LET IT SNOW

Zimní dekorace z vinných lahví, špuntů, stylové potěšení pro lyžaře a vinaře. RECYKLOVANÉ DROBNOSTI doplní atmosféru zimní pohody, ať už je to na sněhu, nebo v teple restaurace. Těší, baví a jsou v módě.

Chce to jen trochu šikovnosti, materiál, který je k vyhození, protože dosloužil svému účelu, a dobrý nápad. Dřevo, sklo, korkové zátky, to vše se dá znovu použít. A podle toho, jak je výrobce kreativní, buď zplodí kýč, nebo designový kousek, který má vedle záslužného počinu recyklace i svou estetickou hodnotu. Někdy je to na pomezí, ale pak může být hlavní plus například v praktičnosti nového využití nebo vtipném přesahu takového výrobku.

Příklad? Zážitek propojený s vínem může přinést i prázdná lahev, třeba jako decentní osvětlení při zimních oslavách. A naopak, vínu zas může pomoci udržovat se v kondici a hlavně ve správném sklonu vysloužilá lyže nebo snowboard. Na to klouzat s jezdcem po prudkém svahu už sice nemá ty správné parametry, ale lahev, dokonce v maxi verzi, unese pořád hravě. Přesně takové lyžařsko-vinařské kousky vycházejí z dílny Michaela Bellina z Millbury. Tenhle chlapík recykluje sportovní náčiní lyžařů, snowboardistů či surfařů od počátku devadesátých let. Slouží mu při výrobě poněkud ulítlého ale zajímavého nábytku.

Posedět si na něm se skleničkou vína na sněhu je fajn a když ještě máte po ruce stylový držák na lahve, nemá zimní party chybu. Michael recykluje se svým týmem ročně přes 20 tisíc kusů sportovního vybavení. A k nejpopulárnějším výrobkům patří i Shot Ski aneb lyže sloužící jako držák na panáky.

Foto: SkiChair, Rednbrown.com, Nanobuffet, archiv