GALADEGUSTACE Prague Wine Trophy 2023 v Michnově paláci. Ochutnejte nejlepší vína soutěže

Medailové pecky, vína s 90 a více body, ale i novinky od vinařů, kteří uspěli v loňské soutěži a nyní se chtějí pochlubit aktuálními vzorky, to vše nabídne již tradiční degustace vítězných vín soutěže Prague Wine Trophy, jejímž je Víno&Styl mediálním partnerem. Již 2. března od 16 do 20 hodin v Michnově paláci na pražském Újezdě čeká hosty oblíbený svátek špičkových vín tuzemských i ze světa.

Nač se tedy můžete na této výroční degustaci těšit? A zvládnete si vybrat ze 700 nejlepších vín, které toto malostranské vinné odpoledne nabídne? K degustování toho bude opravdu hodně, a to pestrá nabídka vín celkem od 72 medailistů šestnáctého ročníku soutěže PWT, který probíhal v loňském roce.

Nyní si tak zájemci mohou porovnat své chuťové preference s hodnocením odborné poroty soutěže.

Vítězné vinařství: Štěpán Maňák, dovozce: Víno pro Vás

Soutěže se v roce 2022 zúčastnilo 1816 vín. Některou z medailí získalo 113 vinařství a dovozců. Cenu Jindřicha Duška pro nejlepší vinařství získalo Vinařství Štěpán Maňák. Na druhém místě se umístilo Château Valtice – Vinné sklepy Valtice a na třetím místě Zámecké vinařství Bzenec. Nejlepším dovozcem je společnost Víno pro Vás, na druhém místě je Slovenské Víno Online a na třetím místě United Brands. S nimi se všemi, a s mnoha dalšími domácími vinařstvími a dovozci, se v Michnově paláci setkáte osobně.

Rekordní účast zahraničních vinařů

Na Galadegustaci se mohou představit pouze medailisté PWT, účast si nemůže zaplatit žádný vinař ani dovozce, který v soutěži nezískal medaili. Díky tomu si Galadegustace Prague Wine Trophy v průběhu let vybudovala pověst jedné z nejlepších vinařských akcí v Praze.

Letos přijede opravdu hodně vinařů ze zahraničí. Ze Slovenska dorazí zástupci vinařství Villa Vino Rača, Ostrožovič, Pavelka a syn, Tajna Winery & Vineyards, Dubovský & Grančič, Angel Wines, Karpatská perla, Miro Fondrk, Vínko Klimko Modra, Loczi vinárstvo z Limbachu a Rusnak Grinava. Představí se hned dva vinaři z německé Mosely, Michael Trossen a Stefan Erbes. Z Itálie dorazí Gabriele Belleggi, Daniele Bellamoli z vinařství Moletto ve Venetu, z Piemontu Giorgio Boeri a Maurizio Delpero z Vinařství Gomba Boschetti. Vína z vinařství Montemaggio z Toskánska bude osobně nalévat Francesco Garuglieri. Ze španělské Bodegas Grupo Yllera dorazí enolog Cesar Martínez Matute a Andreea Irimia. Z Francie přijedou zástupci vinařství Les Grands Chais de France a Joseph Cattin. Vzácnou návštěvu přivítáme z Libanonu – přijede Wissam Touma z Chateau Héritage.

Nejpočetnější zastoupení producentů nabídne Rakousko

Početné zastoupení bude mít Rakousko. Z Burgenlandu přijede Simon Triebaumer, který převezme Championa za Blaufränkisch Mariental 2019, a Martin Reinfeld.

Z Weinviertelu dorazí Wilfried Bauer, loňský vítěz prestižní rakouské soutěže o Mladého vinaře roku, Thomas Taubenschuss a zástupci rodinných vinařství Weingut Humer a Weingut Neustifter. Z Wagramu přijede Thomas Schuster z Weingut Schuster, z Kamptalu Markus Waldschutz.

Ještě je šance! Vstupenky stále v prodeji

Galadegustace je každoročním vyvrcholením prestižní mezinárodní soutěže PWT, která se odehrává v Praze ve čtyřech kolech ročně od roku 2007, a za tu dobu si vybudovala renomé. Mezinárodní porota je složena z vinařů, obchodníků s vínem, sommelierů a novinářů. Hodnotí se unikátní srovnávací metodou, kdy jsou vína hodnocená v sériích po dvaceti vínech stejné odrůdy třikrát za sebou, jsou porovnávána vzájemně mezi sebou a sleduje se jejich vývoj. Díky tomu je medaile PWT uznávanou známkou kvality vína.

Přehled všech vystavovatelů a vín, která budou v Michnově paláci (Újezd 450/40, 118 00 Praha 1, čtvrtek 2. března 2023 od 16 do 20 hodin) k ochutnání, najdete na www.pww.cz.

Vstupenky v ceně 1500 Kč, v níž je neomezená konzumace všech vzorků, můžete zakoupit na GoOut.net.