Vinař roku 2016

0

Zámecké vinařství Bzenec už letos získalo titul nejlepšího vinařství roku, nyní uspělo i v soutěži Vinař roku 2016. V  porotě soutěže usedla vůbec první držitelka titulu Master of Wine původem z  Česka.

Slavnostní gala večer na pražském Žofíně stejně jako v loňském roce moderovala Lucie Výborná a opět výborně. Porotu navíc letos reprezentoval rekordní počet nositelů prestižních titulů Master of Wine, včetně první držitelky titulu českého původu Lenky Sedláčkové, rodačky z Ústí nad Labem dnes žijící v  Londýně.

Jejími kolegy byli například Angličan Liam Steevenson, Christine Collins ze Strassbourgu, Elsie Pells z  JAR, Annette Scarfe ze Singapuru a samozřejmě legenda v oboru John Salvi. Do 14. ročníku soutěže, kterou pořádá Národní vinařský archiv a hlavním partnerem je společnost MAKRO, bylo letos přihlášeno 604 vzorků vín.

Nejlépe oceněná produkce zajistila titul Zámeckému vinařství Bzenec, na stříbrné příčce se umístilo Vinařství Volařík Mikulov, třetí jsou vinné sklepy Valtice. Šampionem červených vín se stal Štěpán Maňák, v bílé kategorii pak zvítězilo Vinařství Spielberg. Vítězstvím v anketě „Můj Vinař roku“ se může pyšnit ZD Němčičky a Cenu za projekt Autentista převzal Bogdan Trojak.  Cena za celoživotní přínos českému a moravskému vinařství směřovala in memoriam Ing. Doc. Eduardovi Postbiegelovi.

 

– red-