Jubilejní 20. veletrh IWSP

Mezinárodní veletrhy vín IWSP se v Praze konají dvakrát do roka. Letošní jarní představení s kulatým pořadovým číslem 20. už má své datum, 29. května 2018.

V hotelu Hilton Prague připravuje tým IWSP s odbornou předsedkyní paní Romanou Echensperger, Master of Wine, přehlídku desítek vystavovatelů z celého světa a stovek neobyčejných vín.

Romana Echensperger:

„IWSP je menší, ale velmi příjemný veletrh s individuálním přístupem, který nabízí skvělou příležitost spojit vinařské profesionály Východní Evropy s vinaři z celého světa. Tato akce je velmi kladně hodnocena odbornou veřejností, má dobrou atmosféru a profesionální organizaci, to vše umožňuje cílený zájem návštěvníků veletrhu.“

Romana působila 12 let jako hlavní sommelierka ve vyhlášených restauracích Německa, například v restauraci Vendôme poblíž Cologne, která se pyšní 3 Michelinskými hvězdami a byla vyhlášena nejlepší restaurací Německa.

V roce 2005 dokončila studijní program Wine & Spirit Education Trust Germany. Ve stejném roce získala cenu The Best Berlin Sommelier.

V roce 2006 působila na Mallorce jako sommelierka pro luxusní pětihvězdičkový hotel s několika gurmánskými restauracemi a věnovala se studiu a poznávání španělských vín. Sama říká, že zde nasbírala mnoho zkušeností mezinárodního přesahu. Ráda vzpomíná na delikátní mallorská vína, například z tradičního vinařství Ribas nebo Miguel Gelaber.

Další znalosti, které získala při několikaměsíčním pobytu v Toskánsku a v německém vinařském regionu Rheingau, ve vinařství Schloss Johannisberg, kde spolupracovala se sklepmistrem Gerde Ritterem, jí jistě pomohly k dokončení studia v roce 2015 a získání titulu Master of Wine, nejvyšší odborný titul, který lze získat a jímž se může pyšnit pouze 356 lidí na světě.

Nyní se stále věnuje odborným degustacím, poradenství, pořádání akcí, to vše v mezinárodním měřítku. Vede workshopy pod hlavičkou Německého vinařského institutu, publikuje převážně v německých a holandských médiích a má vlastní sloupek v deníku DuMont.

SPECIÁLNÍ HOSTÉ 20. IWSP

Rok 2018 je pro International Wine Show Prague rok narozeninovým. IWSP a jeho tým slaví 10 let působení na českém trhu.

Pro jednotlivé veletrhy se vždy snažíme připravit unikátní program pro návštěvníky, představit zajímavé vystavovatele, nové trendy a pozvat zajímavé osobnosti z oblasti vinařského průmyslu.

Na jarní IWSP, přijal pozvání vítěz The Best Sommelier for Europe and Africa z roku 2017, pan Raimonds Tomsons z Lotyšska.

Raimond Tomsons se v roce 2007 umístil na druhém místě v soutěži Nejlepší sommelier Lotyšska. Následně se této soutěže účastnil ještě třikrát a pokaždé zvítězil. Lotyšsko reprezentoval ve světových soutěžích, například v Bulharsku na evropském šampionátu nebo v Chile na světovém šampionátu.

V období 2010–2014 se stal předsedou lotyšské Asociace someliérů a od roku 2015 je členem jejího představenstva. Rok 2016 by se dal pro Raimondse označit jistě jako zlomový. Dokončil WSET Diploma, Wines & Spirits Education Trust, na prestižní rakouské vinařské akademii a na světové soutěži someliérů v Argentině obsadil 7. místo. O rok později se stal držitelem titulu The Best sommelier of Europe and Africa.

Aktuálně se Raimonds stále věnuje své pozici managera a hlavního sommeliera ve špičkové restauraci Vincents (Riga, Lotyšsko), je ambasadorem Pirke Latvia, člen poroty soutěže „Lotyšské víno roku“ a nabízí své konzultantské služby.

„Vždy jsem se učil od těch nejlepších. Mnoho let jsem spolupracoval s legendárním šéfkuchařem Mārtiņem Rītiņšem v restauraci Vincents, nejprestižnějším gastronomickém zařízení v Rize. Také práce pro světové restaurace, jako jsou El Bulli, Noma a Osteria Francescana, mi umožnila poznat, co to znamená být opravdu dobrým sommelierem.“


Programy Masterclass:

11,00 – 12,20

GENERATION RIESLING pod vedením Raimondse Tomsonse, The Best Sommelier of Europe and Africa 2017
Raimonds představí osm německých vinařství Generace Riesling: WeinVertrieb Dr. Leimbrock, Weingut Schmitges, Weingut WoW by Wolfgang Bender, Weingut Villa Hochdörffer, Weingut Oberhofer, Weingut Becker, Weingut Meiser, Weingut Eimermann.

13,00 – 14,15

VDP. DIE PRÄDIKATSWEINGÜTER pod vedením Michała Bardela, sommelier, VDP ambasador
Prezentována budou vinařství nejstarší německé asociace VDP.Die Prädikatsweingüter: VDP.Weingut Klaus Zimmerling, VDP.Weingut Schloss Proschwitz – Prinz zur Lippe, Weingut Fritz Allendorf.

 

REGISTRACE

Prezentace masterclass je určena výhradně pro odborníky z řad sommelierů a pro obchodníky s vínem.

Kapacita všech degustačních programů je omezena.

Na každý masterclass je nutné se registrovat jednotlivě.

Zaregistrujte se na e-mailu prague@iwsp.cz. Uveďte jméno, společnost, pozici a kontaktní údaje, tj. telefon a e-mail.

-red-