Přehlídka německých vín v Praze 2021 představí ikony v oboru i mladé vinařské hvězdy

Rozmanitost, osobitost, kvalita. Špičková vína ze dvou desítek vinařství nabídne laické veřejnosti i odborníkům 1. ročník jedinečné degustační akce v režii dvou nezávislých dovozců specializujících se na vína z německých vinařských regionů.

Příležitostí ochutnat zajímavá vína je zejména v podzimní sezóně na výběr, ovšem pro milovníky Německa i s jeho Rieslingy z Mosely či Rýna, burgundami od bílé přes šedou až po slavný Spätburgunder neboli Pinot Noir, Sylvány, Chardonnay a mnoha dalšími odrůdami této slavné vinařské země je volba jasná: odpoledne 4. listopadu proběhně v Kongresovém centru Praha první ročník přehlídky německých vín z portfolia dvou specialistů na jejich dovoz do České republiky Mikuláše Cylka (CC VINO) a Petra Zárybnického (ZÁRYBNICKÝ & WINES).

Největší degustace německých vín pro nejširší publikum

Cílem této doposud nejrozsáhlejší prezentace německých vín v Praze je přiblížit nejen profesionálům, ale především široké veřejnosti krásu a rozmanitost produkce jak renomovaných mistrů oboru, tak progresivní mladé vinařské generace. Nabídnout prostřednictvím dvou desítek prestižních značek reprezentujících špičkové vinařské umění průřez německými vinařskými oblastmi, představit jak vína, tak terroir, z něhož se rodí a umožnit návštěvníkům ochutnat je s lidmi, kteří o nich ví nejvíc, neboť je vyrábějí.

“Jako nejpovolanější z nejpovolanějších jsme proto pozvali ty „naše“ vinaře, kteří v Německu tvoří naprostou špičku ve svém oboru a o kterých víme, že zprostředkování a prezentace vína bude co nejautentičtější,” říká Mikuláš Cylek. “Vesměs se jedná o naše dlouholeté přátele, s nimiž nás často pojí mimo obchodní vztahy i velké osobní přátelství,” dodává Petr Zárybnický.

Na přehlídce v pražském kongresovém centru se můžete setkat se zástupci a víny vinařství J.B. Becker (Walluf), Fries (Winningen), Chat Sauvage (Johannisberg), Lucashof (Forst), F.J.Eifel (Trittenheim), Meier (Weyher), Wagner Stempel (Siefersheim), S.Müller (Konz-Krettnach), Nik Weis St.Urbans–Hof (Leiwen), Fred Prinz (Oestrich Winkel), Weingut Wolf (Birkweier), Reinhold & Cornelia Schneider (Endingen am Kaiserstuhl), Frank Brohl (Punderich), Rinke (Mertesdorf), Shelter (Kenzingen a Malterdingen), K.F. Grobe (Westhofen) a Hans Wirsching (Iphofen).

Přehlídka se koná v atraktivních výstavních prostorách ZOOM Prague Congress Centre na adrese 5. května 140/65 v Praze 4, přímo u zastávky metra C Vyšehrad, a to od 12,30 do 18,30 hodin.

Cena vstupenky je 890 Kč. Aktuální informace naleznete na stránce www.prehlidka-vin.cz. Rezervace na čísle + 420 777 580 290 či elektronicky na ccvino@ccvino.cz ainfo@zarybnicky.cz