Mistrovství v řezu révy

Nůžky do pohotovosti… a bude se střihat. 13. ročník Mistrovství v řezu révy vinné se uskuteční ve Valticích v pátek 10. února 2017. Takže je nejvyšší čas, nabrousit pečlivě nástroje a cvičit ruce.

Odborná soutěž se za dobu svého konání stala oblíbenou místní atrakcí, která každoročně láká návštěvníky dokonce navzdory dešti či zimě. Na programu není totiž jen prokázání zručnosti jednotlivých vinohradníků v klání o zlaté nůžky, hlavní trofej v této netradiční disciplíně, ale i řada přednášek a doprovodných akcí.

Letos bude hostitelem tohoto tradičního vinařského klání, které pořádá Svaz vinařů ČR ve spolupráci se společností BS vinařské potřeby, vinařská společnost Château Valtice. V jejím areálu tak bude připravený i bohatý doprovodný program. Soutěž vznikla z neformálního setkání vinařů v roce 1993 a v průběhu let se stala seriózní a vyhledávanou celostátní soutěží těch nejlepších řezačů.

„Na mistrovství se hodnotí především kvalita a čistota řezu. Rychlost není rozhodující veličinou, je nutné prokázat zkušenosti a um,“ uvádí Miloš Balga, jednatel společnosti BS Vinařské potřeby, která je organizátorem mistrovství.