od 12. do 29. července a okolí a tradičně stmelí excelentní hudbu, vyhlášená vína a přátelskou atmosféru letního Znojma. Patronem festivalu je od samého počátku houslový virtuóz Pavel Šporcl, jehož špičkové koncerty nechybí v žádném ročníku. Znojemský festival vždy přináší excelentní koncerty špičkových českých i zahraničních umělců, které probíhají na atypických místech historického Znojma i jeho okolí. S hudbou se tak návštěvníci setkávají i v prostorách zámků ve Vranově nad Dyjí, v Jevišovicích či v Uherčicích. Osou znojemského festivalu je provázání kvalitní hudby s uznávanými víny místních vinařů. Festival dlouhodobě spolupracuje s předními znalci vín a každoročně připravuje limitovanou edici festivalových vín, jejichž ochutnávky doprovázejí všechny koncerty a doprovodné akce festivalu.

12. – 29. červenec
Město: Znojmo
Místo: Znojmo a okolí
Kontaktní osoba: Petra Štorková / Hudbaznojmo, z.s.
Telefon: 606029286
E-mail: press@hudbaznojmo.cz www stránka: www.hudbaznojmo.cz

Ve čtvrtek 12. července připravilo Vinařství Nosreti příjemné večerní posezení na terase s dobrým moravským vínem, občerstvením a cimbálovou muzikou. Tato posezení probíhají každý prázdninový čtvrtek v podvečer. Zahájení je v 18 hodin a předchozí rezervace, v týdnu před akcí, je podmínkou účasti.

12. červenec
Město: Zaječí
Místo: Vinařství Nosreti
Kontaktní osoba: Vinařství Nosreti
Telefon: 725936624
E-mail: vinarstvi@nosreti.cz www stránka: www.vinarstvinosreti.cz

Prázdniny s vinařem je návštěvníky Mikulova hojně vyhledávaná akce určená všem milovníkům moravského vína, kteří se chtějí dozvědět více o historii pěstování révy vinné, podrobnosti o tom, jak se víno vyrábí a degustuje. Tato akce se již tradičně koná každý prázdninový čtvrtek od 19 hodin v historické lisovně v Mikulově. Řízená degustace s výkladem zahrnuje 6 vzorků vín s neutralizačním soustem. V případě zájmu lze domluvit rozšíření nabídky degustovaných vín. Pro zájemce je možné předem domluvit také ukázku prací ve vinici a představení typických odrůd mikulovské vinařské podoblasti.

12. červenec
Město: Mikulov
Místo: historická lisovna z roku 1848, Brněnská 26
Kontaktní osoba: Ing. Vojtěch Pazderka
Telefon: 602567640, 721153049
E-mail: dionysos@breclavsko.com www stránka: www.dionysos.breclavsko.com

Tour de vinohrad je oblíbená akce určena všem, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Podluží a současně mají zájem vidět sklepní uličky a turistům neznámé viniční tratě této oblasti. Tato oblíbená akce je v letošním roce obohacena o novinku v podobě ochutnávky specialit z vína a hroznů. Tour de vinohrad nabízí také návštěvu sklepních uliček muzea Starý kvartýr v Lužicích a vinohradnické muzeum v Mikulčicích za účasti certifikovaného průvodce. Na závěr je připravena ochutnávka špičkových vín v archivním sklepě. Tour začíná v uvedených termínech v Mikulčicích vždy v 18 hodin.

12. červenec
Město: Mikulčice
Místo: sklepní uličky, viniční tratě, muzea a vinný sklep
Kontaktní osoba: Rodinné vinařství Bartoníkovi
Telefon: 604310990
E-mail: penzionmikulcice@seznam.cz
www stránka: www.vinobartonik.cz

Velká soubojová degustace ryzlinků proběhne v sobotu 14. července v Hotelu Ryzlink v Mikulově. Milovníci této odrůdy by si rozhodně neměli nechat ujít tuto jedinečnou možnost ochutnat nejlepší mikulovské rýňáky a porovnat je s nejlepšími světovými rieslingy, jako je Mosela nebo Alsasko. Na tuto degustace je nutná včasná rezervace míst.

14. červenec
Město: Mikulov
Místo: Hotel Ryzlink
Kontaktní osoba: Hotel Ryzlink
Telefon: 770135094
E-mail: recepce@hotelryzlink.cz www stránka: www.hotelryzlink.cz

O víkendu 14. – 15. července proběhne ve vinných sklepech a na tenisových kurtech v Hovoranech již 11. ročník akce otevřených sklepů. Své sklepy je připraveno otevřít kolem dvacítky vinařů, kteří nabídnou svá vína, vodu i drobné občerstvení a od 20 hodin zahraje v areálu tenisových kurtů cimbálová muzika Vojara. Vstupné je 550 Kč v předprodeji nebo 650 Kč na místě a zahrnuje sklenku, katalog vinařů s mapkou, 2 kupony k odběru vína, každý v hodnotě 100 kč, vstup na večerní program i jízdu vinným autobusem.

14. – 15. červenec
Město: Hovorany
Místo: vinné sklepy, tenisové kurty
Kontaktní osoba: Spolek Hovoranských vinařů, z.s.
Telefon: 602581867
Telefon (alternativní): 724265791
E-mail: vinozhovoran@seznam.cz
WWW stránka: www.facebook.com/events/954193354758495/

Dobývání dobšických sklípků je tradiční letní vinařská akce, která se koná v sobotu 14. července od 13 do 21 hodin v Dobšicích. Tato akce probíhá v době výročí napoleonské bitvy u Znojma a je spojena s bohatým hudebním multižánrovým programem. V obci bude otevřena dvacítka sklepů, kde mohou hosté ochutnat místní vína a pohovořit s vinaři. Program je doplněn hudbou a zajištěné je také bohaté občerstvení. Slavnost nabídne jako obvykle dobrá vína, bitvu, hudbu a zpěv ve sklepních uličkách.

14. červenec
Město: Dobšice
Místo: sklepní uličky
Kontaktní osoba: Spolek dobšických vinařů
Telefon: 732791858
E-mail: vinari.dobsice@seznam.cz
WWW stránka: www.vinari.dobsice.cz

Vinařství Nosreti v Zaječí připravilo pro milovníky vína cyklus pravidelných prázdninových degustací s prohlídkou sklepa. Degustace proběhnou každé prázdninové úterý a sobotu od 19 hodin v minimálním počtu deseti přihlášených. Ochutnávka proběhne formou řízené degustace a trvá zhruba 1,5 hodiny. Podmínkou účasti je rezervace v týdnu před akcí, nejpozději pak v den konání do 17 hodin v informačním centru.

14. červenec
Město: Zaječí
Místo: Vinařství Nosreti
Kontaktní osoba: Vinařství Nosreti
Telefon: 725936624
E-mail: vinarstvi@nosreti.cz www stránka: www.vinarstvinosreti.cz

V sobotu 14. července proběhne ve stylovém prostředí venkovního amfiteátru v Hradebním příkopě ve Znojmě oblíbená noční degustace s hudebním doprovodem. Západ slunce a noční romantická obloha za poslechu hudby bude doplněna degustací vín od znojemských vinařů. Po celou dobu řízené degustace budou hosté v péči zkušených someliérů Františka Nahodila a Martina Vajčnera. Během 1,5 až 2 hodiny dlouhé degustace hosté ochutnají 6 vzorků špičkových vín. Připravena je také sabrage, tedy odseknutí hrdla láhve sektu, kterou si mohou degustátoři také vyzkoušet. Cena degustace je 350 Kč a začíná v 19 hodin. Sraz je nejméně 15 minut před začátkem naproti Vlkově věži.

14. červenec
Město: Znojmo
Místo: Hradební příkop se Střelniční věží, ulice Kollárova (naproti Vlkově věži)
Kontaktní osoba: NAVAJN s.r.o.
Telefon: 602743301
E-mail: info@navajn.cz www stránka: www.navajn.cz

Řízená degustace růžových a sladkých vín při svíčkách proběhne ve středu 18. července od 19 do 21 hodin ve Znojmě. Formou řízené degustace vedené zkušeným someliérem hosté ochutnají 7 vzorků vín v nádherně nasvíceném nádvoří Znojemského podzemí. Bonusově proběhne degustace jednoho druhu kávy s výkladem baristy. Cena ochutnávky je 350 Kč na osobu.

18. červenec
Město: Znojmo
Místo: Slepičí trh 275/2 (u vchodu do Znojemského podzemí)
Kontaktní osoba: NAVAJN s.r.o.
Telefon: 602743301
E-mail: info@navajn.cz www stránka: www.navajn.cz

Valtické Podzemí v rytmu oblíbených country tónů s tancem je nachystáno na středu 18. července. Oblíbený labyrint historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne krajové a sezónní speciality Valtického Podzemí a vína Lednicko-valtického areálu.

18. červenec
Město: Valtice
Místo: Vinařská 34
Kontaktní osoba: Lenka Dwořáčková
Telefon: 723600423
E-mail: info@valtickepodzemi.cz
www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Ve čtvrtek 19. července připravilo Vinařství Nosreti příjemné večerní posezení na terase s dobrým moravským vínem, občerstvením a cimbálovou muzikou. Tato posezení probíhají každý prázdninový čtvrtek v podvečer. Zahájení je v 18 hodin a předchozí rezervace, v týdnu před akcí, je podmínkou účasti.

19. červenec
Město: Zaječí
Místo: Vinařství Nosreti
Kontaktní osoba: Vinařství Nosreti
Telefon: 725936624
E-mail: vinarstvi@nosreti.cz www stránka: www.vinarstvinosreti.cz

Prázdniny s vinařem je návštěvníky Mikulova hojně vyhledávaná akce určená všem milovníkům moravského vína, kteří se chtějí dozvědět více o historii pěstování révy vinné, podrobnosti o tom, jak se víno vyrábí a degustuje. Tato akce se již tradičně koná každý prázdninový čtvrtek od 19 hodin v historické lisovně v Mikulově. Řízená degustace s výkladem zahrnuje 6 vzorků vín s neutralizačním soustem. V případě zájmu lze domluvit rozšíření nabídky degustovaných vín. Pro zájemce je možné předem domluvit také ukázku prací ve vinici a představení typických odrůd mikulovské vinařské podoblasti.

19. červenec
Město: Mikulov
Místo: historická lisovna z roku 1848, Brněnská 26
Kontaktní osoba: Ing. Vojtěch Pazderka
Telefon: 602567640, 721153049
E-mail: dionysos@breclavsko.com www stránka: www.dionysos.breclavsko.com

Vína ze Sonberku můžete ochutnat na Tour Aliance vinařů V8  ve čtvrtek 19. července od 16:30 do 19:30 hodin ve Strahovském klášteře v Praze. Připravena je degustace více než 50 vín sedmi moravských vinařství, během které zástupci jednotlivých vinařství představí také novou kolekci vín Grand Cru V8 pro rok 2018. Vstupenky jsou za 490 Kč na osobu a zakoupit je lze pouze v předprodeji. Součástí je sklenička s logem V8, neomezená degustace a drobné občerstvení. Rezervace předem je nutná, kapacita míst je omezena!

19. červenec
Město: Praha
Místo: Strahovský klášter
Kontaktní osoba: Aliance vinařů V8
Telefon: 736472074
E-mail: info@8v.cz
WWW stránka: www.8v.cz

Tour de vinohrad je oblíbená akce určena všem, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Podluží a současně mají zájem vidět sklepní uličky a turistům neznámé viniční tratě této oblasti. Tato oblíbená akce je v letošním roce obohacena o novinku v podobě ochutnávky specialit z vína a hroznů. Tour de vinohrad nabízí také návštěvu sklepních uliček muzea Starý kvartýr v Lužicích a vinohradnické muzeum v Mikulčicích za účasti certifikovaného průvodce. Na závěr je připravena ochutnávka špičkových vín v archivním sklepě. Tour začíná v uvedených termínech v Mikulčicích vždy v 18 hodin.

19. červenec
Město: Mikulčice
Místo: sklepní uličky, viniční tratě, muzea a vinný sklep
Kontaktní osoba: Rodinné vinařství Bartoníkovi
Telefon: 604310990
E-mail: penzionmikulcice@seznam.cz
www stránka: www.vinobartonik.cz

Letní putování po vinařských stezkách Mikulovska je seriál cyklo-turisticko-vinařských výletů krajem vína. V soboru 21. července zamíří letní putování na Mikulovskou vinařskou stezku. Výlet je určený pro cyklisty i pěší, pro zdatné turisty i rodiny s dětmi. Účastníci objeví tajemství vinných sklepů, ochutnají místní speciality a také soutěžit o zajímavé ceny v cíli. Na výběr jsou 2 různě náročné trasy pro cyklisty a jedna pro pěší s plánovanými zastávkami ve vinných sklepech s ochutnávkami vína přímo z rukou vinařů i zastavení u zajímavých turistických cílů. Letní putování krajinou bude zakončeno v Mikulově na Festivalu Národů Podyjí, které uchvátí hudbou, vínem i specialitami národních kuchyní.

21. červenec
Město: Mikulov
Místo: Mikulovsko
Kontaktní osoba: Partnerství, o.p.s.
Telefon: 515903121
E-mail: dominika.bauchelova@nap.cz
www stránka: www.stezky.cz

Noční romantická prohlídka města Znojma s řízenou degustací 6 vzorků sladkých růžových a bílých vín ze znojemské vinařské podoblasti si mohou zájemci vychutnat v sobotu 21. července od 20.30 do 23.30 hodin. Po celý čas prohlídky se o hosty bude starat zkušený průvodce a someliér. Chybět nebude ani ukázka sabrage, tedy odseknutí hrdla láhve šavlí. Vstupné je 350 Kč na osobu.

21. červenec
Město: Znojmo
Místo: Zelenářská 16 (vchod nad radniční pasáží)
Kontaktní osoba: NAVAJN s.r.o.
Telefon: 602743301
E-mail: info@navajn.cz www stránka: www.navajn.cz

Ochutnávka vín v rámci festivalu Národy Podyjí proběhne v sobotu 21. července od 13 do 22 hodin v přízemí Městského úřadu v Mikulově. K ochutnání bude připraveno více než 100 vzorků vín převážně z mikulovské vinařské podoblasti a Rakouska. Tato ochutnávka doplní již 19. ročník kulinářsko-kulturního Festivalu národů Podyjí, který probíhá 20.- 22. července na Náměstí.

20. – 22. červenec
Město: Mikulov
Místo: Městský úřad Mikulov – přízemí
Kontaktní osoba: Vinařství Volařík
Telefon: 736472074
E-mail: sojkova@vinarstvivolarik.cz
www stránka: www.narodypodyji.cz

 

Ve čtvrtek 26. července připravilo Vinařství Nosreti příjemné večerní posezení na terase s dobrým moravským vínem, občerstvením a cimbálovou muzikou. Tato posezení probíhají každý prázdninový čtvrtek v podvečer. Zahájení je v 18 hodin a předchozí rezervace, v týdnu před akcí, je podmínkou účasti.

26. červenec
Město: Zaječí
Místo: Vinařství Nosreti
Kontaktní osoba: Vinařství Nosreti
Telefon: 725936624
E-mail: vinarstvi@nosreti.cz www stránka: www.vinarstvinosreti.cz

Prázdniny s vinařem je návštěvníky Mikulova hojně vyhledávaná akce určená všem milovníkům moravského vína, kteří se chtějí dozvědět více o historii pěstování révy vinné, podrobnosti o tom, jak se víno vyrábí a degustuje. Tato akce se již tradičně koná každý prázdninový čtvrtek od 19 hodin v historické lisovně v Mikulově. Řízená degustace s výkladem zahrnuje 6 vzorků vín s neutralizačním soustem. V případě zájmu lze domluvit rozšíření nabídky degustovaných vín. Pro zájemce je možné předem domluvit také ukázku prací ve vinici a představení typických odrůd mikulovské vinařské podoblasti.

26. červenec
Město: Mikulov
Místo: historická lisovna z roku 1848, Brněnská 26
Kontaktní osoba: Ing. Vojtěch Pazderka
Telefon: 602567640, 721153049
E-mail: dionysos@breclavsko.com www stránka: www.dionysos.breclavsko.com

Tour de vinohrad je oblíbená akce určena všem, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Podluží a současně mají zájem vidět sklepní uličky a turistům neznámé viniční tratě této oblasti. Tato oblíbená akce je v letošním roce obohacena o novinku v podobě ochutnávky specialit z vína a hroznů. Tour de vinohrad nabízí také návštěvu sklepních uliček muzea Starý kvartýr v Lužicích a vinohradnické muzeum v Mikulčicích za účasti certifikovaného průvodce. Na závěr je připravena ochutnávka špičkových vín v archivním sklepě. Tour začíná v uvedených termínech v Mikulčicích vždy v 18 hodin.

26. červenec
Město: Mikulčice
Místo: sklepní uličky, viniční tratě, muzea a vinný sklep
Kontaktní osoba: Rodinné vinařství Bartoníkovi
Telefon: 604310990
E-mail: penzionmikulcice@seznam.cz
www stránka: www.vinobartonik.cz

Letní slavnost autentických vín proběhne o víkendu 27. – 29. července v areálu vinných sklepů ve Velkých Bílovicích. Na akci bude možné ochutnat netradiční vína autentických vinařů a jejich příznivců. Návštěvníci zde mohou vína ochutnat, ale také si popovídat přímo s vinaři, kteří představí své netradiční postupy a jejich výsledky. Vína našich předků možná nebyla tak uhlazená a vycizelovaná jako mnohá dnešní. Určitě však byla autentická. A právě onu autenticitu si vepsali do štítu Autentisté, které spojuje nejenom stejná regionální příslušnost, ale především snaha o přípravu hodnověrných, rukodělných vín a v neposlední řadě i hlubší zájem o starou vinařskou krajinu, již svými vinohrady dotvářejí.

27. – 29. červenec
Město: Velké Bílovice
Místo: areál sklepy
Kontaktní osoba: Milan Damborský
Telefon: 777565599
E-mail: milan.damborsky@gmail.com
www stránka: www.sites.google.com/radekosicka.cz/julyrendezvous/home

Noční prohlídka města Znojma s řízenou degustací 6 vzorků vín z největší vinařské firmy na Znojemsku, Znovínu Znojmo si mohou zájemci vychutnat v pátek 27. července od 20.30 do 23.30 hodin. Po celý čas prohlídky se o hosty bude starat zkušený průvodce a someliér. Chybět nebude ani ukázka sabrage, tedy odseknutí hrdla láhve šavlí. Vstupné je 350 Kč na osobu.

27. červenec
Město: Znojmo
Místo: Zelenářská 16 (vchod nad radniční pasáží)
Kontaktní osoba: NAVAJN s.r.o.
Telefon: 602743301
E-mail: info@navajn.cz www stránka: www.navajn.cz

Pravidelný cyklus degustací vín v pátek 27. července od 19 hodin v radničním sklepě Slovácké galerie vín v Kyjově. V cyklu degustací se představí vždy jedno z vinařství Slovácké vinařské podoblasti. Z důvodu limitované kapacity míst pořadatelé doporučují zakoupení vstupenek v předprodeji.

27. červenec
Město: Kyjov
Místo: Slovácká galerie vín – radniční sklep
Kontaktní osoba: Slovácká galerie vín – radniční sklep, Kyjov
Telefon: 518307733, 773900307
E-mail: info@slovackagalerievin.cz
www stránka: www.slovackagalerievin.cz

Akce hodovní otevřené sklepy proběhne v sobotu 28. července v Moravské Nové Vsi. Pro návštěvníky bude připravena ochutnávka vzorků vína z ročníku 2017. Návštěva sklepů začne ve 13 hodin ve sklepní uličce Výmol. Vstupné, v němž je zahrnuta ochutnávka vína, je 200 Kč a hosté mohou plynule navázat a navštívit večerní Předhodovní zpívání pod májů.

28. červenec
Město: Moravská Nová Ves
Místo: sklepní ulička Výmol
Kontaktní osoba: Vinaříček z.s.
Telefon: 777062129, 777561535
E-mail: info@vinaricek.cz
www stránka: www.vinaricek.cz

Piknik s řízenou degustací vín v samém srdci znojemských vinohradů proběhne v sobotu 28. července od 18 hodin v obci Hnanice. Tato akce nabídne degustaci 7 vzorků vín přímo ve vinicích, na místě, kde všechno začíná. Piknik bude probíhat u kapličky obklopené ze všech stran vinohrady a krásnými výhledy a degustaci povede zkušený sommelier. Vstupné je 350 Kč na osobu a sraz je 5 minut před začátkem u Hotelu Vinice v Hnanicích.

28. červenec
Město: Hnanice
Místo: sraz u hotelu Vinice Hnanice
Kontaktní osoba: NAVAJN s.r.o.
Telefon: 602743301
E-mail: info@navajn.cz
www stránka: www.navajn.cz

Akce otevřených sklepů proběhne v sobotu 28. července ve vinných sklepech V Šardicích.
Od 11 hodin bude otevřeno přibližně 18 sklepů, kde mohou hosté ochutnat vína místních vinařů. Na večer se chystá tradiční posezení se sklenkou vína a cimbálovou muzikou. Mezi jednotlivými lokalitami sklepů je zajištěna doprava.

28. červenec
Město: Šardice
Místo: vinné sklepy
Kontaktní osoba: Mendelův vinařský spolek Šardice
Telefon: 602146935, 603332416
E-mail: f.foretnik@seznam.cz
www stránka: www.vinozesardic.cz

Již tradiční vinařská benátská noc proběhne v sobotu 28. července v Sedleci. Po celý den zde budou nabízeny grilované speciality a hosté budou mít možnost ochutnat celý sortiment vín, včetně ledových a slámových. Celý den budou probíhat hudební vystoupení a v 17 hodin začne benátská noc taneční zábavou za doprovodu hudební skupiny Apollo Lednice. Vrcholem bude tradiční zakončení benátské noci ohňostrojem. Vstup je zdarma.

28. červenec
Město: Sedlec
Místo: areál vinařství u Nesytu
Kontaktní osoba: Monika Ježová
Telefon: 777719116
E-mail: ochutnavky@sedleckavina.cz
www stránka: www.sedleckavina.cz

Vinařské meruňkové slavnosti a Předhodové zpívání proběhne v sobotu 28. července na náměstí Svobody ve Valticích. Slavnosti nabídnou víno, meruňky a folklór v ucelené podobě. Valtická krojovaná společnost doprovodí meruňky celodenním programem se spoustou domácích i zahraničních krojovaných. Více jak dvě stovky krojovaných vytvoří jedinečnou atmosféru při ochutnávkách vína a meruněk na slano, na sladko, pečené, smažené, ve zmrzlině, v koktejlech a mnohých jiných možných podobách této tradičně místní plodiny.

28. červenec
Město: Valtice
Místo: náměstí Svobody
Kontaktní osoba: město Valtice
Telefon: 734256709
E-mail: kultura@valtice.eu
www stránka: www.valtice.eu