Tipy na vinařské akce – 43. týden

Vinařskými akcemi se podzim jen hemží. Stačí si vybrat lokalitu a vyrazit. Do svatomartinského ještě nějaký čas  zbývá a  dešivé počasí ve sklepích a vinárnách rozhodně nevadí.

Řízená degustace vín vinařství Trávníček&Kořínek, Hnánice ze znojemské podoblasti proběhne ve středu 25. října od 18 hodin v Brně. Vína představí pan Josef Leisser z vinařství. Na degustaci představí 10 vzorků vín, která si hosté mohou po degustaci koupit za sklepní ceny.

25. říjen

Město: Brno

Místo: Brno-Řečkovice, bývalý areál pivovaru, Palackého náměstí 9 A

Kontaktní osoba: Zdeňka Adámková

Telefon: 607748957

 

Pravidelná degustace vín slovácké vinařské podoblasti proběhne v pátek 27. října od 19 hodin ve Slovácké galerii vín, v radničním sklepě v Kyjově. Svá vína tentokrát představí vinařství Václav Šalša z Kyjova. Z důvodu limitované kapacity míst pořadatelé doporučují zakoupení vstupenek v předprodeji.

27. říjen

Město: Kyjov

Místo: Slovácká galerie vín – radniční sklep

Kontaktní osoba: Slovácká galerie vín – radniční sklep, Kyjov

Telefon: 518307733

Telefon (alternativní): 773900307

E-mail: info@slovackagalerievin.cz

WWW stránka: www.slovackagalerievin.cz

 

Na státní svátek proběhne ve Znojmě prohlídka města s degustací přírodních, oranžových, a gvevri vín. Prohlídka začíná od 18 hodin v Zelenářské ulici č. p. 16 (vchod nad radniční pasáží). Sraz účastníků je 5 minut před začátkem konání akce. Na závěr můžete ochutnat filtrovanou kávu prezentovanou zkušeným baristou. Cena vstupenky je 300 Kč za osobu a v ceně vstupného je degustační sklenice na památku.

28. říjen

Město: Znojmo

Místo: Zelenářská 16 (vchod nad radniční pasáží)

Kontaktní osoba: František Nahodil

Telefon: 602743301

E-mail: info@navajn.cz

www stránka: www.navajn.cz

 

Vinná brána je akce, která probíhá pravidelně každou poslední sobotu v měsíci od 14 hodin v Centru Walzel v Meziměstí na Broumovsku. V sobotu 28. října bude pro návštěvníky k ochutnání opět připraveno 53 otevřených lahví vín od různých vinařů.

Walzlovka byla postavena roku 1852. Téměř sto let žila produktivním životem, ale od roku 1940 jen chátrala a byl na ní žalostný pohled. Po 161 letech od první kolaudace oslavila Walzlovka svou druhou kolaudaci. Stará tkalcovna Walzlovka se změnila na nové Centrum Walzel a nyní můžeme sledovat, jak nabírá druhý dech. Centrum Walzel si klade za úkol být místem aktivního odpočinku, zábavy a obchodu. Snaží se o zvýšení kvality životní úrovně a zpříjemnit pobyt všem obyvatelům a návštěvníkům Broumovska.

28. říjen

Město: Meziměstí

Místo: Centrum Walzel (salon Walzel)

Kontaktní osoba: Tomáš Svoboda

Telefon: 724351801

E-mail: tomas.svoboda@walzel.cz

www stránka: www.vinnabrana.cz

 

 

Dýňové speciality neodmyslitelně patří k tradiční akci Víno a dýně, která se koná 28. října od 11 hodin ve sklepní uličce Výmol. Pro návštěvníky bude i za nepříznivého počasí otevřeno 5 vinných sklepů, mezi kterými bude zajištěno občerstvení. V jednotlivých sklepích pak můžete ochutnat jak víno, tak chuťovky z dýní, fazolí, nebo burčák. Od 13 hodin vás hodováním doprovodí místní cimbálová muzika.

Město: Moravská Nová Ves

Místo: sklepní ulička Výmol

Kontaktní osoba: Vinaříček o.s.

Telefon: 777062129

Telefon (alternativní): 777561535

E-mail: info@vinaricek.cz

www stránka: www.vinaricek.cz

 

Slavnostní vinobraní, které se koná 28. října ve Vrbovci navazuje na staré tradice slavnostního ukončení vinobraní a zazimováním hroznového kozla. Program začíná tradičním požehnáním v 8 hodin v kostele Stětí svatého Jana. Za doprovodu cimbálové muziky ochutnáte od 14 hodin vzorky vín místních vinařů. Vstup na ochutnávku je zdarma. Poté si můžete od 20 hodin zatancovat na tradiční krojované zábavě za doprovodu skupiny KLAXON. Po celý den je připraven bohatý doprovodný program.

28. říjen

Město: Vrbovec

Místo: sklepní ulička

Kontaktní osoba: Cech vinařů Vrbovec

Telefon: 724009066

E-mail: radhol@email.cz

www stránka: www.cechvrbovec.cz

 

Výstava slováckých vín se koná v sobotu 28. Října v Centru slováckých tradic v obci Modrá. Pro milovníky vína je ve vinné stezce k degustaci stálá výstava 64 slováckých vín s každoroční obměnou. Následně ve vinotéce mohou nakoupit vína ze slovácké podoblasti za ceny vinařů. V letošním roce výstavu naplnilo 25 vinařství ze slovácka.

28. říjen

Město: Modrá

Místo: Centrum slováckých tradic

Kontaktní osoba: Centrum slováckých tradic

Telefon: 572411450

E-mail: recepce@cstskanzen.cz

WWW stránka: www.cstskanzen.cz

 

O víkendu 28. října se veřejnosti otevřou vinné sklepy v Zaječí. Jedná se o čtvrtý podzimní ročník otevřených sklepů s názvem Zaječské mladé víno. Degustaci mladých vín v jednotlivých sklepích si můžete vychutnat v sobotu od 14:30 hodin, kde pro vás bude připraveno i vystoupení Mužáckého sboru z Ladné. Cena vstupného je 490 Kč. V neděli od 10 hodin budou sklepy otevřeny na prodej vín.

28. říjen

Město: Zaječí

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Vinaři Zaječí – zapsaný spolek / Vladislava Čermáková

Telefon: 724029005

E-mail: info@vinarizajeci.cz

www stránka: www.vinarizajeci.cz

 

Více vinařských akcí na www.vinazmoravy.cz, www.vinazcech.cz.