Srpnová SLÍPKA TOUR vinnými sklepy Velkých Bílovic láká na pokrmy porotců soutěže Master Chef

Velkobílovická slípka si už čechrá pírka a na pomoc si pozvala masterchefy. Letošní degustaci výhradně suchých vín v naší největší vinařské obci doprovodí 27. srpna delikatesy od trojice elitních šéfkuchařů Marka Raditsche, Marka Fichtnera a Miroslava Kaliny.

Letní putování po vinařstvích ve Velkých Bílovicích bude letos vonět a chutnat nejen vínem, ale i pečlivě vybraným menu od tria porotců z prvních ročníků oblíbeného televizního pořadu Masterchef Česko.

Marek Raditsch, Marek Fichtner a Miroslav Kalina přijedou se svými týmy a poutníkům za vínem uvaří a naservírují dvě jídla spárovaná se zdejšími víny. Podávat je budou přímo mezi sklepy na 4 místech ve speciálních food stanech.

Kachní prsa a hovězí líčka v doprovodu velkých vín

Pochutnáte si na pečeném kachním prsíčku na medu provoněném čerstvým tymiánem, s gratinovanými bramborami, glazírovanou karotkou, jarní cibulkou a omáčkou z červeného vína. Druhou lahůdkou jsou hovězí líčka v krémové hříbkové omáčce s kořenovou zeleninou, pyré z pečeného česneku a mandlové knedlíčky.

A jen tam vám taky nalejí zcela jedinečná cuvée Velká červená a bílá Slípka. Ta jsou výhradně z hroznů z místních tratí, voní a chutnají po pevně daných bílých a modrých odrůdách.

A proč vlastně Slípka Tour? Logem spolku Velkobílovičtí vinaři je právě slepice, které v tomto městečku neřeknou jinak než slípka. Prostého venkovského opeřence si vybrali jako symbol toho, čeho si nejvíc váží – domova, vinohradů a přátelství.

Na akci si udělejte čas v sobotu 27. srpna od 12 do 20, jídlo se bude podávat od 13 do 19 hodin. Kvůli co nejdokonalejšímu gastronomickému zážitku je počet účastníků omezený na 2.400 osob.

Vstupenky v prodeji výhradně online!

Vstupenky, které jsou v prodeji již od půli května, si musíte koupit předem. Nicméně je to snadné, stačí párkrát kliknout. Vstupenku sice nejde vrátit, ale je přenosná. Lidem bez platné vstupenky na této akci nenalejí.

Pozor, při koupi vstupenky si vyberete vinaře, u něhož si ji aktivujete. Současně si zvolíte čas, kdy budete chtít utratit první kupon za skvělé jídlo. V tu dobu se musíte dostavit do jednoho ze 4 stanů, kde vám jídlo naservírují. Rezervační systém vám automaticky vygeneruje čas, kdy si do dalšího stanu zajdete projíst druhý kupon. Zdá se vám to komplikované? Důvodem je, aby jídlo i servis měly top úroveň, nejdete přece do fastfoodu zhltnout hambáč!

Vstupenky v hodnotě 2.400 Kč vám aktivují ve vinařství, které jste při koupi označili, od 11 hodin. V ceně je jednak neomezená degustace a dále poukázky na odběr vín za 1.000 Kč a na dvě luxusní jídla. Dostanete i skleničku, kapsičku a katalog s přehlednou mapkou, abyste mezi sklepy nezabloudili. Zakoupená vína si můžete u vinařů vyzvednout v neděli od 9 do 12 hodin.

Nejste zrovna mistři orientace? Dva dny před akcí si můžete stáhnout bezplatnou aplikaci, která vám vše ještě víc usnadní. Pokud se chcete dozvědět více, vše najdete na webu velkobilovictivinari.cz.