První máj v růžovém

Oslavte oslavy lásky růžovým přípitkem v rámci již tradičního svátku růžových vín na Svatováclavské vinici na Pražském hradě. K ochutnání bude více než 100 moravských a českých rosé většinou v doprovodu vinařů.

Nástup teplých dnů si žádá osvěžující vína a ta růžová jsou rok od roku populárnější. Oblíbená akce umístěná do nádherného prostředí pod Pražským hradem se opět uskuteční 1. května od 10 do 18 hodin přímo v prostorách Svatováclavské vinice a v přilehlé Ville Richter. Opět bude při pěkném počasí šance posedět si mezi řádky révy, poslouchat příjemnou hudbu, bavit se. Akce je určená nejen milovníkům moravských a českých rosé, ale všem, kteří se rozhodli strávit sváteční den stylově ve společnosti svěžích a hravých růžových vín z moravských a českých vinic.

Převažovat budou mladá růžová vína zejména ročníku 2021, který se už během listopadových svatomartinských oslav ukázal jako ročník povedený. Mezi prezentovanými víny však najdeme i některá vína starší. A chybět nebudou ani růžové sekty či stéle populárnější frizzanté.