Lyže a víno: Trentino, sezóna začíná

Jídlo, víno, lyže
Oběd v sevření Dolomit Foto: Trentino Svilupo, Pierluigi Orler Dellasega

A je to tady! Sníh padá a první střediska v Trentinu otevřely dveře lanovek. Buďte mezi prvními a vyrazte do Madonny di Campiglio nebo na ledovec Presena.

Vinice jsou sklizeny a horské svahy Trentina pokryl sníh, takže je čas obout lyže a zažít opět silné emoce při zdolávání jedné zatáčky za druhou na mistrovských svazích uprostřed okouzlujících panoramat Dolomit. Trentino je připraveno na novou lyžařskou sezónu, která by měla být ještě lepší a měla by dál zdvihat laťku, pokud jde o výkony z loňské zimní sezóny: ta zaznamenala více než 7 milionů návštěvníků.

I proto bylo v hlavních lyžařských oblastech vykonáno mnoho práce a investováno do zatraktivnění destinace s 800 km sjezdovek, z nichž většina je rozdělena mezi dvě velké oblasti, Dolomiti Superski s 350 km a Skirama Dolomiti-Adamello Brenta s téměř 400 km, obsluhované 227 rychlými a pohodlnými vleky.

Jako první se již v sobotu 18. listopadu rozjely vleky v lyžařských oblastech Madonna di Campiglio a Passo Tonale, kterým svědčí vyšší nadmořská výška a kde nedávná nadílka přírodního sněhu vytvořila skvělý základ sněhové pokrývky sjezdovek, což umožňuje urychlit otevření středisek a nadšencům užít si první sjezdy sezóny. V Madonně di Campiglio tak byly zároveň zpřístupněny tratě v horní části Grostè, nejvýše položené v lyžařské oblasti.

Teď už jen vyrazit

V Passo Tonale se lyžuje v nejvýše položené části lyžařské oblasti Tonale-Pontedilegno, tedy v ledovcové pánvi Presena.

V následujících víkendech, pokud počasí zůstane příznivé, budou vzhledem k teplotám nebo případnému dalšímu sněžení zprovozněny systémy i v dalších lyžařských areálech a otevřeny první sjezdovky. Od soboty 25. listopadu Paganella a lyžařské středisko Latemar na straně Pampeago.

Lyžařský oběd s vínem a specialitami Trentina v San Martino di Castrozza Foto: Trentino/ Alessandro Trovati

Od 2. prosince pak Folgarida Marilleva, Pinzolo, Peio, Monte Bondone, Folgaria, Alpe Cermis, Alpe Lusia a Passo San Pellegrino. A na tradiční víkend Neposkvrněného početí se od 5. prosince přidají Val di Fassa, San Martino di Castrozza a Lavarone.