Tipy na vinařské akce – 9. týden

0
Tabor, Czech Republic

Táborský festival vína 2019 se koná od 25. února do 17. dubna v hotelech, restauracích a vinotékách města Tábor. 11. ročník unikátního multikulturního festivalu, který v originálním programu 50 akcí spojuje víno, kulturu a jídlo.

Návštěvníci se mohou těšit na galavečeři & argentinské tango, galavečeře slavných filmových receptů, i na Velké ochutnávky vín, kde se představí nejlepší vinaři Velkopavlovické vinařské podoblasti, Čech, Moravy a zahraničí. Novinkou je akce Putování po táborských sklepech za legendárními vinaři Moravy. Na programu jsou ochutnávky mořských ryb či tradiční maďarské kuchyně, snoubení sýrů a vín, degustace skvělých cizokrajných čajů, zvěřinové pokrmy, jihočeské ryby & rakousko-uherská bílá vína a další oblíbené klasiky. Velké degustační a prodejní přehlídky vín, jež festival každoročně uvádějí a zakončují, budou věnované moravským, českým a zahraničním vínům. Z osobností festival přivítá, Jana Svěráka s Divadlem Járy Cimrmana, Báru Hrzánovou, Radka Holuba, Jaroslava Duška, Michala Šetku, Branka Černého či Kamila Prokeše, nejlepšího sommeliera ČR. Chybět nebude ani kultura. Na festival se chystá zpěvák Tomáš Klus, herec Jaroslav Dušek se Čtvrtou dohodou, Pátou Dohodou a Malou Vizitou, divadelní komedie Kočka v oregánu a zmíněné Divadlo Járy Cimrmana sehraje hru Švestka. 

WWW stránka: www.festival-vina.cz

Řízená degustace Sedleckých vín proběhne v úterý 26. února od 19 hodin ve vinotéce Transvin v přízemí obchodního centra MAX v Brně. Řízená degustace nabídne ochutnávku 10–12 vzorků vín. Vstupné je 200 Kč a vzhledem k omezené kapacitě je nutná včasná rezervace. 

26. únor

Město: Brno

Místo: Brno-Bystrc, Vinotéka Transvin, přízemí OC MAX, Kubíčkova 8

Kontaktní osoba: Vinotéky Transvin

Telefon: 739631335

E-mail: jitka44@seznam.cz

WWW stránka: www.facebook.com/transvin.cz

Znovínský košt vín proběhne v pátek 1. března od 16 do 21 hodin a v sobotu 2. března od 14 do 21 hodin ve štukových sálech Louckého kláštera ve Znojmě. Po oba dny mohou hosté ochutnat znovínská ročníková vína, pozdní sběry, výběry z hroznů, ledová vína, vína úspěšná na tuzemských i světových výstavách, archivní i unikátní vína. Páteční večer doprovodí Jožka Šmukař se svou cimbálovou muzikou a v sobotu hraje a zpívá cimbálová muzika Slovácko ml. Vstup na ochutnávku a katalog je zdarma. Podle katalogu si hosté mohou sami vybrat a ochutnat tradičním systémem placených bločků některý z nabízených vzorků vín. Otevřená bude souběžně také prodejna vín, kde si zájemci mohou zakoupit i celé lahve ochutnávaných vzorků.

1. – 2. březen

Město: Znojmo

Místo: Loucký klášter

Kontaktní osoba: ZNOVÍN ZNOJMO, a.s.

Telefon: 515266620

Telefon (alternativní): 606712231

E-mail: info@znovin.cz

WWW stránka: www.znovin.cz

Fašank ve Valtickém Podzemí, aneb Masopustní a zabíjačkové speciality, je tradiční vinařská zábava, která proběhne v sobotu 3. března ve Valticích. Valtické Podzemí je součástí tradičního Valtického fašanku s pochůzkou a se zastaveními. K ochutnání budou Masopustní a zabíjačkové speciality i skvělá vína Lednicko – valtického areálu. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne také příjemný hudební program.

2. březen

Město: Valtice

Místo: Valtické Podzemí

Kontaktní osoba: Lenka Dwořáčková

Telefon: 723600423

E-mail: info@valtickepodzemi.cz

WWW stránka: www.valtickepodzemi.cz

Výstava vín Traplice se uskuteční v sobotu 2. března od 9 hodin v tělocvičně základní školy Traplice. Návštěvníci se mohou těšit na tradiční oblastní výstavu vín se zahraniční účastí, kde bude k degustaci nabídnuto cca 500 vzorků vín. Vína budou po dobu výstavy udržována při teplotě ideální pro degustaci. Připraveno je také rozmanité občerstvení. V Obci Traplice je aktivních na 30 vinařů. Zdejší klimatické a půdní podmínky jsou ideální pro pěstování zejména bílých odrůd révy vinné. Vína z hroznů, vypěstovaná v okolí Traplic, mají intenzivní odrůdový charakter s pikantní kyselinkou. 

2. březen

Město: Traplice

Místo: tělocvična základní školy

Kontaktní osoba: Ing. Petr Kuneta

Telefon: 725756809

E-mail: petr.kuneta@email.cz

WWW stránka: www.traplice.cz/czs-traplice?lng=

Přehlídka vín vinařů z Brodu nad Dyjí a okolí proběhne v sobotu 2. března v místním kulturním sále. 

2. březen

Město: Brod nad Dyjí

Místo: kulturní sál

Kontaktní osoba: Luboš Sýkora

Telefon: 724993764

E-mail: lubos.sykora@email.cz