Na víno chytře. Šetrně k přírodě, vstřícné ke kvalitě

Zatímco obyčejný „krabicák“ je pod prahem vnímání milovníků vín, bag in box, to je jiná. Moderní a efektivní balení si získalo zákazníky i vinaře. Vinný dům Bzenec nyní disponuje velkokapacitní linkou, jedinou svého druhu v Česku.

Není totiž krabice, jako krabice a tato, v podobě jednorázových vaků uložených v kartonovém obalu, si už našla cestu i do těch nejprestižnějších vinařství. BiB vína (Bag in Box) jsou stále populárnější právě díky technologii, která umožňuje uchovat již jednou otevřené víno delší dobu v dobré kondici, dalším důvodem je pak výtečná skladnost i velmi snadná manipulace. Což šetří logistiku, čas i peníze výrobcům a přináší uživatelské výhody spotřebitelům. Nehledě na to, že i snadnější recyklovatelnost přispívá k respektu k tomuto balení.

Až 40 000 litrů vína denně

Moderní, plně automatizovaná linka, kterou disponuje vinařství Vinný dům Bzenec, nyní dokáže zabalit do Bag-in-Boxů až čtyřicet tisíc litrů vína za den. Vinařství tak může nabídnout na trhu tří, pěti a dvacetilitrová balení moravských i zahraničních vín, a to v atraktivním balení a ve dvou designově odlišných řadách. Jedná se o bílá, červená a růžová vína, která si kvalitou nijak nezadají s těmi v lahvích, určená nejen do gastronomie a vinoték, ale také pro domácí spotřebu.

Moderní, snadné a trendy

Výhodou tohoto typu balení je především snadnější přeprava, skladnost, jednoduchá manipulace při rozlévání vín, cenová dostupnost i dlouhá trvanlivost produktu, který je díky smrštitelnému sáčku uvnitř papírové krabice chráněn proti přístupu vzduchu. Zpětnému pronikání vzduchu pak zabraňuje i výčepní ventil. Víno tak vydrží svěží minimálně šest měsíců a zachová si chuť i vůni, což jistě ocení nejen restaurační provozy a cateringové společnosti, ale i koncoví zákazníci, kteří si tak mohou užít party, svatbu či další rodinné oslavy bez náročné přepravy lahví, zvětralých vín, střepů č korkových vad. Víno si tak ponechává svou kvalitu, pití kulturu, a nakonec i úklid je výrazně snadnější.