Tipy na vinařské akce – 39. týden

0

Horké léto vzalo za své, babí snad bude slunečně příjemné. Osvěžení ve sklence dobrého vína vítězí nad všemi rozmary počasí. Tak si ho užijte na akcích, které pro vás vinaři z Moravy a Čech připravili.

 

Prodejní přehlídka vínproběhne v úterý 25. září od 13 do 19 hodin v areálu Vinného sklepa Moravské banky vín v Brně. Konzumační poplatek je 300 Kč a zahrnuje ochutnávkuvíce než 200 vzorků vín z přibližně 40 vinařství. Akce je určena především odborníkům a obchodníkům, ale vítány jsou též firmy, restaurace a samozřejmě milovníci vín.

 1. září

Město: Brno

Místo: Vinný sklep Moravské banky vín, Hlinky 106

Kontaktní osoba: Stanislav Šida / Moravská banka vín

Telefon: 602515861

E-mail:stanislav.sida@bankavin.cz

WWW stránka: www.bankavin.cz

Již 11. ročník oblíbené slavnosti vína a burčáku, Hradecký koštýř, proběhne v pátek 28. září na jižních terasách Žižkových sadů v historické části Hradce Králové. Připraveny jsou ochutnávky vína a burčákuvíce než 35 českých i zahraničních vinařů, bohaté občerstvení a pestrý kulturní program na dvou pódiích. Chybět nebude ani oblíbená dětská zóna s celodenním programem.

 1. září

Město: Hradec Králové

Místo: Žižkovy sady

Kontaktní osoba: Daniela Manďáková

Telefon: 603843903

E-mail:mandakova@ic-hk.cz

WWW stránka: www.adalbertinum.cz

4. ročník vinobranív Liběšicíchu Litoměřicse koná v pátek 28. září od 11 do 20 hodin ve dvoře místního obecního úřadu. Připravena je ochutnávkavín a burčáků z české oblasti s bohatým kulturním programem, ve kterém nebude chybět průvod a žehnání sklizni. Občerstvení zajistí regionální pekař a uzenář.

 

 1. září

Město: Liběšice u Litoměřic

Místo: dvůr obecního úřadu, č.p. 6

Kontaktní osoba: Vinařství pod Sedlem s.r.o. / Martina Hutárová

Telefon: 775099117

Telefon (alternativní): 603502131

E-mail: info@vinarstvipodsedlem.cz

WWW stránka: www.vino.vinarstvipodsedlem.cz

Plzeňský festival vínase koná v pátek 28. a v sobotu 29. září v Kopeckého sadech v Plzni. Největší vinařské akce v Plzeňském kraji nabídne vína dvaceti vinařství z Moravy a z Čech, výtečné jídlo, zajímavý doprovodný program, a především nezapomenutelnou atmosféru překrásného sadového okruhu v historickém centru západočeské metropole. Vstupné činí 100 Kč a v ceně je zahrnuta degustační sklenice a tištěný průvodce festivalem

 

 1. – 29. září

Město: Plzeň

Místo: Kopeckého sady

Kontaktní osoba: Trhy Aleš, spol. s r.o.

Telefon: 776126377

Telefon (alternativní):607268937

E-mail:info@trhyales.cz

WWW stránka: www.plzenskyfestivalvina.cz

Pravidelná degustace vínpod Kyjovskou radnicí proběhne v pátek 28. září od 19 hodin v radničním sklepě Slovácké galerie vín v Kyjově. V rámci pravidelné degustace představí svá vína vybrané vinařství Slovácké podoblasti. Z důvodu limitované kapacity pořadatelé doporučují zakoupení vstupenek v předprodeji.

 

 1. září

Město: Kyjov

Místo: Slovácká galerie vín – radniční sklep

Kontaktní osoba: Slovácká galerie vín – radniční sklep, Kyjov

Telefon: 518307733

Telefon (alternativní):773900307

E-mail:info@slovackagalerievin.cz

WWW stránka: www.slovackagalerievin.cz

Festival jak vínoa burčákový pochodNáplavkou proběhne v sobotu 29. září na Rašínově nábřeží v Praze. Slavnostnabídne ochutnávku toho, co letos uzrálo na českých a moravských vinohradech. Na „Festival jak víno“ jsou pečlivě vybírána pouze malá rodinná vinařství, jejichž vína nejsou běžně k ochutnání. Představují se zde vinaři odkazující na úctu k tradicím. Převážně se zde chutnají originální vína z Moravy, citlivě doplněná o zahraniční produkci. Degustuje se ze skla, za tónů živé hudby v malebném prostředí pražské náplavky mezi železničním mostem a Vyšehradskou skálou.

 

 1. září

Město: Praha

Místo: Náplavka Rašínovo nábřeží – za Železničním mostem

Kontaktní osoba: Pavel Drápal

Telefon: 603567253

E-mail: pavel.drapal@vinedom.com

WWW stránka: www.festivaljakvino.cz/event/vinobrani/

Burčákové šakvické ďůrkobraníse uskuteční v sobotu 29. září od 12 hodin ve vinných sklepech v Šakvicích. Návštěvníky čeká putování po vinných sklepích v obci, kde jim místní vinaři nabídnou k ochutnánísvé burčáky, vínaa domácí pochutiny. Večer navazuje bujará zábava v sále místní sokolovny.

 

 1. září

Město: Šakvice

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Filip Lutzký

Telefon: 728538199

Telefon (alternativní):777204451

E-mail:akce.sakvice@gmail.com

WWW stránka: www.facebook.com/events/131041957625849

Tradiční vinobraní se uskuteční v sobotu 29. září v areálu vinařství u Nesytu v Sedleci. Sedlecké vinobraní je oficiální ukončení vinařské turistické sezóny spojené s ukázkou tradičního zpracování a lisování hroznů, prodejem burčáku, čerstvého moštu, ochutnávkouvína gastronomickými pochutinami. K dobré náladě zahraje cimbálová muzika Jožky Šmukaře a hudební skupina Apollo Lednice. Vstup na vinobraní je zdarma.

 

 1. září

Město: Sedlec

Místo: areál vinařství u Nesytu

Kontaktní osoba: Ctirad Králík

Telefon: 777719110

E-mail:ochutnavky@sedleckavina.cz

WWW stránka: www.sedleckavina.cz

Václavský burčákový pochodse uskuteční v sobotu 29. září od 10:30 hodin v Moravské Nové Vsi. Pochod povede přes značené vinice kolem Moravské Nové Vsi. Směr trasy vede do sklepních uliček Výmol a Zátiší, kde bude probíhat odpolední program. Hosté se mohou těšit na vynikající burčáky a vína, občerstvení plné místních specialit a cimbálovou muziku. Těšit se můžete na 6 druhů burčáku na trase pochodu a 60 vzorků vína ve dvou krásných uličkách a večerní zábavu v teple.

 

 1. září

Město: Moravská Nová Ves

Místo: sklepy Výmol a Zátiší

Kontaktní osoba: Vinaříček z.s.

Telefon: 777561535

WWW stránka: www.vinaricek.cz

Vinařství Lednice Annovino pořádá v sobotu 29. září od 14 hodin v obci Lednice Den otevřených dveří & Dýňobraní. Připravena bude kompletní degustace zdejších vín a odrůdových burčáků, gastronomické speciality a celou akcí bude provázet cimbálová muzika. Pro děti bude připraven program dýňobraní, včetně vyřezávání dýní a volby Miss.

 

 1. září

Město: Lednice

Místo: Nejdecká 714

Kontaktní osoba: Markéta Šilhanová

Telefon: 724331382

E-mail: obchod@vinarstvilednice.cz

WWW stránka: www.vinarstvilednice.cz

22. ročník Karlštejnského vinobraníproběhne o posledním zářijovém víkendu. V sobotu 29. září od 10 do 21 hodin a v neděli 30. září od 10 do 18 hodin. Karlštejnské vinobraníse koná od roku 1996 a navazuje na předválečnou tradici. Kromě ochutnávky vín a burčákuje připraven bohatý program, který přenese návštěvníky do doby dávno minulé. Přehlídka gotického odívání, výuka historických tanců, vystoupení polykačů ohně, fakírů a dvorních mágů.

Cesta k hradu je lemována stánky připomínající dobové krámky. Průvod vedený cechmistrem a karlštejnskými vinaři, jehož největší ozdobou je císař římský a král český Karel IV. se svou chotí Eliškou Pomořanskou a družinou královských dvořanů je vrcholem programu.

Průvod se vydá z prostranství před karlštejnským vinařstvím přes obec až na hrad. Císařský pár je doprovázen královskými heroldy, fraucimorem, královskými bubeníky a kejklíři. Účastníci jsou oděni ve stylizovaných historických kostýmech. V sobotu večer se mohou návštěvníci těšit na uchvacující ohňové. Na louce vedle mostu u Berounky vystoupí oblíbené středověké rytířské divadlo Traken.

 

 1. – 30. září

Město: Karlštejn

Místo: prostranství před vinařskou stanicí, náměstí pod hradem, nádvoří hradu, dětský ráj (prostranství u ZŠ), louka za mostem

Kontaktní osoba: Karlštejnské kulturní sdružení, z.s.

Telefon: 773784213

Telefon (alternativní):603215835

E-mail: weber-kks@centrum.cz

WWW stránka: www.karlstejnske-vinobrani.cz

Poslední sobotu v září se v Domousnicíchkoná oslava místního vinařství. Největší událost roku v okolí je vyvrcholením vinohradnické sezóny a návštěvníkům připravila na 29. září bohatý kulturní program. Na zámku Domousnicese budou konat prohlídky s historikem, nebo prohlídky vinohradu s vinohradníkem.

Návštěvníci se také mohou při příznivém počasí projet v koňském spřežení zámeckým parkem. Neodmyslitelnou součástí tohoto zámeckého vinobraní bude nabídka burčáku z místních hroznů odrůdy Zweigeltrebe a dalších. Z kulturního programu se hosté mohou těšit na zcela novou a velmi zajímavou kapelu Martina Ševčíka, při které si mohou vychutnávat mimo jiné i občerstvení mnoha regionálních výrobců.

Více informací najdete na uvedených stránkách. Každá dospělá vstupenka je slosovatelná a v průběhu dne bude losováno několik šťastlivců, kteří získají velmi lákavé dárečky nejen z vinařství.

 

 1. září

Město: Domousnice

Místo: zámek Domousnice

Kontaktní osoba: Zámecké vinařství Munzar Domousnice

Telefon: 722217163

E-mail: info@vinarstvimunzar.cz

WWW stránka: www.vinarstvimunzar.cz