Tipy na vinařské akce – 49. týden

0
winterbilder klagenfurt

První Adventní víkend je tady, mrzne a na stáncích se pomalu objevují první punče a svařáky. Hezky voní, zahřejí, ale s dobrým vínem to nemá moc společného. Tradice je tradice, takže určitě ochutnejte a zkuste vyrazit na akce, které pro vás připravili vinaři ve vašem okolí. 

6. prosinec

Město: Hradec Králové

Místo: vinotéka KLARET

Kontaktní osoba: vinotéka KLARET

Telefon: 603869394

E-mail: vinoteka-klaret@seznam.cz

WWW stránka: www.vinoteka-klaret.cz

Řízená degustace 12 nejlépe hodnocených vín ve vinotéce Klaret za rok 2017 proběhne ve středu 6. prosince od 19 hodin v Hradci Králové. Vstupné je 290 Kč a pořadatelé doporučují rezervaci míst předem.

8. prosinec

Město: Dolní Dunajovice

Místo: dům Dr. Karla Rennera

Kontaktní osoba: ČZS Dolní Dunajovice

Telefon: 602423625

Telefon (alternativní): 723085279

E-mail: info@czsdd.cz

WWW stránka: www.czsdd.cz

Ochutnávku mladých vín z Dolních Dunajovic a okolí připravil již jedenáctý ročník Mikulášského koštu, který připravil Český zahrádkářský svaz základní organizace v Dolních Dunajovicích. Místní vinaři nabídnou degustaci svých letošních vín 8. prosince v sále domu Dr. Karla Rennera. Nejen milovníkům vín zde zahraje cimbálová muzika Šmytec.

9. prosinec

Město: Brno

Místo: Kongresové centrum BVV, Výstaviště 1

Kontaktní osoba: Mgr. Bořivoj Drábek, Ing. Luděk Střítecký, Ing. Miroslav Musil, Ph.D. / Wine Stars Moravia

Telefon: 605036209

Telefon (alternativní): 724866047

E-mail: miroslav.musilbrno@seznam.cz

WWW stránka: www.winestarsmoravia.cz

26. ročník prestižní mezinárodní soutěžní přehlídky vín Vinoforum, která se od roku 1991 organizují v různých zemích středoevropského regionu proběhne v sobotu 9. prosince v Kongresovém centru v Brně. Vinoforum si klade za cíl každoročně porovnávat kvalitu vín středoevropského regionu se zbytkem světa a dále šířit kulturu vína nejen v oblastech tradičně spjatých s jeho výrobou. Na letošním ročníku je očekáváno více než 225 vín. Slavnostní vyhlášení výsledků, výstava a ochutnávka vín proběhne od 10 do 16 hodin.

9. prosinec

Město: Klentnice

Místo: sál místního hostince

Kontaktní osoba: Vinařské sdružení Klentnice

Telefon: 608 383 758

E-mail: petr.gondas@seznam.cz

Přijďte si vychutnat degustaci vín z jedinečných vinařství v moravské vinařské obci 9. prosince od 16:00 hod. do sálu místního hostince. Mikulášskou výstavu mladých vín z Podpálaví a blízkého okolí v Klentnici si připravili Klentničtí vinaři z místního Vinařského sdružení. K tanci a poslechu zde bude hrát klasická cimbálová muzika.

9. prosinec 

Město: Týnec

Místo: Hradíštěk

Kontaktní osoba: Martin Jůva

Telefon: 725137585

E-mail: info@vinari-tynec.cz

WWW stránka: www.vinari-tynec.cz

Mladá vína a zabijačkové speciality mohou zájemci ochutnat v sobotu 9. prosince v Týnci. Od 9 hodin bude otevřeno 13 vinných sklepů a k občerstvení nabídnou kromě lahodných vín veškeré zabijačkové speciality, čaj, kávu, kořalky a svařáky.

9. prosinec

Město: Pouzdřany

Místo: sál kulturního domu

Kontaktní osoba: Tomáš Meduňa

Telefon: 728322678

E-mail: kostpouzdrany@gmail.com

WWW stránka: www.pouzdranskyzdar.cz

Vinařská slavnost s ochutnávkou mladých vín proběhne 9. prosince v Pouzdřanech. V rámci třetího ročníku akce Svěcení mladých vín Pouzdřany proběhne od 19:00 hod v místním sále kulturního domu posvěcení vín od místních a okolních vinařů farářem. K degustaci vystavených vín s drobným občerstvením je připraven hudební program souboru Mužáků z Popic.

Více vinařských akcí na www.vinazmoravy.cz, www.vinazcech.cz