Tipy na vinařské akce – 12. týden

 

Degustace vín Vinařství Štěpán Maňák proběhne v pátek 23. března od 18:30 ve vinotéce Jakub v Českém Těšíně. Vstupné na degustaci je zdarma. Počet míst je však omezen a pořadatelé doporučují včasnou rezervaci.

23. březen

Město: Český Těšín

Místo: Pizzerie Verdi

Kontaktní osoba: Jakub Samiec

Telefon: 608155158

E-mail: samiecjakub@seznam.cz

WWW stránka: www.facebook.com/Vinoteka.Jakub.Cesky.Tesin

28. ročník výstavy vín proběhne v sobotu 24. března od 10 do 18 hodin v orlovně v Brně. Součástí tradičního koštu hodnocených vzorků vín je předání cen favoritům výstavy a předání diplomů úspěšným vinařům. Zajištěno je bohaté občerstvení a v odpoledních hodinách zahraje cimbálová muzika.

24. březen

Město: Brno

Místo: Brno-Obřany, orlovna, Hlaváčova 20

Kontaktní osoba: Orel jednota Brno – Obřany

Telefon: 737508760

WWW stránka: www.orelobrany.cz

Festival vína plný degustací a ochutnávek se uskuteční v sobotu 24. března od 13 hodin v Domě kultury v Jihlavě. Vinařská přehlídka v srdci Vysočiny nabídne nejen ochutnávky a degustace, ale zájemci si zde mohou chutnaná vína zakoupit přímo od vinařů. Atmosféru festivalu doplní bohatý kulturní program za doprovodu cimbálové muziky a řady zajímavých hostů. Na své si zaručeně přijdou také labužníci, pro které je připravená prezentace pokrmů snoubených s vínem nebo lahodné uzeniny a sýry od regionálních producentů.

24. březen

Město: Jihlava

Místo: DKO – Dům kultury Jihlava, Tolstého 1455/2

Kontaktní osoba: Věra Procházková / DKO s.r.o.

Telefon: 734335343

E-mail: produkce@dko.cz

WWW stránka: www.festival-vina-jihlava.cz

Jarní vinařská stezka, outdoorová degustační soutěž na svazích Pálavy, proběhne v sobotu 24. března v Pavlově. Od 11 do 14 hodin čeká hosty ochutnávka soutěžních vín v Hotelu Pavlov a od 14 do 18 hodin poznávání neoznačených vzorků vín ve sklepních uličkách a na Pálavě. Celou akci završí ve 20 hodin vinařská párty s rautem a kapelou. Cena vstupu na celodenní sobotní program včetně večerního rautu je 990 Kč na osobu a vzhledem k omezenému počtu účastníků je nutná včasná rezervace.

24. březen

Město: Pavlov

Místo: Hotel Pavlov

Kontaktní osoba: Hotel Pavlov

Telefon: 733534088

E-mail: info@hotelpavlov.cz

WWW stránka: www.vinarskastezka.cz/jarni-vinarska-stezka.html

Josefský košt, místní výstava vín, se uskuteční v sobotu 24. března od 13 hodin v sále kulturního domu v Bošovicích. Kromě lahodných vín a bohatého občerstvení se mohou hosté těšit na cimbálovou muziku Mládí z Čejče.

24. březen

Město: Bošovice

Místo: kulturní dům

Kontaktní osoba: Rostislav Vidlák, František Kulhánek

Telefon: 604150952

Telefon (alternativní): 608826255

E-mail: vidlakr@seznam.cz

Unikátní vína z jedinečných míst v Českém středohoří a Podkrušnohoří mohou zájemci ochutnat na akci otevřených sklepů, která proběhne v sobotu 24. března v obcích Třebívlice, Chrámce, Vičice a Březno. Trasa povede k pěti vinařům a ochutnávku lze začít po celý den u kteréhokoliv z nich. Vinaři budou ve sklepech od 9 do 19 hodin, nebo do vypití sklepa. Startovné je 250 Kč a zahrnuje celodenní jízdné na trase mezi vinaři, skleničku, nosičku, vodu, mapu a pár žetonů do začátku. Mezi sklepy budou v pravidelných intervalech jezdit dva autobusy. Akce proběhne za každého počasí.

24. březen

Město: Třebívlice, Chrámce, Vičice a Březno

Místo: Vinařství Hlava, České vinařství Chrámce, Třebívlické vinařství Johann W., Vičické

Kontaktní osoba: Michal Závada

Telefon: 777185788

E-mail: michal.za@seznam.cz

WWW stránka: www.facebook.com/events/1401734733288356/

Pachtův košt vín proběhne v sobotu 24. března na zámku Liblice. Tento svátek českých a moravských vín nabídne to nejlepší z Mělníka a ze Znojemska pod jednou střechou, v kouzelném prostředí barokního zámku Liblice. Hosté se mohou těšit kromě vína na speciální gastronomické zážitky se snoubenými víny a od 16 hodin také na cimbálovou muziku.

24. březen

Město: zámek Liblice

Místo: Liblice (u Mělníka)

Kontaktní osoba: Roman Trnka

Telefon: 739329865

E-mail: trnka@zamek-liblice.cz

WWW stránka: www.pachtuvkost.cz

Přehlídka vín a sýrů se uskuteční v sobotu 24. března od 10 do 22 hodin v multifunkční hale základní školy v obci Hrušky. 17. ročník výstavy je koncipován jako přehlídka vín a bude spojen s ochutnávkou sýrů z malých českých mlékáren. Hosté zde mohou ochutnat vína od malých vinařů, menších vinařství i od velkých vinařských firem. Bohaté občerstvení je zde samozřejmostí a pro dobrou náladu zahraje hrušecká cimbálová muzika.

24. březen

Město: Hrušky (okr. Břeclav)

Místo: nová multifunkční hala základní školy

Kontaktní osoba: Jan Nešpor

Telefon: 607946301

Telefon (alternativní): 602470262

E-mail: czshrusky@seznam.cz

WWW stránka: www.hrusky.net

První ročník přehlídky vín místních vinařů proběhne v sobotu 24. března od 14 hodin v kulturním domě v Dolních Bojanovicích. Výstavu pořádá vinařský spolek, zahrádkáři a obec Dolní Bojanovice.

24. březen

Město: Dolní Bojanovice

Místo: kulturní dům

Kontaktní osoba: Pavel Líčeník

Telefon: 777564280

E-mail: pavel.licenik@seznam.cz

Slavnosti mandloní a vína se konají v sobotu 24. března tradičně na Dukelském náměstí a v mandloňových sadech v Hustopečích. Součástí akce jsou otevřené sklepy v ulici Na Hradbách a stánky vinařů, vycházka do mandloňových sadů, řemeslný jarmark a samozřejmě nejrůznější mandlové speciality. Vína místní produkce mohou návštěvníci ochutnat na nádvoří domu U Synků a ve stálé vinařské expozici.

24. březen

Město: Hustopeče

Místo: Dukelské náměstí a mandloňové sady

Kontaktní osoba: město Hustopeče

Telefon: 775095526

E-mail: otrisalova@hustopece.cz

WWW stránka: www.hustopece.cz/kalendar-akci

Tradiční výstava vín se uskuteční v sobotu 24. března od 14 hodin v sále sokolovny ve Starovicích. Slavnostní předávání cen proběhne v 15 hodin a kolem 17 hodiny zahraje k tanci a poslechu cimbálová muzika.

24. březen

Město: Starovice

Místo: sokolovna

Kontaktní osoba: Jiří Lang

Telefon: 725763801

E-mail: ji.lang@volny.cz

WWW stránka: www.vinaristarovice.cz

Tradiční výstava vín proběhne v sobotu 24. března od 10 hodin v kulturním domě v obci Vrbice. Výstava nabídne návštěvníkům možnost ochutnat vína z velkopavlovické podoblasti a příjemnou zábavu umocní cimbálová muzika.

24. březen

Město: Vrbice

Místo: kulturní dům

Kontaktní osoba: Lukáš Horák

Telefon: 731469553

E-mail: predseda@vinarivrbice.cz

WWW stránka: www.vinarivrbice.cz

Více vinařských akcí na www.vinazmoravy.cz, www.vinazcech.cz.