Tipy na vinařské akce – 18. týden

0

Tipy na vinařské akce – 18. týden

Degustace vín vinařství Volařík, a.s. Mikulov se koná v úterý 30. dubna od 19 do 22 hodin v Castellana trattoria v Brně. Vína tohoto vinařství představí a degustací hosty provede výkonný ředitel vinařství Ing. Zdeněk Tréšek. Vinařství Volařík z Mikulova patří v současné době mezi nejpopulárnější a nejúspěšnější vinařství v naší malé zemi.

Vinařství poprvé vstoupilo na trh v roce 2007 a navazovalo na bohaté rodinné tradice zakladatele Miroslava Volaříka. Vinařství nyní obhospodařuje v integrované produkci 80 ha vlastních vinic v Mikulovské vinařské podoblasti, z toho 4,2 ha v režimu ekologického zemědělství. Vyrábí převážně přívlastková bílá vína, která jsou doplněna víny rosé a od roku 2011 i o Sekty Volařík. V roce 2014 vyšlo vinařství s novou řadou ORGANIC. Nabízí tři interspecifické odrůdy – Hibernal, Johanniter a Saphira, které jsou pěstovány v režimu ekologického zemědělství na vinici Věstonsko, v Perné. Posoudit kvalitu těchto nových vín, mohou zájemci právě na této degustaci. Cena degustace je 250 Kč a vzhledem k omezenému počtu míst je nutná závazná rezervace.

30. duben

Město: Brno

Místo: Castellana trattoria, Novobranská 4

Kontaktní osoba: Ing. Bohumil Semerád

Telefon: 732352889

E-mail: semeradb@seznam.cz

V úterý 30. dubna se ve Znojmě koná Májová romantická prohlídka města s degustací vínnejen pro zamilované. Netradiční prohlídka nabídne ochutnávku vín na netradičních místech historické části města Znojma. K degustacije připraveno 6 vzorků přírodně sladších vín, přičemž jeden ze vzorků bude sekt otevřený formou sabrage. Po celý čas prohlídky se o hosty bude starat certifikovaný průvodce a zkušený someliér. Vstupné je 300 Kč na osobu a zahrnuje prohlídku, degustaci, neutralizační sousto a vodu. Každá žena obdrží na závěr malou pozornost! Start je 5 minut před 18 hodinou před vchodem nad radniční pasáží v Zelenářské ulici č.p. 16. Pořadatelé doporučují včasnou rezervaci míst.

30. duben

Město: Znojmo

Místo: NAVAJN s.r.o., Zelenářská 19/16

Kontaktní osoba: NAVAJN s.r.o.

Telefon: 602743301

E-mail: info@navajn.cz

WWW stránka: www.navajn.cz

Od 30. dubna do konce září se pro všechny milovníky dobrého vína otevírají vinné sklepyvinařů z Nového Šaldorfu. Každý týden bude od 17 do 21 hodin otevřený alespoň jeden ze sklepů Novošaldorfska a nabídne příjemné posezení, degustacivína občerstvení podle individuální nabídky vinaře. Rozpis týdnů vinaře naleznete na webu spolku Šaldorfské sklepy, letácích a infotabulích ve vinných sklepech Nového Šaldorfa.

30. duben – 30. září

Město: Nový Šaldorf-Sedlešovice

Místo: vinné sklepy Nového Šaldorfa

Kontaktní osoba: Šaldorfské sklepy z.s.

E-mail: info@saldorfske-sklepy.cz

WWW stránka: www.saldorfske-sklepy.cz

Svátek růžových vín v Praze proběhne tradičně 1. května. Letošní ročník této úspěšné a stále oblíbenější ochutnávkymoravských a českých růžových vín v atraktivní lokalitě Villy Richter a na přilehlé Svatováclavské vinici na Pražském hradě pořádá opět Vinařský fond ČR. Od přítomných vinařů si zde mohou hosté vína také zakoupit. V rámci vstupného obdrží každý návštěvník skleničku, katalog vystavených vzorků a nabíjecí čip. 

1. květen

Město: Praha

Místo: Svatováclavská vinice

Kontaktní osoba: Vinařský fond

Telefon: 541652471

E-mail: info@vinarskyfond.cz

WWW stránka: www.wineofczechrepublic.cz

41. ročník Regionální výstavy vín Mařetice se uskuteční ve středu 1. května od 9 do 16 hodin v prostorách zimního stadionu v Uherském Hradišti. K ochutnáníbude kolem 700 vzorků kvalitních regionálních vín, bohaté občerstvení a o zábavu se postará cimbálová muzika Balešáci. Šampioni výstavy v odrůdách a v nejlepší kolekci vín přeberou svá ocenění při slavnostním vyhodnocení

1. květen

Město: Uherské Hradiště

Místo: Mařatice, zimní stadion

Kontaktní osoba: Bohuslav Jež

Telefon: 

E-mail: bohuslavjez@seznam.cz

WWW stránka: www.vinarimaratice.cz

Lásky plné ovíněníje vinařská akce, která proběhne ve středu 1. května od 14 do 22 hodin v Björsonově sadu v Brně-Veveří. Láskyplné ovínění je akce plná vynikajícího vína a jídla nesoucí se v jarním duchu. Na programu je řízená degustace, ochutnávky vín, lekce o snoubení vína, vynikající občerstvení od Matyho Chálka a Piknik boxu a mnoho dalšího. 

1. květen

Město: Brno

Místo: Brno-Veveří, Piknik box – Björnsonův sad

Kontaktní osoba: Vínovníci

Telefon: 775588977

E-mail: vino@vinovnici.cz

WWW stránka: www.ovineni.cz/clanek/laskyplne-ovineni-2019

Tradiční májová výstava vín s ochutnávkou proběhne ve středu 1. května od 10 hodin ve Wine Welness Hotelu Amande v Hustopečích. Letošní již 56. ročník výstavy tradičně pořádá Základní organizace ČZS Hustopeče.

1. květen

Město: Hustopeče

Místo: Wine Wellness Hotel Amande

Kontaktní osoba: ČZS Hustopeče

Telefon: 775095526

E-mail: otrisalova@hustopece.cz

WWW stránka: www.zahradkari.cz

Přehlídka vínvinařské obce Moravská Nová Ves, která se uskuteční současně s celodenní kulturní open-air akcí Den lidových řemesel, proběhne na prostranství před kostelem sv. Jakuba a úřadem městyse ve středu 1. května od 10 do 22 hodin. Kulturní open-air akce nabídne návštěvníkům celodenní vystoupení dětských i dospělých folklórních souborů, cimbálových muzik a hudebních skupin dalších hudebních žánrů. Po celý den bude zajištěno bohaté občerstvení a ukázky lidových řemesel. Návštěvníci si zde mohou také nakoupit nejrůznější domácí produkty a řemeslné výrobky. Pro děti bude připraven zábavný program. 

1. květen

Město: Moravská Nová Ves

Místo: náměstí Republiky

Kontaktní osoba: Vinařský spolek Moravská Nová Ves

Telefon: 608875445

E-mail: info@vinarimnves.cz

WWW stránka: www.vinarimnves.cz

Česká vína na náplavce je první ucelený košt vín z Litoměřické a mělnické podoblasti. Akce proběhne v pátek 3. května od 11 do 21 hodin napražské náplavce. Návštěvníci zde mohou ochutnat lahodná vína ze Žernosek, Mělníka, Litoměřic, Mostu, Třebívlic, od Nechranické přehrady a dalších jedinečných míst v Čechách! Přichystáno je také bohaté občerstvení. Degustovat se bude ze speciálních koštovacích skleniček, které se budou prodávat na místě jako vstupenka za 150 Kč. Část náplavky u vody zůstane otevřena pro posezení a kochání se krásami Prahy.

3. květen

Město: Praha

Místo: Rašínovo nábřeží, náplavka

Kontaktní osoba: Michal Závada

Telefon: 777185788

E-mail: michal.za@seznam.cz

WWW stránka: www.facebook.com/events/389442438308003/

27. ročník tradiční májová výstavy vín proběhne v sobotu 4. května od 13 hodin v kulturním domě ve Ždánicích. K ochutnání je připraveno přes 600 vzorků bílých, červených a růžových vína a velká prezentace vinařských firem.

4. květen

Město: Ždánice

Místo: kulturní dům

Kontaktní osoba: Zdeněk Punčochář

Telefon: 604205387

E-mail: vinarizdanice@seznam.cz

WWW stránka: www.vinarizdanice.sweb.cz

28. ročník výstavy vín proběhne v sobotu 4. května od 14 hodin v kulturním domě obceOstrovánky. K ochutnání bude připraveno něco okolo 300 vzorků vín od místních i přespolních vinařů a pestré občerstvení včetně grilu a dobrot z udírny. K tanci a poslechu bude od 17 hodin vyhrávat cimbálová muzika Mládí z Čejče. 

4. – 5. květen

Město: Ostrovánky

Místo: kulturní dům

Kontaktní osoba: Pavel Koutný

Telefon: 774611573

E-mail: kouba01@centrum.cz

Den otevřených sklepů proběhne v sobotu 4. května od 10 do 20 hodin ve sklepní uličce v Hnanicích. Degustace a ochutnávky proběhnou nejméně ve dvaceti sklepích. Každý návštěvník obdrží hned při svém vstupu skleničku a mapku zúčastněných vinařů. Nákupem skleničky uhradí návštěvník zároveň vstupné 70 Kč. Atmosféru slavnosti doladí vystoupení několika cimbálových muzik a podvečerní a večerní náladu zpříjemní Duo Blue Band. V den konání akce bude posílené autobusové spojení mezi obcí Hnanice a Znojmem. Cena skleničky.

4. květen

Město: Hnanice

Místo: sklepní ulička

Kontaktní osoba: Josef Kořínek

Telefon: 777080724

E-mail: info@j-korinek.cz

Jarní večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí plný hudby k tanci a poslechu proběhne v sobotu 4. května od 20 hodin v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů. Hosté zde mohou ochutnatvína Lednicko-valtického areálu i speciality Valtického Podzemí za doprovodu cimbálové muziky.

4. květen

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí

Kontaktní osoba: Lenka Dwořáčková

Telefon: 723600423

E-mail: info@valtickepodzemi.cz

WWW stránka: www.valtickepodzemi.cz

Tradiční a oblíbená jarní vinařská akce Májové otevřené sklepy proběhne v sobotu 4 května od 11 hodin ve vinných sklepech ve Velkých Pavlovicích. Velkopavlovičtí vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic připravili na tento den řadu degustací a ochutnávekvčetně večerní zábavy s cimbálovou muzikou, která začne v 19 hodin v místní sokolovně.

4. květen

Město: Velké Pavlovice

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Víno z Velkých Pavlovic

Telefon: 605886640

E-mail: info@vinozvelkychpavlovic.cz

WWW stránka: www.vinozvelkychpavlovic.cz

Ochutnávka vínpod názvem Moravská v Růžovémnabídne více než jen růžová vína. Tato komorní akce otevřených sklepů proběhne v sobotu 4. května od 11 do 19 hodin ve sklepní uličce Výmol a Zátiší v Moravské Nové Vsi. Otevřeno bude 6 vinných sklípků a o zábavu se postará cimbálová muzika. Kdo přijde nejlépe růžově vyladěn získá dárek.

4. květen

Město: Moravská Nová Ves

Místo: sklepní uličky Výmol a Zátiší

Kontaktní osoba: Vinaříček o.s.

Telefon: 777062129

Telefon (alternativní): 777561535

E-mail: info@vinaricek.cz

WWW stránka: www.vinaricek.cz

Přehlídka Růžových vínna zámku Zbiroh, proběhne v sobotu 4. května na otevřeném zámeckém nádvoří. Připravena je přehlídka produkce cca 15 vinařství s ochutnávkou vín a bohatým doprovodným programem.

4. květen

Město: Zbiroh

Místo: zámek

E-mail: m.pacha@seznam.cz

WWW stránka: www.zbiroh.com

Svatogothardské vinařské slavnostise konají v sobotu 4. května od 13 hodin na Masarykově náměstí v Dolních Kounicích. Ochutnávkanabídne více než 300 vzorků vín od více než 100 vinařů z Dolních Kounic a okolních obcí. V rámci slavností je připraven řemeslný jarmark, bohaté občerstvení a zábavný program pro děti. O zábavu se postará cimbálová muzika, a kromě vína bude k ochutnání také vyhlášený guláš od Mysliveckého sdružení a další drobné občerstvení. Pro děti je připraveno několik aktivit a kreativních dílen.

4. květen

Město: Dolní Kounice

Místo: Masarykovo náměstí

Kontaktní osoba: město Dolní Kounice

Telefon: 604279661

Telefon (alternativní): 513030415

E-mail: kultura@dolnikounice.cz

WWW stránka: www.dolnikounice.cz

Tradiční výstava vín proběhne v sobotu 4. května od 9 do 17 hodin ve vinném sklepě pod sokolovnou v Bzenci. Na výstavě se představí vína pěstitelů zejména ze bzenecké oblasti, ale také z okolních vinařských lokalit. Zpravidla je prezentováno přibližně 600 vzorků vín, které si mohou hosté vychutnat v příjemné atmosféře podbarvené zvukem cimbálové muziky vychutnat, zhodnotit a vzájemně porovnat. 

4. květen

Město: Bzenec

Místo: sklep pod sokolovnou

Kontaktní osoba: ZO Českého zahrádkářského svazu Bzenec / Marek Fiala

Telefon: 608889936

E-mail: vinoflor@seznam.cz

WWW stránka: www.bzenec.cz

Vinný košt narůžovo proběhne v sobotu 4. května v zámecké zahradě v Poděbradech. Druhý ročník oslaví měsíc lásky právě růžovými víny, která ke květnu již neodmyslitelně patří. Degustovat se budou vína od českých a moravských vinařství, doprovázená moderní gastronomií a bohatým hudebním programem. Vstup na akci je zdarma a víno je naléváno pouze do festivalových sklenic, které budou na místě k zakoupení za 100 Kč a po celý rok budou připomínat tento skvělý den.

4. květen

Město: Poděbrady

Místo: zámecká zahrada

Kontaktní osoba: Ing. Lucie Vrtišová

Telefon: 731803423

E-mail: lucie.vrtisova@vinnykost.cz

WWW stránka: www.vinnykost.cz

Vinobus VOC Znojmo letos zahájí sezonu na Masarykově náměstí ve Znojměv sobotu 4. května. Turistický autobus je vhodný i pro cyklisty a bude zájemce vozit po krásách Znojemska a nabízí okružní jízdy vinicemi nebo pouze část trasy s průvodcem po vinicích. Vinobus na trase dlouhé 57 km se 14 zastávkami zavítá na známá i méně známá místa Znojemska, nabídne možnost ochutnat ta nejlepší zdejší vína a obdivovat krásnou přírodu Národního parku Podyjí, rozsáhlé vinice i nespočet pamětihodných míst.

4. květen

Město: Znojmo

Místo: Masarykovo náměstí

Kontaktní osoba: Mgr. František Koudela

Telefon: 737815402

E-mail: voc@vocznojmo.cz

WWW stránka: www.vinobus.cz

Tradiční výstava vín spojená s přehlídkou vín profesionálních vinařství proběhne v sobotu 4. května od 14 hodin v areálu Vinařství Josef Dufek v obci Svatobořice-Mistřín. Svá vína zde představí jak místní vinaři, tak vinaři z blízkého i vzdálenějšího okolí. Navíc bude výstava zpestřená víny z produkce profesionálních vinařství z celé České republiky. Dobrou náladu při degustaci podpoří cimbálová muzika a bohaté občerstvení.

4. květen

Město: Svatobořice-Mistřín

Místo: areál Vinařství Dufek

Kontaktní osoba: Josef Dufek / Klub vinařů Svatobořice-Mistřín

Telefon: 602540500

E-mail: obchod@vinarstvi-dufek.cz

WWW stránka: www.vinarstvi-dufek.cz

Výstava vín 2019proběhne v sobotu 4. května od 10 hodin ve Společenském sále v objektu Bzenecká 23 v Brně. Připravena je rozsáhlá ochutnávka vzorků vínz obcí jižní Moravy. Tato akce si za léta konání vytvořila přední pozici mezi přehlídkami tohoto typu v rámci regionu i České republiky. V loňském roce bylo nabídnuto 644 soutěžních vzorků převážně od drobných vinařů z 90. obcí jižní Moravy. Výstava tradičně nabídne den plný příjemných zážitků s kvalitním vínem, bohatý kulturní program s folklorním vystoupením souborů z Vacenovic a Vinohradskou cimbálovou muzikou. 

4. květen

Město: Brno

Místo: Brno-Vinohrady, nový společenský sál, Bzenecká 23

Kontaktní osoba: Mgr. Jiří Huňáček

Telefon: 731876471

Telefon (alternativní): 544216529

E-mail: kvic@vinohrady.brno.cz

WWW stránka: www.kvicvinohradybrno.cz

8. ročník oblastní výstavy vín s mezinárodní účastí proběhne v sobotu 4. května od 13 hodin v kulturním domě v Pouzdřanech. K ochutnání budou vína z Moravy, Čech, Rakouska, Slovenska, Ukrajiny i dalších zemí. Od 16 hodin ochutnávku doprovodí cimbálová muzika a připraveno je jak bohaté občerstvení se zvěřinovým gulášem, tak oblíbené slosování vstupenek o pěkné ceny. 

4. květen

Město: Pouzdřany

Místo: kulturní dům

Kontaktní osoba: Tomáš Meduňa

Telefon: 728322678

E-mail: kostpouzdrany@gmail.com

WWW stránka: www.pouzdranskyzdar.cz

Tradiční výstava vín proběhne v sobotu 4. května od 14 do 23 hodin v petrovských Plžích. Ochutnávka v Petrově u Hodonína, v krásném prostředí památkové rezervace vinných sklepů, nabídne ve volné degustacivíce než 350 vzorků vín. Připraveno je také rozmanité občerstvení a doprovod cimbálové muziky. Vstupné na akci včetně degustace je 200 Kč na osobu. 

4. květen

Město: Petrov u Hodonína

Místo: památková rezervace vinných sklepů Petrov-Plže

Kontaktní osoba: ZO ČZS PETROV

Telefon: 605248880

E-mail: vinari-petrov@seznam.cz

WWW stránka: www.vinaripetrov.cz

Akce otevřených sklepů, z kopca do kopca, se koná v sobotu 4. května ve vinných sklepech ve Vrbici. Dveře sklepů se otevřou v sobotu v 11 hodin.

4. květen

Město: Vrbice

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Lenka Machovská

Telefon: 776823694

E-mail: predseda@vinarivrbice.cz

WWW stránka: www.vinarivrbice.cz

Pro každého milovníka vína, který kdy zažil zklamání, když přijel ochutnat vína a všechny sklípky do jednoho byly zavřené se Sdružení vinařů Šatovrozhodlo držet od 12. dubna do 29. září vinařskou pohotovost. Každý týden si v Šatově budou místní drobní vinaři střídat službu otevřených sklepů, aby pocestným zaručili alespoň jeden otevřený sklípek, kde hosty obslouží a nalijí jim svá skvělá vína. Rozpis jednotlivých vinařů bude zveřejněn na webových stránkách sdružení.

Město: Šatov

Místo: sklepní ulice a okolí

Kontaktní osoba: Spolek šatovských vinařů

Telefon: 602545594

E-mail: martin.rajnoha@email.cz

WWW stránka: www.vinarisatov.cz