Gurmánský týden ve Ski Amadé. Lyže, víno i nejvyšší trh

Spojování požitků na jarních sjezdovkách, to je kombinace slunce, sportu, skvělé gastronomie a vína. Požitkářské lyžařské trasy, to je ta pravá chuť rakouských hor.

Vrchol zimní sezóny v rakouských Alpách patří již tradičně okamžikům požitků a hojnosti, letos probíhá od 12. do 19. března 2022. S radovánkami na upravených sjezdovkách ozářených sluncem se už mnoho let propoujují i oblíbené kulinářské akce.

Ať již jde o speciální kulinářské balíčky ve 26 hotelích pěti regionů, které nabízejí vedle lyžování i krásné příležitosti pro snoubení rakouského vina a jídla, nebo nákupy na nejvyšším farmářském trhu v Alpách.

Již osmým rokem na vrcholu

Od roku 2015 se lyžaři v pěti regionech ve Ski amadé na jeden březnový týden stěhují od jednoho stánku na trhu k druhému. Ať už jsou to vína, zdejší horské sýry, pálenky, čaje, horské bylinky, nebo výrobky z lesních bobulí a ovoce: přímo na lyžařských chatách místní farmáři a výrobci nabízejí k ochutnání a nákupu své pochoutky z vlastní produkce – stejně jako na klasickém farmářském trhu, jen vysoko v horách. Ten vůbec nejvýš položený stánek můžete objevit na ledovci Dachstein ve výšce 2 700 metrů nad mořem.

Pokud se vydáte na některou z celkem třinácti zážitkových tras, nemůžete ani další takové zastávky minout. Naopak, najdete na trasách nejlepší tipy místních na zajímavé ochutnávky i nákupy a k tomu si jistě vychutnáte atosféru tradičních lyžařských chat. Nejen nad talířem, ale i u kamen a ve společnosti místních obyvatel i turistů je tu milo a příjemně. Takže ať už letos, nebo třeba příští rok, naplánujte si lyžařský výlet a na pásku přidejte dírku. Stojí to za to.

Foto: Ski Amadé