Tipy na vinařské akce – 10. týden

Degustace vín Rodinného vinařství Válka z Nosislavi se koná v úterý 13. března od 19 do 22 hodin v Castellana trattoria v Brně. Vína tohoto rodinného vinařství představí během degustace osobně Milada a Karel Válkovi.

Rodinné vinařství Válka vzniklo již v roce 1991. Je založeno na rodinných tradicích a přírodním přístupu k pěstování révy vinné. Vína s výraznou mineralitou, kořenitostí a jemnou přírodní autentickou odrůdovou chutí pak ladí ve sklepě paní Milada se synem s využitím tradičních i moderních technologií. Cena degustace je 250 Kč a vzhledem k omezenému počtu míst je nutná závazná rezervace.

 

 1. březen

Město: Brno

Místo: Castellana trattoria, Novobranská 4

Kontaktní osoba: Ing. Bohumil Semerád

Telefon: 732352889

E-mail: semeradb@seznam.cz

Degustace vín vinařství Volařík se koná ve středu 14. března od 19 hodin ve vinotéce Klaret v Hradci Králové. Ochutnávka proběhne formou řízené degustace.

 

 1. březen

Město: Hradec Králové

Místo: vinotéka KLARET

Kontaktní osoba: vinotéka KLARET

Telefon: 603869394

E-mail: vinoteka-klaret@seznam.cz

WWW stránka: www.vinoteka-klaret.cz

Řízená degustace vín Vinařství Sonberk z Popic se uskuteční ve čtvrtek 15. března od 18 hodin ve Vinném sklepě Moravské banky vín v Brně. Degustovaná vína představí vinař osobně a případní zájemci si pro tento večer mohou degustovaná vína objednat za zvýhodněné ceny. Po degustaci je přichystáno posezení u krbu s dobrou lahví vína a lahodný tatarský biftek. Degustace začíná v 18 hodina a konzumační lístek bude stát 200 Kč. Při odběru 3 a více lahví vína bude kupujícím odečteno 80,- Kč z ceny vína. Pořadatelé doporučují včasnou rezervaci míst.

 

 1. březen

Město: Brno

Místo: Vinný sklep Moravské banky vín, Hlinky 106

Kontaktní osoba: Stanislav Šida / Moravská banka vín

Telefon: 602515861

E-mail: stanislav.sida@bankavin.cz

WWW stránka: www.bankavin.cz

Velikonočně vyzdobené prostory Domu vína Annovino, včetně 4 sklepů v moravském stylu mohou zájemci navštívit v pátek 16. března v Jablonci nad Nisou. Připravena je ochutnávka vín vhodných pro velikonoční snoubení a hodování, vinařské občerstvení a večerní zábava při víně.

 

 1. březen

Město: Jablonec nad Nisou

Místo: Komenského 23

Kontaktní osoba: Jana Rubešová

Telefon: 602718365

E-mail: vinoteka@dum-vina.cz

WWW stránka: www.dum-vina.cz

 

 

29. ročník výstavy vín znojemské vinařské podoblasti proběhne v sobotu 17. března od 9 do 21 hodin ve štukových sálech Louckého kláštera ve Znojmě. Znojemský košt je nejdůležitější přehlídkou vín znojemské vinařské podoblasti, kterou od roku 1989 organizuje spolek Sdružení znojemských vinařů. Přehlídka vín je spojená se soutěží Král vín Znojemského koštu a soutěží rosé vín Pečeť znojemských měšťanů. Tradiční je i účast kolegů z mikroregionu Retzer Land v Rakousku.

 

 1. březen

Město: Znojmo

Místo: štukové sály Louckého kláštera

Kontaktní osoba: Sdružení znojemských vinařů z.s.

Telefon: 515213145

E-mail: jaromir.cepicka@gmail.cz

WWW stránka: www.znojkost.estranky.cz

 

 

Tradiční výstava vín s ochutnávkou proběhne v sobotu 17. března od 14 hodin v klubu sportu a kultury ve Vlčnově. Součástí akce je unikátní výstava původních katalogů z Koštů vín ve Vlčnově, které se dochovaly od roku 1962. Vstupné je 80 Kč a ochutnávka vzorků je zdarma.

 

 1. březen

Město: Vlčnov

Místo: Klub sportu a kultury

Kontaktní osoba: Josef Pavelčík

Telefon: 604284185

E-mail: posilac@email.cz

 

 

 1. ročník výstavy vínSyrovicích se koná v sobotu 17. března od 9 hodin v místní sokolovně. Výstava je tradičně spojená s ochutnávkou soutěžních vín.

 

 1. březen

Město: Syrovice

Místo: sokolovna

Kontaktní osoba: Michal Holub

Telefon: 777574323

E-mail: vinari.syrovice@seznam.cz

 

Josefovský košt vína proběhne v sobotu 17. března v Obecním domě obce Modrá. Josefovský košt začíná v 16 hodin, a kromě ochutnávky lahodných vín nabídne bohaté občerstvení a doprovod cimbálové muziky Pozdní sběr. Cena vstupného je 150 Kč plus sklenička s potiskem za 50 Kč.

 

 1. březen

Město: Modrá

Místo: obecní dům

Kontaktní osoba: Šimon Jančura / Český zahrádkářský spolek Modrá

Telefon: 721210458

E-mail: simon.jancura@seznam.cz

Josefská výstava vín proběhne v sobotu 17. března v kulturním domě Strážničan ve Strážnici. Oblíbená tradiční výstava spojená s koštem vína nabídne nepřeberné množství vzorků vín z místních vinařství i od drobných vinařů. K degustaci zahraje cimbálová muzika a zajištěno je také tradiční občerstvení.

 

 1. březen

Město: Strážnice

Místo: Kulturní dům Strážničan

Kontaktní osoba: Pavel Lessl

Telefon: 731230547

E-mail: lesslpavel@seznam.cz

WWW stránka: www.straznice-mesto.cz

Josefský košt v Kyjově se koná v sobotu 17. března od 14 hodin v estrádním sále Domu kultury. Připraveno je přibližně 500 vzorků vín vinařů z Kyjova a okolí a všechny vzorky budou chlazené na předepsanou teplotu. Od 16 hodin zahraje k tanci a poslechu cimbálová muzika.

 

 1. březen

Město: Kyjov

Místo: dům kultury

Kontaktní osoba: Ing. Jiří Pelčák

Telefon: 775922483

Telefon (alternativní): 602937871

WWW stránka: www.zahradkarikyjov.cz

Místní výstava vínMoravském Žižkově se koná v sobotu 17. března od 13 hodin v místním kulturním domě. Připravena je ochutnávka téměř 600 vzorků vín od místních a okolních vinařů a místní občerstvení. K tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika Sourozenci Osičkovi.

 

 1. březen

Město: Moravský Žižkov

Místo: kulturní dům

Kontaktní osoba: Miroslav Osička

Telefon: 723565668

E-mail: miroslavosicka@email.cz

Tradiční josefovská výstava vín se koná v sobotu 17. března od 13 hodin v kulturním domě v Popovicích. Připraven je bohatý výběr vín a skvělých vzorků vinařů z Popovic a širokého okolí. Zajištěno je bohaté místní občerstvení a od 17 hodin zahraje k tanci a poslechu cimbálová muzika. Ve večerních hodinách proběhne slosování vstupenek o výběrové láhve vína.

 

 1. březen

Město: Popovice (okr. Uherské Hradiště)

Místo: kulturní dům

Kontaktní osoba: Jiří Švec

Telefon: 725247010

E-mail: czs-popovice@seznam.cz

WWW stránka: www.popovice.cz

Tradiční Josefský košt vín ve Vracově proběhne v sobotu 17. března od 13 hodin v místní sokolovně. Tradiční košt, který od poloviny minulého století ve Vracově probíhá nabídne ochutnávku lahodných vín, gulášek a nezapomenutelnou atmosféru vinařské slavnosti.

 

 1. březen

Město: Vracov

Místo: sokolovna

Kontaktní osoba: Petr Šmíd

Telefon: 603905335

Tradiční výstava vínHorních Bojanovicích se uskuteční v sobotu 17. března od 13 hodin v sále místního kulturního domu. Na výstavě spojené s ochutnávkou se představí vzorky vín nejen z Horních Bojanovic, ale i z okolních obcí. K ochutnání je připraveno více než 450 vzorků vín především ročníku 2017, ale i ročníků starších. Během výstavy je zajištěno tradiční občerstvení. K tanci, poslechu a příjemné náladě zahraje cimbálová muzika.

 

 1. březen

Město: Horní Bojanovice

Místo: sál kulturního domu

Kontaktní osoba: Josef Žák / ZO ČZS Horní Bojanovice

Telefon: 724570772

WWW stránka: www.zahradkarihornibojanovice.cz

Vinaři z Pasohlávek pořádají v sobotu 17. března od 12 hodin tradiční výstavu vín. Výstava proběhne v sále kulturního domu v Pasohlávkách a od 15 hodin zpříjemní ochutnávku cimbálová muzika.

 

 1. březen

Město: Pasohlávky

Místo: sál kulturního domu

Kontaktní osoba: Petr Kadlíček

Telefon: 722951959

E-mail: pasohlavstivinari@seznam.cz

Tradiční výstava vín proběhne v sobotu 17. března v prostorách zámecké sýpky v Dolních Kounicích. Výstava nabídne ochutnávku zajímavých vzorků vín místních a přespolních vinařů, většiny z ročníku 2017. Brány zámecké sýpky se otevřou ve 14 hodin a vyhlášení a dražba šampionů výstavy proběhne v 17 hodin. Po vyhlášení a dražbě bude výstavu doprovázet Cimbálová muzika Dur.

 

 1. březen

Město: Dolní Kounice

Místo: hrad a zámek

Kontaktní osoba: Bratrstvo vinařů a kopáčů 1737, z.s.

Telefon: 725805017

E-mail: vinari-kopaci@bratrstvo1737.cz

WWW stránka: www.facebook.com/BratrstvoVinaruAKopacu1737

Tradiční Josefský košt a výstava málo pěstovaných odrůd révy vinné proběhne v sobotu 17. března od 13 hodin v sále sokolovny v Hovoranech. Vystavená vína jsou od místních vinařů i vinařů z okolních obcí. Specialitou výstavy jsou vína z málo pěstovaných odrůd jako jsou novinky v sortimentu, ale také odrůdy, které z vinic postupně mizí a jsou spíše raritou, vyráběná z nostalgie k těmto původním odrůdám. Tato vína jsou shromážděna z celé ČR. Atmosféru této jedinečné akce doplní v 17 hodin také doprovod cimbálové muziky Vojara. Vstupné na výstavu je 100 Kč, za skleničku a katalog je účtováno po 50 Kč.

 

 1. březen

Město: Hovorany

Místo: sokolovna

Kontaktní osoba: Spolek Hovoranských vinařů, z.s.

Telefon: 602581867

Telefon (alternativní): 777571233

E-mail: vinozhovoran@seznam.cz

WWW stránka: www.facebook.com/events/150582235602247/

Místní výstava vín v obci Kostice se uskuteční v sobotu 17. března od 13 do 22 hodin v místní sokolovně. Tradiční výstava vín nabídne ochutnávku nejlepších vín z celé vinařské oblasti Podluží. Zajištěno je rozmanité občerstvení a pro pobavení také bohatá tombola. K dobré náladě zahraje cimbálová muzika.

 

 1. březen

Město: Kostice

Místo: sokolovna

Kontaktní osoba: Miloš Rozbořil

Telefon: 607730109

E-mail: svkostice@email.cz

WWW stránka: www.svkostice.webnode.cz

 

 

 1. ročník ochutnávky jihomoravských vín proběhne v sobotu 17. března od 10 do 23 hodin v Zámecké konírně v Moravských Budějovicích. Zastoupena jsou Vína ze všech vinařských podoblastí Moravy, což umožňuje porovnání vín stejné odrůdy. Slavnostní zahájení ochutnávky a předání diplomů oceněným vinařům proběhne ve 14 hodin. Hosté se mohou jako každý rok těšit na kvalitní vína, bohaté občerstvení a od 15 hodin k tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika Sylván.

 

 1. březen

Město: Moravské Budějovice

Místo: Zámecké konírny

Kontaktní osoba: Vinařský spolek Moravské Budějovice

Telefon: 732273686

E-mail: vsmb@email.cz

WWW stránka: www.vsmb.wz.cz