Tipy na vinařské akce – 43. týden

0

Již sedmým rokem Festival vína Český Krumlov mistrně spojuje vynikající vína s gastronomickými a kulturními zážitky. Od 26. října do 30. listopadu 2017 tak opět nabídne obyvatelům a návštěvníkům tohoto kouzelného města přehlídku tuzemských i zahraničních vín, podzimní oslavu Svatomartinských vín, gastronomické lahůdky a zejména přátelská setkání se znalci vína. V programu festivalu nebude chybět tradiční příjezd sv. Martina, Svatomartinské víno a menu v partnerských restauracích, ani oblíbená Zámecká slavnost vína v Zámecké jízdárně. Po celou dobu festivalu bude probíhat program Víno & Gastronomie & Kultura, který nabídne přátelská posezení u sklenky vína s uznávanými sommeliéry a vinaři.

26. říjen až 30. listopad

Město: Český Krumlov

Místo: město – partnerské restaurace, Zámecká jízdárna aj.

E-mail: info@festivalvinack.cz

WWW stránka: www.festivalvinack.cz

Pravidelná degustace vín pod Kyjovskou radnicí proběhne v pátek 26. října od 19 hodin v radničním sklepě Slovácké galerie vín v Kyjově. V rámci pravidelné degustace představí svá vína vybrané vinařství Slovácké podoblasti. Z důvodu limitované kapacity pořadatelé doporučují zakoupení vstupenek v předprodeji.

26. říjen

Město: Kyjov

Místo: Slovácká galerie vín – radniční sklep

Kontaktní osoba: Slovácká galerie vín – radniční sklep, Kyjov

Telefon: 518307733

Telefon (alternativní): 773900307

E-mail: info@slovackagalerievin.cz

WWW stránka: www.slovackagalerievin.cz

Večerní prohlídka města s řízenou degustací oranžových a jiných naturálních vín proběhne v sobotu 27. října od 18 do 21 hodin ve Znojmě. Degustaci povede zkušený sommelier a o historii povykládá certifikovaný průvodce. Hosté ochutnají vína vyrobená v nádobách kvevri, vína bez konzervantů a další vína v harmonii s přírodou. Bonusově proběhne degustace kávy s výkladem baristy. Cena ochutnávky je 350 Kč na osobu.

27. říjen

Město: Znojmo

Místo: Zelenářská 16 (vchod nad radniční pasáží)

Kontaktní osoba: NAVAJN s.r.o.

Telefon: 602743301

E-mail: info@navajn.cz

WWW stránka: www.navajn.cz

V sobotu 27. října se mezi obcemi Velké Bílovice, Čejkovice a Vrbice poběží Vinařský maraton 2018. Spolek Báječné ženy v běhu Vás zve na běžecký závod  s nezapomenutelnou atmosférou a malebnými vyhlídkami na přilehlé vinice. Maraton startuje v 9 hodin, půlmaraton v 10.30 hodin a rodinný běh Vinařská míle v 9.30 hodin. V cíli se může každý účastník těšit na diplom a originální medaili. Pro dětské závodníky je připravena malá pozornost. 

27. říjen

Město: Velké Bílovice

Místo: Základní škola

Kontaktní osoba: Báječné ženy v běhu z.s.

Telefon: 777717110

E-mail: karolina@bajecnezenyvbehu.cz

WWW stránka: www.vinarskymaraton.cz

Dýňové speciality neodmyslitelně patří k tradiční akci Víno a dýně, která se koná v sobotu 27. října od 11 hodin ve sklepní uličce Výmol a Zátiší v Moravské Nové Vsi. Jde o komorní akci otevřených sklepů s ochutnávkou regionálních pokrmů, během které bude pro návštěvníky i za nepříznivého počasí otevřeno 6 vinných sklepů, mezi kterými bude zajištěno občerstvení. V jednotlivých sklepích pak mohou ochutnat jak víno, tak chuťovky z dýní, fazolí, nebo burčák. Od 13 hodin hodování doprovodí místní cimbálová muzika. 

27. říjen

Město: Moravská Nová Ves

Místo: sklepní uličky Výmol a Zátiší

Kontaktní osoba: Vinaříček z.s.

Telefon: 777062129

Telefon (alternativní): 777561535

E-mail: info@vinaricek.cz

WWW stránka: www.vinaricek.cz

Slavnostní vinobraní, které se koná v sobotu 27. října ve Vrbovci navazuje na staré tradice slavnostního ukončení vinobraní a zazimováním hroznového kozla. Od 12 do 22 hodin je připravený bohatý doprovodný program včetně průvodu sklepní uličkou a otevřené sklepy s nabídkou burčáku i mladých vín. Večerní zábava začne v osm hodin večer.

27. říjen

Město: Vrbovec

Místo: sklepní ulička

WWW stránka: www.cechvrbovec.cz

Poslední říjnový víkend se veřejnosti otevřou vinné sklepy v Zaječí. Jedná se o pátý podzimní ročník otevřených sklepů s názvem Zaječské mladé víno. Degustaci mladých vín v jednotlivých sklepích si mohou hosté vychutnat v sobotu od 12 hodin a v neděli od 10 do 12 hodin.

27. – 28. říjen

Město: Zaječí

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Vladislava Čermáková

Telefon: 724029005

E-mail: info@vinarizajeci.cz

WWW stránka: www.vinarizajeci.cz