Tipy na vinařské akce – 3. týden

0

Svátky za námi a letošní tipy na akce spojené s vínem a gastronomií opět nabíhají. Stačí si jen vybrat a vyrazit.

RegFoodFest, Festival krajových specialit, regionálních potravin a vína probíhá v týdnu od 17 do 20. ledna při veletrhu GO a Regiontour 2019 na Výstavišti v Brně.

17. – 20. leden

Město: Brno

Místo: Výstaviště Brno, pavilon P

Kontaktní osoba: Veletrhy Brno, a.s.

Telefon: 541152520

E-mail: regiontour@bvv.cz

WWW stránka: www.bvv.cz/go-regiontour

Turné Krále vín, seriál 30 řízených degustací 15 nejlepších vín soutěže KRÁL VÍN České republiky, včetně Championa a vítězů jednotlivých soutěžních kategorií, probíhá ve vinotékách a partnerských společnostech napříč celou Českou republikou. Ve čtvrtek 17. ledna zamíří tato unikátní degustace do Moravské banky vín v Brně. Tato degustace umožní milovníkům vína zcela jedinečnou možnost ochutnat aktuálně nejlepší vína České republiky, a to v klidu, beze spěchu a pod odborným vedením Branko Černého. Součástí degustace je občerstvení a během večera bude vylosováno 5 vítězů, kteří získají tištěnou knihu Král vín ČR 2018.

17. leden

Město: Brno

Místo: Moravská banka vín

Kontaktní osoba: Branko Černý

Telefon: 608131013

E-mail: branko@kralvin.cz

WWW stránka: www.kralvin.cz/turne-krale-vin

Francouzské speciality s archivními víny proběhnou o víkendu 18. – 20. ledna ve Vinařství U Kapličky v Zaječí. Tato akce nabídne nezapomenutelný gurmánský zážitek v podobě francouzských specialit snoubených s tuzemskými archivními víny. Pro bližší informace sledujte stránky společnosti.

18. – 20. leden

Město: Zaječí

Místo: Vinařství U Kapličky

Kontaktní osoba: Lucie Jahodová

Telefon: 606766147

Telefon (alternativní): 727877519

E-mail: recepce@vinarstviukaplicky.cz

WWW stránka: www.vinarstviukaplicky.cz

Královský košt proběhne v sobotu 19. ledna ve Wine Wellness Hotelu Amande v Hustopečích. Hosté zde mohou ochutnat medailová vína z největšího vinařského projektu v ČR. Chybět nebude ani Champion a vítězové jednotlivých kategorií. Formou koštu zde budou prezentována opravdu ta nejlepší vína aktuální nabídky českých vinařů. Velká pultová degustace nabídne 300 nejlepších vín soutěže Král vín České republiky. Připraven je i zajímavý doprovodný program, jako je snoubení skvělé plantážní čokolády z Čokoládovny Fikar s vybranými moravskými víny a nově prodej vybraných vín, sommelierských potřeb, winelád a mnoho dalšího.

19. leden

Město: Hustopeče

Místo: Wine Wellness Hotel Amande

Kontaktní osoba: Branko Černý

Telefon: 608131013

E-mail: branko@kralvin.cz

WWW stránka: www.kralvin.cz/kralovske-kosty-hustopece

Jedenáctý ročník vinařského krojového plesu, proběhne v sobotu 19. ledna v orlovně v Moutnici. Hosté se mohou těšit na chutné občerstvení, pestrou nabídku vín moutnických vinařů, dobrou dechovku i bohatou tombolu.

19. leden

Město: Moutnice

Místo: orlovna

Kontaktní osoba: Ing. Jiří Novotný

Telefon: 733687241

E-mail: jirnov@email.cz

Zimní otevřené sklepy a kopání písku spojené s ochutnávkou vín v otevřených vinných sklepech Nového Šaldorfa mohou zájemci navštívit v sobotu 19. ledna od 10 hodin. Místní vinaři pro své hosty připravily procházky sklepními uličkami s živou hudbou a ochutnávkami. Tradičně proběhne také celodenní recesistická dobrovolná soutěž družstev v kopání písku v chodbách vinného sklepa a program završí večerní taneční zábava s živou hudbou, občerstvením a vínem šaldorfských vinařů, která proběhne v Obecním sále.

19. leden

Město: Nový Šaldorf-Sedlešovice

Místo: vinné sklepy Nového Šaldorfa

Kontaktní osoba: Šaldorfské sklepy z.s.

E-mail: info@saldorfske-sklepy.cz

WWW stránka: www.saldorfske-sklepy.cz