Patrik má opět zelenou. Irský průvod v Praze i dalších městech

Zelený průvod již podruhé rozzáří Prahu hráškově zelenou barvou a oslavy svatého Patrika se chystají i v dalších městech. Populární svátek překonal hranice Irska a je pěkně nakažlivý.

Praha se vloni zařadila k dalším metropolím světa, kde se 16. března slaví v irském stylu. Pražskou Tour svatého Patrika doplní letos bohatý program na více než pěti stech dalších míst po celém Česku. 

Náplavka, kluby i pochod ulicemi

Pražané i návštěvníci hlavního města se mohou těšit na obdobnou verzi loňských oslav s centry dění například na pražské náplavce, v historickém srdci Prahy i v řadě kulturních a hudebních klubů. Opět tedy nebudou chybět staré známé podniky, ale přidají se i další netradiční prostory ať už v samotném centru či Holešovicích nebo Vršovicích. Slavit se tak bude například na Smíchovské náplavce, v Tančícím domě, v Hale 17, Rock Café, Kampusu Hybernská či v 36 UNDERGROUND a na dalších místech metropole. Loňský ročník si odbyl jednu velkou premiéru – tou byl irský průvod, který procházel pražskými ulicemi. Díky velkému úspěchu se bude konat podruhé, takže je na čase oprášit zelenou garderobu. 

Bude irská káva i speciální piva a burgery 

Základem oslav bude samozřejmě živá hudba, koncerty vystřídají workshopy a další kulturní vystoupení. Česká scéna se propojí s irskými umělci a vedle kapel, komiků, či herců, předvedou své umění i barmani či kuchaři. Oslavy se budoui letos konat pod taktovkou legendární irské whiskey Jameson, nejprodávanější irské whiskey na světě, ale proudem potečou i pivní speciály, vzduch provoní pravá irská káva a nejrůznější irské i české speciality. Na programu budou ústřice i donuty, irské steaky i hamburgery, a určitě i něco zeleného – na chuť, na žízeň i pro náladu. Více o aktuálním dění v Praze i v dalších městech na www.toursvatehopatrika.cz