ProWein má nového ředitele. Vedení veletrhu přebírá Peter Schmitz

Peter Sczmitz, nový ředitel veletrhu ProWein Photo: Messe Düsseldorf, Constanze Tillmann

Novým ředitelem světoznámého mezinárodního veletrhu vín a lihovin ProWein byl jmenován dlouholetý přední manažer společnosti Peter Schmitz. Ve službách Messe Düsseldorf působí již dvě desetiletí.

Změny na postu vrcholného představitele veletrhu ProWein odstartoval již odchod bývalého ředitele Bastiana Mingerse v červnu tohoto roku. Poté byl ProWein provizorně řízen výkonným ředitelem a členem představenstva Messe Düsseldorf Michaelem Degenem, který tak v úřadu stráví celkem devět měsíců. Nyní jmenovaný osmapadesátiletý manažer, původně šéf mezinárodního kontraktačního obchodu zodpovědný i za účast na veletrzích v zahraničí, se totiž výkonu své nové pozice ujme od 1. února 2023. “Jsem absolutně nadšený možností vytváření propojení a sítí s lidmi a udržování obchodních vztahů po celém světě. Přesně o tom je ProWein a jsem rád, že zde mohu přispět svými dlouholetými zkušenostmi,“ uvedl Peter Schmitz.

ProWein míří dál cestou k úspěchu

ProWein, který začal v roce 1994 s 321 vystavovateli a přibližně 1 500 návštěvníky, se vypracoval na světovou jedničku v mezinárodním sektoru vína a lihovin. Svá vína a speciální destiláty zde nyní prezentuje více než 6000 vystavovatelů z celého světa a tomu odpovídá i zájem odborné veřejnosti. Návštěvníci – jen na letošním ProWeinu 2022, kdy proběhl po pandemii velkolepý restart, jich bylo 38 tisíc ze 145 zemí světa – používají ProWein k získávání komplexních informací a k výměně názorů a nápadů.

Od roku 2013 je ProWein v Düsseldorfu doplněn o četné mezinárodní satelitní akce. ProWine Shanghai byl první v roce 2013, následovaly ProWine Singapore, ProWine Hong Kong, ProWine Mumbai a ProWine Sao Paulo. Nejnovějším členem mezinárodní rodiny ProWein je ProWine Tokyo. ProWein Düsseldorf 2023 se bude konat od 19. do 21. března příštího roku.