Tipy na vinařské akce – 47. týden

0

Královský košt v Praze proběhne v sobotu 24. listopadu v Clarion Congress Hotelu. Hosté zde mohou ochutnat medailová vína z největšího vinařského projektu v ČR. Chybět nebude ani Champion a vítězové jednotlivých kategorií. Formou koštu zde budou prezentována opravdu ta nejlepší vína aktuální nabídky českých vinařů. Velká pultová degustace nabídne 300 nejlepších vín soutěže Král vín České republiky.

24. listopad

Město: Praha

Místo: Clarion Congress Hotel Prague 

WWW stránka: www.kralvin.cz/kralovske-kosty-praha

Den otevřených sklepů proběhne poslední listopadovou sobotu od 11 do 18 hodin ve vinných sklepech v Pavlově. Do služby se zapojí 12 pavlovských sklepů i obecní vinotéka. Hosté zde mohou ochutnat kvalitní pálavská vína, prohlédnout si prostředí pavlovských vinných sklepů a seznámit se s pavlovskými vinaři. V každém sklepě bude k ochutnání připraveno cca 8 vzorků vín. Vstupenky jsou k zakoupení v informačním centru, v kulturním domě v Kletnické ulici. Další informace k akci jsou k dispozici na webových stránkách.

24. listopad

Město: Pavlov

Místo: Vinné sklepy

Kontaktní osoba: Spolek Vinitores Palaviensis / Pavel Krška

Telefon: 721414575

E-mail: pavel@krska.com

WWW stránka: www.otevrene-sklepy-pavlov.cz

Poslední listopadová sobota v hotelu Ryzlink v Mikulově bude věnovaná všem labužníkům a milovníkům lahodného vína. Proběhne zde totiž překrásná akce snoubení husích specialit s nejlepšími víny Vinařství Fučík.

24. listopad

Město: Mikulov

Místo: Hotel Ryzlink

Kontaktní osoba: Hotel Ryzlink

Telefon: 770135094

E-mail: recepce@hotelryzlink.cz

WWW stránka: www.hotelryzlink.cz

Akce podzimních otevřených sklepů proběhne v sobotu 24. listopadu od 10 do 19 hodin ve vesničce vinných sklepů Nechory v Prušánkách. Vinaři z Prušánek letos již počtvrté otevřou vinné sklepy a nabídnou k ochutnání především, ale nejen, svá mladá vína. Akce nabídne přibližně 20 otevřených sklepů a bohatý kulturní program s hudbou a soutěžemi. Program stejně jako ochutnávky začne brzy dopoledne. Nechorský expres pojede ráno z vlakového nádraží Břeclav přes okolní obce do Nechor. Tato akce je navíc ideální příležitostí k nákupu vína na vánoční a novoroční stůl.

24. listopad

Město: Prušánky

Místo: Nechory – vesnička vinných sklepů

Kontaktní osoba: Spolek Nechorští vinaři / Michaela Hradilová

Telefon: 773595989

E-mail: info@nechorstivinari.cz

WWW stránka: www.nechorstivinari.cz

Svatomartinská husa na víně, první degustace nových vín ročníku 2018 profesionálních vinařství z regionu Strážnicka spolu s tradiční svatomartinskou husou a dalšími specialitami, proběhne v sobotu 24. listopadu od 17 do 22 hodin obecním sklepě v Sudoměřicích. Vstupné je 250 Kč a zahrnuje skleničku a volnou konzumaci nabízených vín. Celou akci doprovodí cimbálová muzika Demižon.

24. listopad

Město: Sudoměřice

Místo: obecní sklep

Kontaktní osoba: Vinaři Strážnicka

Telefon: 602517191

Telefon (alternativní): 737310759

E-mail: vinarstvi@tomanovsky.cz

WWW stránka: www.vinari-straznicka.cz

12 ročník svatomartinského koštu proběhne v sobotu 24. listopadu v Hotelu na Ostrově v Berouně. Připravena je volná degustace Svatomartinských a mladých vín ročníku 2018 s možno zakoupení všech chutnaných vzorků. V hotelové restauraci bude po dobu celé akce nabízeno speciální svatomartinské menu. Připravena je také tombola o hodnotné ceny, tajemné překvapení od pořadatelů a večerní vystoupení kapely Velvet. 

24. listopad

Město: Beroun

Místo: Hotel na Ostrově

Kontaktní osoba: Ivan Rehora

Telefon: 724538982

Telefon (alternativní):602218288

E-mail: vinoteka@ajeto-ir.cz

WWW stránka: www.ajeto-ir.cz/vinoteka

Světový duel vín 2018 proběhne v sobotu 24. listopadu od 10 hodin v Hotelu Centro v Hustopečích. Exkluzivní světová vína a vybraná vína z České republiky se i letos utkají v lítém boji. Vítěze tohoto pomyslného duelu si zde ovšem každý host určuje sám.

24. listopad

Město: Hustopeče

Místo: Hotel Centro

Kontaktní osoba: město Hustopeče

Telefon: 775095526

E-mail: otrisalova@hustopece.cz

WWW stránka: www.hustopece.cz/kalendar-akci

Zámecká slavnost vína proběhne v sobotu 24. listopadu v zámecké jízdárně v Českém Krumlově. Během této degustační a prodejní výstavy se hostům představí tuzemská i zahraniční vinařství. Slavnosti se osobně zúčastní také samotní vinaři, sklepmistři a sommeliéři. Během výstavy mohou hosté využít festivalové ceny a zakoupit vína za zvýhodněnou cenu. K dispozici bude také bohaté studené i teplé občerstvení. 

24. listopad

Město: Český Krumlov

Místo: Zámecká jízdárna

E-mail: info@festivalvinack.cz

WWW stránka: www.festivalvinack.cz

Vinné sklepy ve Velkých Pavlovicích nabídnou v neděli 25. listopadu akci s názvem Svěcení mladého vína ročníku 2018. Mladá vína zde posvětí pan farář Mgr. Petr Papoušek. K dobré náladě a pohodě přispěje cimbálová muzika.

25. listopad

Město: Velké Pavlovice

Místo: Vinné sklepy Františka Lotrinského

Kontaktní osoba: Jan Havránek

Telefon: 602812825

E-mail: havranek@velke-pavlovice.cz

WWW stránka: www.velke-pavlovice.cz