Maso z Modletic, griluje z něj i Pohlreich

Společnost Kaufland se může jako jediný obchodní řetězec v České republice pyšnit svým vlastním masozávodem, kterým nejen zásobuje své obchody, ale vyváží i do Německa. V Modleticích jej otevřeli před patnácti lety. 

S letní sezónou grilování se zájem zákazníků o nabídku čerstvého masa zvyšuje s proto řetězec Kaufland připravil kampaň s názvem Grilologie, která přináší rady, tipy a triky přímo od grilu. Zaštítil ji známý šéfkuchař Zdeněk Pohlreich a samozřejmě, vše stojí na mase z Modletic. 

Provozovna dnes zaměstnává více než 400 pracovníků, denně zpracovává víc než 100 tun masa, od bourání po balení. Kromě toho, že zásobuje všech 129 provozoven řetězce, vyváží i do zahraničí. 

 

Zpracování vepřového a hovězího masa započalo v Modleticích u Prahy v roce 2003, a o maso se tu tak starají již 15 let. Na surovinu a obalový materiál jsou kladeny velké nároky. Už při samotném příjmu musí každý jednotlivý kus projít přísnou kontrolou (pH, teplota, opracování, optická kontrola a mnoho dalších postupů). Vedle vysoké úrovně kvality je kladen důraz na čerstvost masa a na rychlost jeho zpracování.

Přestože soběstačnost České republiky ve vepřovém mase nepřesahuje 50 %, daří se masozávodu veškeré vepřové půlky zajistit od českých dodavatelů, tedy s českým původem.

„Klademe velký důraz na dokonalé zpracování a celých 15 let patříme i mezi největší exportéry masa a výrobků do Německa,“ říká šéf výroby Vladimír Janda. „Pracuji tu od samotného počátku, a pokud mi i po letech něco nezevšední, pak je to vůně uzeného. Maso udíme na bukovém dřevě a vždy provoní celý podnik. Vše si tu děláme sami. Od bourání přes výrobu mletého masa a klobás po závěrečné balení. Myslím, že i díky tomu naše produkce dosahuje takové kvality a jsme každoročně držiteli několika ocenění.“

S tím samozřejmě souvisejí i každoroční investice do moderních technologií, ať už je o balení produktů, uzení či chlazení. Hygiena a kontrola kvality je samozřejmě základ a závod se může pochlubit certifikáty jako je IFS Internatiol Featured Standars či QS, Quality Scheme for Safe Food.