Mezi řádky ze Sonberku. Rozhovory s vínem a o víně

Běžně pobíhají mezi návštěvníky vinařství, nalévají vína, řeší úrodu či sklep. Podcast Mezi řádky z vinařství Sonberk zve na skleničku nejrůznější vinařské osobnosti.

Lidé, kteří se starají o ta nejlepší vína, jsou většinou těžko k zastižení. A zastavit je na delší rozhovor bývá skoro sci-fi. Právě proto začalo na jaře produkovat popické vinařství Sonberk podcastový pořad Mezi řádky. „Chceme v něm poukázat na výbornou práci mnoha lidí v tuzemském vinařství a vysvětlit, co všechno to obnáší a co stojí za skutečnou kvalitou,” říká Dagmar Fialová, marketingová ředitelka Sonberku.

Za tvorbou podcastu stojí audionakladatelství Čti mi! www.ctimi.cz Aktuálně je k dispozici pět dílů, v nichž se mluví o tom, proč Pálava nemusí být jenom sladká, zda se mohou moravská vína rovnat zahraničním, jak funguje vinařství Jihoafrické republiky, proč jsou stále lepší naše růžová a červená vína, nebo jak se naučit rozumět vínu, což dle sommeliéra vinného baru Bokovka Romana Novotného může zvládnout každý. Dále uslyšíte sonberského sklepmistra Oldřicha Drápala, sommeliéra Libora Nazarčuka a vinaře Libuši Vrbovou, trojnásobnou mistryni ČR v sabráži, a Jana Stávka. Poslech umožňují známé platformy Spotify či Soundtier.