Bublinky se vrací !!!

Do Prahy se vrací již páté pokračování „Dne klasického sektu“! Akce se tentokrát koná ve čtvrtek 2. listopadu 2017 v Czech Business Club ve Spálené ulici 14., začíná již v 15,00 a dveře se budou uzavírat ve 22,00.

Stejné potěšení chuťových buněk jako z dobrého Champagne může dopřát kvalitně připravený klasický sekt. Právě s touto myšlenkou vzniklo sdružení českých a moravských výrobců sektů, kteří již několik let pořádají festival tohoto ušlechtilého šumivého nápoje. Zakládající členy spolku spojilo hluboké přesvědčení, že tento tradiční vinařský produkt si zaslouží mnohem větší pozornost, než mu byla doposud věnována,“ vysvětluje předseda spolku Martin Novák, který celou akci organizuje a věří, že rozpoutává malou českou bublinkovou revoluci.

Klasický sekt je moderním nápojem, který není určen pouze jako doprovod slavnostních příležitostí. „Budujeme novou tradici, podobně jako se to podařilo například u svatomartinských vín. Sekty jsou totiž krásná a zajímavá vína a určitě stojí zato začít je více poznávat a pít,“ říká Martin Novák.

V 15 hodin začne volná degustace pro širokou veřejnost, které se zúčastní na řada prestižních tuzemských výrobců sektů, například spoluzakladatelé spolku „Klasický sekt“ vinařství PROQIN z Velkých Němčic nebo Sekt Jan Petrák, dále vinařství Bohemia sekt, Vinařství Mikrosvín Mikulov, Šlechtitelská stanice Velké Bílovice, Vinařství Volařík, Rodinné vinařství Hrabal, Zámecké vinařství Bzenec, Templářské sklepy Čejkovice, Spielberg, Salabka, Vinné sklepy Kutná Hora a další.

Ostatní informace budou postupně uveřejňovány na na webových stránkách www.klasickysekt.cz

a v průběhu následujících dní také na facebookovém profilu

https://www.facebook.com/klasickysekt .