GALADEGUSTACE: BURGUNDSKO A CHAMPAGNE 

Slavná vína na Malé Straně

Galadegustace Bourgogne & Champagne v Kaiserštejnském paláci se blíží. V pořadí již 3. ročník nabízí ochutnávku mimořádných vín z obou významných francouzských oblastí. To vše za účasti věhlasných vinařů a gurmánskou galavečeří na závěr.

Historické prostory známého pražského barokního paláce na Malostranském náměstí budou ve středu 11. dubna od 14 do 19 hodin patřit exkluzivním francouzským vínům. Společnost Premier Wines & Spirits navazuje svou Galadegustací Bourgogne & Champagne letos již potřetí na úspěšné akce z minulých let. Opět tak provedou návštěvníky degustacemi profesionální sommelieři, kteří představí vybraná unikátní vína, z velké většiny z limitovaných produkcí. A protože jde často zároveň o vína velmi oblíbená po celém světě, cesta k jejich získání nebyla nijak jednoduchá.

Hosté večera proto jistě ocení nejen zajímavou nabídku, ale i ojedinělou možnost j setkat se s řadou vinařů a také objednat si na místě vína En Primeur, tedy ještě před uvedením na trh. Těšit se dále mohou na řízené speciální degustace, stejně jako na osobní setkání například s Gauthierem Arnouldem z vinařství Michel Arnould či se Sophií Meunier Confuron a Alainem Meunierem z vinařství J. J. Confuron. Ti budou přítomni i na galavečeři ve vyhlášené restauraci Grand Cru, která akci ve stejný den, od 19,30 hodin, završí. Na hosty čeká speciálně připravené degustační menu od šéfkuchaře Jana Punčocháře, které doplní vína právě z těchto dvou vinařství.

Cena vstupenky na Galadegustaci je 1990 Kč a lze ji zakoupit na www.1er.cz nebo v restauracích Pohostinec Monarch, Pohostinec Karlín a Grand Cru. Vstupenka nezahrnuje cenu za exkluzivní řízené degustace. Jejich nabídku včetně podrobností o galavečeři či dalším doprovodném programu, stejně jako kompletní seznam vín pro degustaci naleznete na www.1er.cz/galadegustace, kde si můžete zakoupit i vstupenku na gurmánský večer. Cena vstupenky na galavečeři je 4990 Kč.