Pocta drakovi a oslavy nejnakouřenější whisky světa. Ardberg uvádí ohnivou novinku

 Světová oslava Ardbeg Day, kterou tradičně každým rokem vrcholí festival Fèis Ìle na ostrově Islay, letos proběhne online. Milovníci té nejnakouřenější whisky na světě se 5. června mohou těšit nejen na velkolepou online oslavu, ale i na odhalenínové limitované edice Ardbeg Scorch. 

Akce v pandemické době se bude konat zcela online na Ardbeg.com a na sociálních sítích Ardbeg a to ve svérázném stylu. Vzhledem k tomu, že má palírna má ve zvyku nacházet inspiraci v různých mýtických legendách a příšerách, tak na počest jedné z legend, která vypráví o ostrovním drakovi a statečném válečníkovi, který ho přemohl, vznikla i nová limitovaná edice whisky Ardbeg Scorch. K virtuální ochutnávce jedinečné novinky se mohou fanoušci kouřové whisky z celého světa připojit právě 5. června 2021 v rámci tradičních oslav Ardbeg Day. 

„Letos to bude můj první Ardbeg Day: křest ohněm! Je škoda, že si to s našimi fanoušky a příznivci nemůžeme užít společně osobně, ale virtuální oslava už se rýsuje a bude to ohromná zábava. Vytvořený bude celý virtuální svět k prozkoumání, včetně hostinců, táborákových legend, středověkých hostin a živé degustace. Letos je toho hodně, na co se whisky fanoušci mohou těšit,“ říká Colin Gordon, manažer Ardbegu. 

Ardbeg Scorch, bestie plivající oheň

Novinka Ardbeg Scorch dozrává v silně vypálených dubových sudech po bourbonu, podle mýtu spálených ohnivým dechem rozzuřeného draka. Zrání v silně vypálených sudech přidává whisky intenzivní kouřové aroma, ke kterému se připojují tóny anýzu a pačuli. Nechybí ani typicky rašelinový závěr. 

„Ardbeg Scorch je naší poctou legendárnímu drakovi ostrova Islay. Použitím těch nejvíce vypálených sudů jsme vytvořili skutečnou bestii plivající oheň, kterou si oblíbí všichni milovníci výrazných kouřových whisky,“ tvrdíředitel destilačního a výrobního procesu palírny Ardbeg Bill Lumsden. 

Ohnivou novinku mohou ochutnávat milovníci whisky v českých ambasádách Ardbeg, kterými jsou Black Stuff v Olomouci, Mr Brut v Praze a Angels’ Share v Brně a během roku také ve vybraných koktejlových barech. Zakoupit ji bude možné u online specializovaných prodejců.