Podzim v Dolním Rakousku

Vinařský podzim je atraktivním zakončením turistického léta. Až do konce listopadu je v dolnorakouských vinařských regionech nachystaná řada ochutnávek, doprovázených tradičními slavnostmi.

Dolnorakouský vinařský region a jeho vinařské cesty, na nichž se nachází sto obcí, nabízí široký výběr různých možností, kde ochutnat výtečná zdejší vína i regionální speciality v některém z typických šenků „Heurigen“.

Prověřeným tipem pro cyklisty je například cyklostezka v západním Weinviertelu „Weinviertel DAC Radweg“, která turisty vede pohodlně regionem Retzer Land s širokou možností návštěv vinic a sklepních uliček a také krásného větrného mlýna v Retzu. Mimochodem sklepních uliček najdete v Dolním Rakousku přes tisícovku, nejdelší je „Hadres Pulkautal“ s délkou 1,6 km. Vinařský region můžete poznávat také z podzemí, stezkou „Sitzendorfer Kellegrase in Hollabrunn“, která návštěvníky provází sklepením se čtyřiadvaceti degustačními stanovištěmi.

K populárním turistickým stezkám pak patří například WeinWeg Langenlois či vinařský turistický park Falkenstein. A protože láska k vínu se má budovat od útlého věku – zážitkový svět Loisum v Langenlois bude jistě bavit i děti, které se zde mohou dozvědět vše o pěstování révy, výrobě vinného moštu i vína, navíc velmi atraktivní formou prostřednictvím laserové i multimediální show. Většina vinařství nabízí i možnost ubytování.

Ti, kteří to mají ze sklípku dále, mohou využít novou taxislužbu, která je připravena speciálně pro návštěvníky vinařského podzimu za pevné ceny a zvládne převést i větší skupiny a dokonce kola.