Kam za vínem v srpnu – Tipy na vinařské akce 

0

Prázdniny se překlopily do druhé půle, hrozny na vinicích se kulatí, počasí nám zatím docela přeje. Pokud již máte exotické kraje, hory a moře za sebou, je čas vyplout na moře vína.

A zde je nabídka tipů pro vaše cestování.

9. srpen

Město: Znojmo

Místo: nádvoří Znojemského podzemí, Slepičí trh 275/2

Kontaktní osoba: František Nahodil

Telefon: 602743301

E-mail: info@navajn.cz

www stránka: www.navajn.cz

Řízená degustace růžových a sladkých vín proběhne ve středu 9. srpna od 19 hodin ve Znojmě. Formou řízené degustace hosté ochutnají 8 vzorků růžových a sladkých vín, a to při svíčkách, v nádherně nasvíceném prostředí Znojemského podzemí. Cena ochutnávky je 300 Kč na osobu a sraz je 5 minut před začátkem na nádvoří. Pořadatelé doporučují včasnou rezervaci míst.

10. srpen

Město: Mikulov

Místo: historická lisovna z roku 1848, Brněnská 26

Kontaktní osoba: Ing. Vojtěch Pazderka

Telefon: 602567640

Telefon (alternativní): 721153049

E-mail: dionysos@breclavsko.com

www stránka: www.dionysos.breclavsko.com

Prázdniny s vinařem je návštěvníky Mikulova hojně vyhledávaná akce určená všem milovníkům moravského vína, kteří se chtějí dozvědět více o historii pěstování révy vinné, podrobnosti o tom, jak se víno vyrábí a degustuje. Tato akce se již tradičně koná každý prázdninový čtvrtek od 19 hodin v historické lisovně v Mikulově. Řízená degustace s výkladem zahrnuje 6 vzorků vín s neutralizačním soustem. Po dohodě je možné rozšíření degustovaných vín. Degustace trvá přibližně 2 hodiny.

10. srpen

Město: Mikulčice

Místo: sklepní uličky, viniční tratě, muzea a vinný sklep

Kontaktní osoba: Rodinné vinařství Bartoníkovi

Telefon: 736135050

E-mail: penzionmikulcice@seznam.cz

www stránka: www.vinobartonik.cz

Tour de vinohrad je oblíbená akce určena všem, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Podluží a současně mají zájem vidět sklepní uličky a turistům neznámé viniční tratě této oblasti. Tato oblíbená akce je v letošním roce obohacena o novinku v podobě ochutnávky specialit z vína a hroznů. Tour de vinohrad nabízí také návštěvu sklepních uliček muzea Starý kvartýr v Lužicích a vinohradnické muzeum v Mikulčicích za účasti certifikovaného průvodce. Na závěr je připravena ochutnávka špičkových vín v archivním sklepě. Začátek je v uvedených termínech vždy v 18 hodin v Mikulčicích.

10. srpen

Město: Brno

Místo: Otevření zahrada, Údolní 33

Kontaktní osoba: Partnerství, o.p.s.

Telefon: 515903121

E-mail: vinozblizka@nap.cz

www stránka: www.vinozblizka.cz

Víno z blízka, další večer s vínem z exkluzivní série několika volných vinných degustací, proběhne ve čtvrtek 10. srpna v příjemném prostředí Otevřené zahrady pod Špilberkem, která je oázou klidu v ruchu velkoměsta. Na tento večer přijedou do Brna vinaři z Nového Šaldorfa-Sedlešovic, aby prezentovali svá nejlepší vína. Osm vinařství přiveze padesátku svých vín. Hosté si tak mohou vychutnat tři příjemné hodiny se skleničkou v ruce za zvuků živé hudby a letní podvečerní atmosféra překrásné zahrady. K dispozici bude i lehké čerstvé a chutné občerstvení z grilu od La Bouchée.

 

[ot-caption title=”” url=”http://www.vinoastyl.cz/wp-content/uploads/2017/07/vinice-hnanice-vinohrady-Znojemsko_1-kopie.jpg”]

11. – 12. srpen

Město: Bzenec

Místo: sklepy pod sokolovnou

Kontaktní osoba: Ing. Miroslav Kunc

Telefon: 602751081

E-mail: kunc.mirek@gmail.com

www stránka: www.galerierr.info

Největší výstava Ryzlinků rýnských v Evropě proběhne v pátek 11. srpna od 18 hodin a v sobotu 12. srpna od 14 hodin ve sklepech pod sokolovnou v Bzenci. Výstava je pořádaná ve spolupráci s městem Bzenec v rámci tradiční Bzenecké pouti.

11. – 12. srpen

Město: Hostivice

Místo: Husovo náměstí

Kontaktní osoba: MKSH, příspěvková organizace

Telefon: 774442214

E-mail: info@mksh.cz

www stránka: www.invinohostivice.cz

Čtvrtý ročník mezinárodního festivalu vína In vino Hostivice odstartuje v pátek 11. srpna ve 14 hodin. Na Husově náměstí budete moci prožít skvělé dva dny plné ochutnávek vín, delikates, hudby a třeba i tance. Během těchto dvou dnů budou k degustaci vzorky z více jak 15 zemí světa a mimo to samozřejmě k ochutnání rozličné delikatesy, které k tomuto nápoji neodmyslitelně patří. Program obstarají třeba MONKEY BUSINESS, Lety Mimo, Funk Corporation, Karel Kahovec nebo Jamie Marshall´s Amplified Acoustic Band.

11. srpen

Město: Znojmo

Místo: Hradební příkop se střelniční věží, ul. Kollárova

Kontaktní osoba: František Nahodil

Telefon: 602743301

E-mail: info@navajn.cz

www stránka: www.navajn.cz

Řízená degustace vín a kávy pod širým nebem při svíčkách proběhne v pátek 11. srpna od 19 hodin ve Znojmě. Hosté ochutnají lahodná vína a kávy přímo z rukou zkušeného baristy v nádherném, svíčkami nasvíceném hradebním příkopě se Střelniční věží. Cena ochutnávky je 300 Kč na osobu a zahrnuje ochutnávku a degustační sklenku na památku. Sraz je 5 minut před a pořadatelé doporučují včasnou rezervaci míst.

 

[ot-caption title=”” url=”http://www.vinoastyl.cz/wp-content/uploads/2017/07/Snímek-obrazovky-2016-02-04-v-14.44.45-kopie.png”]

11. srpen

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí, Vinařská ev. č. 47

Kontaktní osoba: Lenka Dwořáčková

Telefon: 723600423

E-mail: info@valtickepodzemi.cz

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční prázdninový večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se uskuteční v pátek 11. srpna od 20 hodin. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

12. srpen

Město: Kyjov

Místo: sportovní hala Klvaňova gymnázia

Kontaktní osoba: Pavel Navrátil

Telefon: 602937871

E-mail: navratil@kyjovskavinoteka.cz

www stránka: www.cechkyjovskychvinaru.cz

Už 11. ročník Galerie rulandských vín v ČR se uskuteční v sobotu 12. srpna ve sportovní hale Klvaňova gymnázia v Kyjově. Soutěžní přehlídka nejlepších burgundských odrůd včetně Chardonnay, rosé a cuvée z České republiky i ze zahraničí obsáhne tradičně velkého počtu vzorků vín. Přehlídka bude zahájena ve 14 hodin a slavnostní předání hlavních cen proběhne po 15 hodině. V 16 hodin zahraje k tanci a poslechu cimbálová muzika.

12. srpen

Město: Boleradice

Místo: areál vinných sklepů Tihelňa

Kontaktní osoba: Ing. Zdeněk Vykoukal

Telefon: 775184403

Telefon (alternativní): 606770858

E-mail: autentiste@autentiste.eu

www stránka: www.autentikfest.cz

Třetí ročník oblíbeného mezinárodního festivalu autentických a naturálních vinařů se koná pod širým nebem v Boleradicích v areálu sklepů Tihelňa v sobotu 12. srpna. Od 11 do 22 hodin se představí na 25 vinařství ze 4 až 5 zemí střední Evropy – Rakouska, Maďarska, Slovenska, Slovinska a samozřejmě z Moravy. Nebude chybět kvalitní gastronomie, hudba a další doprovodný program.

12. srpen

Město: Blatnice pod Svatým Antonínkem

Místo: areál vinných sklepů Stará hora

Kontaktní osoba: Cech blatnických vinařů

Telefon: 602562437

Telefon (alternativní): 724982943

E-mail: info@vinariblatnice.cz

www stránka: www.vinariblatnice.cz

Každoroční oblíbená letní vinařská akce, Blatnické búdy pod hvězdami, proběhne v sobotu 12. srpna od 18 do 24 hodin v areálu historických sklepů Stará Hora v Blatnici pod Svatým Antonínkem. Během akce bude otevřeno více než 33 sklepů. Připraven je i bohatý doprovodný program, kde nebudou chybět ani cimbálové muziky a vystoupení mužských pěveckých souborů. Vstupné 500,- Kč zahrnuje volnou degustaci ve všech búdách, degustační set s katalogem vinařů a poukazy na odběr vína v hodnotě 200,- Kč.

12. srpen

Město: Zaječí

Místo: Vinařství U Kapličky

Kontaktní osoba: Lucie Jahodová

Telefon: 606766147

Telefon (alternativní): 727877519

E-mail: recepce@vinarstviukaplicky.cz

www stránka: www.vinarstviukaplicky.cz

Letní otevřené sklepy ve Vinařství U Kapličky proběhnou v sobotu 12 srpna v Zaječí. Hosté se mohou těšit na komentovanou prohlídku sklepů pod Kapličkou, degustaci místních vín, ochutnávku a prodej uzenin a sýrů i tradiční zábavu u cimbálu s nezapomenutelnou atmosférou.

12. srpen

Město: Mělník

Místo: historické centrum města

Kontaktní osoba: Karel Hejduk / Občanské sdružení Mělnický košt

Telefon: 733327075

E-mail: info@melnickykost.cz

www stránka: www.melnickykost.cz

Již pojedenácté se mělničtí vinaři sejdou v krásném historickém centru Mělníka, aby dali všanc svá vína a nechali obyvatele města a širokého okolí i návštěvníky zdaleka okoštovat vše, co skrývají jejich vinné sklepy. Letos to bude v sobotu 12. Srpna od 13 hodin. Těšit se ale můžete nejen na plody mělnických vinařství. Čekají na vás také nejrůznější gastronomické speciality, prezentace místních vín a v neposlední řadě hudební program.

12. srpen

Město: Čejč

Místo: areál vinných sklepů

Kontaktní osoba: Zdeněk Stávek / ZO ČZS Čejč

Telefon: 603569921

E-mail: zahradkari.cejc@seznam.cz

Den otevření vinných sklepů připravují zahrádkáři spolu s vinaři v Čejči letos již po dvanácté. Tento ročník se uskuteční v sobotu 12. srpna od 11 hodin v areálu vinných sklepů Čejč. Otevřeno bude 20 sklepů, v nichž budou hosty vítat jejich majitelé připravení nabídnout svá vína k degustaci a zodpovědět všetečné dotazy hostů. Od 19 hodin je připravena beseda s cimbálovou muzikou.

 

[ot-caption title=”” url=”http://www.vinoastyl.cz/wp-content/uploads/2017/07/shutterstock_371053160_Mikulovsko.jpeg”]

12. srpen

Město: Němčičky (okr. Břeclav)

Místo: kaplička U Větřáka

Kontaktní osoba: Alena Šmídová

Telefon: 777906991

E-mail: alena@jstavek.cz

www stránka: www.jstavek.cz

Jedinečná příležitost prožít nezapomenutelný večer s počítáním hvězd ve vinicích se naskytne všem milovníkům vína v sobotu 12. srpna od 21 hodin v Němčičkách. Právě tento den, který je nejlepší pro pozorování Perseid a přímo vybízí k posezení pod širým nebem se sklenkou lahodného vína.

12. srpen

Město: Strážnice

Místo: Hotařská búda

Kontaktní osoba: Jana Dobčáková

Telefon: 721244934

E-mail: info@vinarstvidobcakovi.cz

www stránka: www.vinarstvidobcakovi.cz

Putování za vínem k Hotařské búdě je ochutnávka vín profesionálních vinařů, která se koná v sobotu 12. srpna od 18h ve Strážnici. Akci doprovodí cimbálová muzika Michala Miltáka.

12. srpen

Město: Vranov nad Dyjí

Místo: nástupiště č. 2 u hráze Vranovské přehrady (pod disco klubem Kotva)

Kontaktní osoba: František Nahodil

Telefon: 602743301

E-mail: info@navajn.cz

www stránka: www.navajn.cz

Řízená degustace vín na lodi s plavbou po Vranovské přehradě proběhne v sobotu 12 srpna od 18 hodin ve Vranově nad Dyjí. V průběhu plavby hosté ochutnají formou řízené degustace celkem 10 vzorků vín. Délka plavby je přibližně 2 hodiny a obrat lodi je plánovaný pod hradem Bítov. Sraz je 15 minut před vyplutím na nástupišti č. 2 u hráze Vranovské přehrady. Cena plavby s degustací je 350 Kč na osobu.

12. srpen

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí, Vinařská ev. č. 47

Kontaktní osoba: Lenka Dwořáčková

Telefon: 723600423

E-mail: info@valtickepodzemi.cz

www stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční prázdninový večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí se uskuteční v sobotu 12. srpna od 20 hodin. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

12. srpen

Město: Hrušovany nad Jevišovkou

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Josef Cizler / Sdružení hrušovanských vinařů z.s.

Telefon: 603839601

E-mail: cizler.gastvin@seznam.cz

Vavřinecké putování po sklepech se uskuteční v sobotu 12. srpna od 13 hodin ve vinných sklepech v Hrušovanech nad Jevišovkou. Připraveny jsou degustace a ochutnávky tradičně doprovázené zpěvem Mužáků.

12. srpen

Město: Bzenec

Místo: zámecký park

Kontaktní osoba: Rastíno Janovíček

Telefon: 737214665

E-mail: janovicek@zameckevinarstvi.cz

www stránka: www.zameckevinarstvi.cz/vinazezamku

4. ročník mezinárodní přehlídky zámeckých vín, Vína ze zámků na zámku, proběhne v sobotu 12. srpna od 14 do 20 hodin v zámeckém parku Bzenec. V příjemném prostředí bzeneckého parku na hosty čekají krásná vína z Moravy, Čech, ale i ze zbytku světa. Společné budou mít místo jejich zrodu. Zámek, chateau, klášter, vila, tedy samá noblesní místa, která svá genius loci převtělila do tohoto vznešeného nápoje. Připravena je rozsáhlá degustace vybraných vín z vinařství Čech, Slovenska, Francie, Itálie, Německa, Rakouska a Španělska. V rámci doprovodného programu je připraveno vynikající občerstvení k vínům, posezení v kavárně a na piknikové louce, prohlídky zámeckých sklepů a živá jazzová kapela.

 

[ot-caption title=”” url=”http://www.vinoastyl.cz/wp-content/uploads/2016/03/DSC00961.jpg”]

13. srpen

Město: Popice

Místo: Vinařství SONBERK, Sonberk 393/1

Kontaktní osoba: Vinařství Sonberk

Telefon: 777630434

E-mail: sonberk@sonberk.cz

www stránka: www.sonberk.cz

Víkendový podvečerní koncert s povídáním a hosty na terase vinařství Sonberk v Popicích se západem slunce a s nejkrásnějším výhledem na Pálavu nabídne 2. ročník akce Sonberské (ne)vinné kulturní léto. Druhou srpnovou neděli v 19 hodin rozezní sonberský vinohrad tóny koncertu Michala Pavlíčka a trio. Michal Pavlíček, držitel ceny Anděl za celoživotní tvorbu, je hudební skladatel, kytarista, zpěvák, producent a textař. Je jednou z nejvýraznějších osobností české i zahraniční hudební scény. Kromě standardní hudební produkce a koncertů skládá také pro divadlo, film, balet a muzikál. Základní vstupné je 290 Kč, vstupné a lahev Velkého Sonberku je 580 Kč a VIP vstup stojí 1200 Kč a zajišťuje vyhrazené sezení, víno, drobné občerstvení a vstup do zázemí vinařství.

Více vinařských akcí na www.vinazmoravy.cz, www.vinazcech.cz.