Tipy na vinařské akce – 14. týden

Velikonoční krojovaná zábava s cimbálovou muzikou proběhne v pondělí 2. dubna v sokolovně Jundrov v Brně. Velikonoční košt nabídne ochutnávku zhruba 200 vzorků vín převážně profesionálních vinařství Z Moravy a dalších zemí. Košt začne v 19 hodin a cimbálová muzika se k zábavě přidá kolem 20 hodiny. Vstupné je 200 Kč na osobu a zahrnuje skleničku, katalog a neomezenou degustaci. Pro krojované seniory je vstupné 100 Kč.

 

 1. duben

Město: Brno

Místo: Brno-Jundrov, sokolovna Jundrov, Stromovka 6

Kontaktní osoba: Tomáš Beránek / Spolek Náš Jundrov

Telefon: 777270893

Telefon (alternativní): 777270893

E-mail: beristb@gmail.com

 

 

Degustace vín Rodinného vinařství Filipa Mlýnka z Dolních Dunajovic se koná v úterý 3 dubna od 19 do 22 hodin v Castellana trattoria v Brně. Filip Mlýnek je jeden z nejuznávanějších moravských enologů, chcete-li sklepmistrů, který pochází z významné vinařské rodiny. Kvalitu vín tohoto skvělého vinaře mohou zájemci posoudit na této degustaci. Cena degustace je 250 Kč a vzhledem k omezenému počtu míst je nutná závazná rezervace.

 

 1. duben

Město: Brno

Místo: Castellana trattoria, Novobranská 4

Kontaktní osoba: Ing. Bohumil Semerád

Telefon: 732352889

E-mail: semeradb@seznam.cz

 

 

Největší degustace růžových vín a sektů v České republice proběhne v pátek 6. dubna od 18 hodin ve Wine wellnes hotel Amande v Hustopečích. Apríl párty v růžovém je zcela mimořádná akce spojená s aprílovou diskotékou. K ochutnání jsou výhradně špičková růžová vína z Moravy a Čech. Součástí degustace jsou také všechna vína přihlášená do jediné specializované soutěže růžových vín u nás JAROVÍN ROSÉ a všechny sekty přihlášené do letošního ročníku největšího vinařského projektu u nás KRÁL VÍN České republiky.

Vína si hosté vybírají v samoobslužné nabídce a degustační menu je tu zcela výjimečně a jedinečně pojato jako raut nabízející pokrmy vhodné k rosé a v barvě rosé. Šéfkuchař hotelu Vilém Harašta podráždí nejen chuťové pohárky, ale zcela jistě i oči. I letos je připravena soutěž o nejrůžovější pár. Pár, který na sobě bude mít největší počet růžových součástí oblečení, včetně módních doplňků a spodního prádla získá zajímavou cenu. Večer završí aprílová diskotéka laděná do 70. a 80. let.

 

 1. duben

Město: Hustopeče

Místo: Wine wellnes hotel Amande

Kontaktní osoba: Branko Černý

Telefon: 608131013

E-mail: branko@kralvin.cz

WWW stránka: www.jarovin.cz/14-5-den-v-ruzovem-hustopece

 

 

Řízená degustace vín Vinařství Jan Plaček proběhne v pátek 6. dubna od 18 hodin v restauraci U Piráta v Jičíně. Během degustace v podání Vinného sklípku u Staňků hosté ochutnají 9 druhů vín tohoto malého rodinného vinařství. Součástí ochutnávky je také odborný výklad a snoubení vín s kvalitními sýry a klobáskami. Hosté si mohou degustovaná vína také na místě zakoupit. Vstupné je 200 Kč a vstupenky je nutné zakoupit předem.

 

 1. duben

Město: Jičín

Místo: restaurace U Piráta

Kontaktní osoba: Aleš Staněk

Telefon: 724662156

E-mail: vino.rychnov@centrum.cz

WWW stránka: www.vinostanek.cz

 

 

 1. ročník akce putování Ze sklepa do sklepa v největší vinařské obci České republiky se koná v sobotu 7. dubna od 11 do 19 hodin v areálu sklepů a města Velké Bílovice. Ze sklepa do sklepa je největší vinařská akce v ČR zaměřená na putování po sklepech a degustace v jednotlivých vinařstvích. Během putování je připravené rozmanité krajové občerstvení a bohatý kulturní program. V ceně vstupenky je zahrnuta sklenička, propagační materiály a kupóny k nákupu vín.

 

 1. duben

Město: Velké Bílovice

Místo: areál sklepů a města

Kontaktní osoba: Michal Tetur / Velkobílovičtí vinaři

Telefon: 775595561

Telefon (alternativní): 775595561

E-mail: info@velkebilovice.com

WWW stránka: www.velkebilovice.com

 

 

Akce Jarní vinohradnické práce na Kuksu aneb sklenka dobrého vína vzniká na vinohradu, proběhne v sobotu 7. dubna průběžně od 8 hodin na vinohradu v Kuksu. Akce slibuje kromě práce na vinohradu, také opékání špekáčků, opulentní hostinu Cestu Ctností a Neřestí, během které akademický sochař Petr Novák rozkryje mistrovství M. B. Brauna. Procházka od Hospitalu bude zakončena na vinohradu u soch Kukské bohyně vína. Organizátoři prosí zájemce, aby jim usnadnili organizaci nahlášením své účasti. Vlastní rýč, zahradnické nůžky a dobrá nálada jsou také vítány s povděkem.

 

 1. duben

Město: Kuks

Místo: vinohrad

Kontaktní osoba: Stanislav Rudolfský

Telefon: 605265245

E-mail: rudolfsky@cechcv.cz

WWW stránka: www.zamekkuks.cz

 

 

Odemykání naučné stezky Hroznové kozy s vynášením kozla do vinohradu se koná v sobotu 7. dubna v obci Vrbovec. Tato vinařská slavnost je jedinečnou příležitostí projít si krásnou 5 km dlouhou trasu, vedoucí vinicemi i sklepní uličkou Vrbovce, ve společnosti členů Spolku přátel Hroznové kozy a za zpěvu mužáckého sboru. Příležitost ochutnat vína místních vinařů a být svědkem ožívajících dávných tradic.

U jednotlivých zastavení na trase naučné stezky bude od 14 do 18 hodin připravena ochutnávka vín některého z místních vinařství. Start a cíl bude na návsi u kostela a bude zde připravena ochutnávka vín Cechu vrboveckých vinařů, posezení a teplé občerstvení. Od 17 do 20 hodin zde bude vyhrávat také cimbálová muzika. Trasa je vedena částečně po zpevněných a částečně po polních cestách, za příznivého počasí je sjízdná na kole nebo s dětským kočárkem. Za mimořádně nepříznivého počasí může být trasa i program upraven.

 

 1. duben

Město: Vrbovec

Místo: trasa vedoucí vinicemi a sklepní uličkou

Kontaktní osob: Cech vinařů Vrbovec

Telefon: 603759000

Telefon (alternativní): 724009066

E-mail: radhol@email.cz

WWW stránka: www.cechvrbovec.cz

 

 

Vinařský spolek Mutěnice pořádá v sobotu 7. dubna tradiční výstavu vín. Výstava se koná od 10 hodin ve vinařském areálu Sklepy Jarošek v Mutěnicích. K ochutnání bude jako tradičně velké množství vzorků vín z Mutěnic a okolí. Chybět nebude bohaté občerstvení a pro lepší náladu doprovod výborné cimbálové muziky.

 

 1. duben

Město: Mutěnice

Místo: Sklepy Jarošek

Kontaktní osoba: František Dubina

Telefon: 606731042

E-mail: dubinaf@seznam.cz

WWW stránka: www.mutenice.cz

 

 

Velkomoravský košt vín proběhne v sobotu 7. dubna od 13 hodin v kulturním domě v Mikulčicích. K poslechu, tanci a dobré náladě bude vyhrávat cimbálová muzika a svá vína zde k ochutnání nabídnou profesionální výrobci i drobní vinaři z Mikulčic a blízkého okolí.

 

 1. duben

Město: Mikulčice

Místo: kulturní dům

Kontaktní osoba: Mikulečtí vinaři, z.s.

Telefon: 603338483

E-mail: mikulecti.vinari@email.cz

WWW stránka: www.vinomikulcice.cz

 

 

Velikonoční košt vín proběhne od 30. března do 2. dubna ve Vinařství U Kapličky v Zaječí. Během celého víkendu tak budou hosté moci ochutnat vína, co hrdlo ráčí notovat si s cimbálovou muzikou. Program bude včas upřesněna na stránkách vinařství.

 

 1. březen – 2. duben

Město: Zaječí

Místo: Vinařství U Kapličky

Kontaktní osoba: Lucie Jahodová

Telefon: 606766147

Telefon (alternativní): 727877519

E-mail: recepce@vinarstviukaplicky.cz

WWW stránka: www.vinarstviukaplicky.cz

 

 

Velikonoční snoubení proběhne od 30 března do 4. dubna v Hotelu Ryzlink v Mikulově. Hosté si v tomto období mohou vychutnat tradiční velikonoční jídla nasnoubená s nejlepšími víny z Vinařství Fučík.

 

 1. březen – 4. duben

Město: Mikulov

Místo: Hotel Ryzlink

Kontaktní osoba: Hotel Ryzlink

Telefon: 770135094

E-mail: recepce@hotelryzlink.cz

WWW stránka: www.hotelryzlink.cz

 

 

Velikonoce na Sonberku otevřou letní sezónu a vína Velkého Sonberku 2017 v Popici. Od Zeleného čtvrtka do Velikonočního pondělí v čase od 10 do 18 hodin se mohou hosté těšit na představení vín ročníku 2017 v řízených i volných degustacích, komentované prohlídky se sklepmistrem a vinohradníkem, různé workshopy a dílny pro děti i dospělé. Občerstvení připraví brněnští foodies David Tuška, Jan Křepský a Petr Zahnáš. Sladké variace připraví Zuzka Červinková a Veronika Pořízková a připravena je premiéra čokoládových pralinek se sonberským vinným želé z dílny Dolce Passione.

 

 1. březen – 2. duben

Město: Popice

Místo: Sonberk

Kontaktní osoba: Dagmar Fialová

Telefon: 777734630

Telefon (alternativní): 777630434

E-mail: dagmar.fialova@sonberk.cz

WWW stránka: www.facebook.com/events/439513236478212/