Big Douro Boys v aukci. Výjimečný ročník 2017

Vale do Douro by možná bylo dodnes neznámým říčním údolím kdesi v západní Evropě, kdyby se nepustili do akce “Douro Boys”. Po šestnácti letech společného úsilí představují jejich vína nový fenomén.

Když se João Ferreira Álvares Ribeiro, Jorge Roquette, Dirk van der Niepoort a Cristiano van Zeller & Vito Olazabal spojili v roce 2003 jako „Douro Boys“, měli za cíl zviditelnit svou vinařskou oblast, představit svá červená vína celému světu a dostat je na trh. To vše splnili. Dnes je údolí Douro nepostradatelnou částí každého sofistikovaného vinného lístku.

Úrodné údolí Doura


Nyní každé z pěti vinařství Quinta do Vallado, Quinta do Crasto, Niepoort, Quinta Vale D. Maria a Quinta do Vale Meão vybralo svůj nejlepší sud červeného vína a svůj nejlepší sud ročníku portského z výjimečného ročníku 2017 a po rozsáhlých ochutnávkách vytvořili ohromující červené cuvée a senzační ročník portského. 

Douro 2016- Douro Boys. Francisco Ferreira, Rui Paula, Luisa Olazabal, Vitor Matos, Dirk Niepoort. Quinda de Nápoles. Foto: de Jorge Simão

Je to ročník, který je v Douru obzvláště působivý. Nejen to, že tichá vína (červená i bílá) vykazují báječnou rovnováhu a potenciál zrání – především portské pocházející ze svažitých teras nad řekou je skutečně jedinečné. Tato unikátní produkce bude uvedena na trh dne 10. října 2019.

Douro Boys v akci i v aukci

Exkluzivní aukce v nádherném prostředí

Douro Boys Red Wine Cuvée 2017 a Douro Boys Vintage Port 2017 budou zařazeny do aukce stejně jako již dříve cuvée ročníků 2005 a 2011. Aukci, která se bude konat 10.10 od 16 hodin v hotelu Six Senses Douro Valley v Lamego, zhruba 90 minut jízdy z Porta, opět povede Peter Mansell, specialista na víno z londýnského aukčního domu Christie’s. 

Obě vína, jak červené cuvée, tak ročníkové portské jsou plněny do lahvi magnum: 750 lahví červeného vína a 350 portského. Mezi dražebními položkami budou i další rarity ze sklepů Douro Boys, stejně jako exkluzivní soukromé zážitky s vinaři, pobyty v hotelech či ochutnávky.

Výjimečný ročník 2017

Do aukce se lze zapojit i prostřednictvím telefonu či písemných nabídek, ale samozřejmě osobní účast v malebném údolí řeky Douro uprostřed terasovitých vinic na strmých svazích, je už sama o sobě mimořádným zážitkem. Lhůta pro registraci uchazečů je 25. září.