Jako ve vinici. Degustační dílna Bordeaux 360° v La Cité du Vin

La Cité du Vín, muzeum vína v Bordeaux Foto: Anaka La Cité du vin

Bordeaux. Proslulé, legendami opředené, protkané ikonickými zámky, slavný vinařský region s jedinečnými červenými víny, která mají ten nejlepší zvuk, eleganci, hebkost, rafinovanost. A také úžasné vinařské město nejenom plné památek, ale i s jedinečným moderním muzeem zasvěceným vínu. A na září tu chystají skvělou novinku.

La Cité du Vin, které bylo slavnostně otevřené v červnu 2016 a od té doby se zde každoročně vystřídají statisíce návštěvníků označil časopis National Geographic za jedno z nejzajímavějších muzeí světa. Celý koncept je skutečně dech beroucí, ovšem to neznamená, že by tu nepřicházeli stále s něčím originálním a inovativním. A nyní je to degustační workshop v anglickém jazyce, který vás přenese rovnou do vinohradů.

Jeden ze sálů La Cité du Vin, foto archiv muzeaBor

Od ústřic k vínu, přes vinice i srdce města

Na celý měsíc září, od úterý 5. do pátku 29.9. připravilo Cité du Vin výjimečný tasting s unikátními projekcemi, a to vše v anglickém jazyce a pod názvem degustační workshop Bordeaux 360°!

Vždy od pondělí do pátku od 15 hodin si mohou zájemci o vína z Bordeaux užít skutečně jedinečný zážitek v rámci speciálního degustační akce, která účastníkům umožní objevit a pochopit jejich rozmanitost a kvalitu v rámci ochutnávky spojené s fascinující cestou po vinicích regionu.

Pod vedením sommeliera ochutnají účastníci semináře 4 různá vína z oblasti Bordeaux a zároveň si vychutnají velkolepý výhled na 360° film natočený napříč zdejšími překrásnými vinicemi a vinařskou krajinou. Od farmy na chov ústřic v Arcachon Bassin, přes střechy Bordeaux a proměnlivý půvab Médocu, po zvlněný terén Libournais (Saint-Emilion) si návštěvníci užijí chutě vín i filmový zážitek natočený pomocí dronů a kamery Insta360 Pro2 8K. Což bude mít dvojnásobný efekt, pokud se pak ještě vydáte do místních ulic novou zkušenost si dál oživit a utvrdit na vlastní oči i patro.

Cité du Vin je otevřeno denně od 10 hodin a rezervace na speciální workshop můžete objednávat už nyní.