Kam v červnu za vínem…

Den otevřených dveří Křížového sklepa v Příměticích
9. června, Znojmo, Křížový sklep v Příměticích

Den otevřených dveří Křížového sklepa spojený se dnem otevřených dveří Památníku Prokopa Diviše se uskuteční od 14.00 do 20.00 hod. Individuální prohlídka architektonicky unikátního sklepa a pochůzková ochutnávka až 10 vzorků vín. 

Rožnovský festival vína
10. června, Rožnov pod Radhoštěm, Masarykovo náměstí 
Druhý ročník akce pro milovníky nápoje pravdy, ale také gastronomických lahůdek hodících se k vínu. Připraven je také atraktivní doprovodný hudebně-kulturní program. Začínáme v 10.00 hod.

NÁRODNÍ SOUTĚŽ VÍN VINAŘSKÉ OBLASTI ČECHY
15. června, Praha, Novoměstská radnice
Výstava vín a vyhlášení výsledků Národní soutěže vín vinařské oblasti Čechy, nominační soutěže do Salonu vín České republiky. Představení i dalších vín z mělnické a litoměřické podoblasti za osobní účasti vinařů a možnost nákupu vín.

Den otevřených sklepů v Novém Poddvorově
17. června, Nový Poddvorov, sklepní ulička
Již potřinácté v malebné vesničce mezi kopci otevřou vinaři své sklepy, aby umožnil návštěvníkům ochutnat skvělá vína ze svých vinic. Sklepy jsou otevřeny 10.00-19.00 hod., poté následuje kulturní program u cimbálové muziky ve společnosti jak jinak než našich vín. Akce se koná za každého počasí.

Oenoforum 2017 – Czech International Wine Competition
22.-23. červena, Slavkov u Brna, zámek Slavkov – Austerlitz
Cílem soutěže je porovnat vína z celého světa a vyzvednout význam vín ze světových odrůd révy vinné s důrazem na odrůdy Sauvignon Blanc a Cabernet Sauvignon.

Zámecký košt vín
24. června, Valtice, areál zámku Valtice (změna místa vyhrazena, sledujte web www.vsvaltice.cz)
Ochutnávka vín z ročníků 2015 a 2016 z produkce rodinného vinařství CHÂTEAU VALTICE a Vinařství Kovacs Novosedly pro všechny milovníky špičkových moravských vín.

Vinná brána
24. června, Meziměstí, Centrum Walzel (salon Walzel)
Pravidelně každou poslední sobotu v měsíci od 14.00 hod. v Centru Walzel v Meziměstí na Broumovsku je pro vás připraveno k ochutnání 53 otevřených lahví vín od různých vinařů.

Valtické Podzemí – Prázdninové večery s cimbálkou
30. června, Valtice, Valtické Podzemí, Vinařská ev. č. 47
Tradiční večery a podzemní zážitková turistika ve Valtickém Podzemí, unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů. Vína Lednicko-valtického areálu za doprovodu cimbálové muziky k tanci i poslechu. Speciality Valtického Podzemí. Zahájení ve 20.00 hod.