Kuchařek není nikdy dost

V Hergetově cihelně byl za účasti šéfkuchařů Marka Raditsche a Marka Fichtnera, Nilsem Jebensem pokřtěn šampaňským nejen Václav Budínský, ale hlavně nová kuchařská kniha nakladatelství TopLife Czech. 

Recepty od 70 nejlepších šéfkuchařů z Česka na 608 stranách s velkoformátovými fotografiemi hotových pokrmů a medailonky všech kuchařských hvězd.  Delikátní pokrmy od reprezentantů národního týmu kuchařů, recepty od mediálně známých šéfkuchařů, recepty od šéfkuchařů nejlepších restaurací.

Příznivci kvalitní gastronomie najdou v knize recepty od prezidenta Asociace kuchařů a cukrářů České republiky Miroslava Kubce; od arbitrů kuchařské show TV Nova MasterChef Česko Marka Raditsche, Marka Fichtnera a Mirka Kaliny; od matadora české kuchyně Jaroslava Sapíka; od televizních hvězd Emanuela Ridiho a Filipa Sajlera; od členů vítězného národního týmu kuchařů a cukrářů Patrika Bečváře, Jana Horkého, Martina Svatka a Petra Vláska; od držitele šesti po sobě jdoucích ocenění Michelin Romana Pauluse a desítek dalších mistrů.

Recepty v kuchařce lze vyhledávat podle přehledných rejstříků. Podle šéfkuchařů, kteří své nejlepší recepty připravili a také podle kategorií: bezmasé pokrmy, tataráčky, mořské plody a raci, drůbež a holubi, bílá masa, červená masa a zvěřina, dezerty… Pro každý recept je zpracovaný přehled použitých surovin a postup, podle kterého lze daný recept připravit. Uvedeny jsou jak recepty na českou klasiku, tak na jídla exotická. Evergreeny i kuchařské speciality hodné michelinských šéfkuchařů.

Každý šéfkuchař je v knize představen úvodním medailonkem se stručným životopisem a vlastní velkoformátovou fotografií. Dozvíte se, co kuchařské hvězdy k jejich povolání přivedlo, jak se na svoji profesionální dráhu připravovali a jaký je jejich profesní vzor. Prozradí vám, kde nacházejí inspiraci pro nové pokrmy, a co si myslí o současném stavu gastronomie u nás. Životopis je pak dokreslen třemi recepty, které zvolili samotní šéfkuchaři a o jejichž přípravu se v knize podělí.