Tipy na vinařské akce – 18. týden

Vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic otevřou své sklepy od 30. dubna do konce září. Během akce Letní otevřené sklepy budou pro veřejnost každý týden od 18 do 21 hodin otevřená vždy dvě vinařství z Velkých Pavlovic. Milovníkům dobrého vína se tak naskýtá jedinečná možnost ochutnat místní vína během jejich letní dovolené.

30. duben – 30. září
Město: Velké Pavlovice
Místo: vinné sklepy
Kontaktní osoba: Víno z Velkých Pavlovic
Telefon: 605886640
WWW stránka: www.vinozvelkychpavlovic.cz

30. dubna se ve Znojmě koná Májová romantická prohlídka města s degustací vín nejen pro zamilované. Netradiční prohlídka nabídne ochutnávku vín na netradičních místech historické části města Znojma. K degustaci je připraveno 6 vzorků vín a po celý čas prohlídky se o hosty bude starat místní průvodce a zkušený someliér. Vstupné je 300 Kč na osobu a zahrnuje prohlídku, degustaci, neutralizační sousto a vodu. Každá žena obdrží na závěr malou pozornost! Start je 5 minut před 18 hodinou před vchodem nad radniční pasáží v Zelenářské ulici č.p. 16. Pořadatelé doporučují včasnou rezervaci míst.

30. duben
Město: Znojmo
Místo: Zelenářská 16 (vchod nad radniční pasáží)
Kontaktní osoba: NAVAJN s.r.o.
Telefon: 602743301
E-mail: info@navajn.cz
WWW stránka: www.navajn.cz

Svatojakubská noc s ochutnávkou nových vín přímo ve sklepě vinařství Sv. Tomáše proběhne v pondělí 30. dubna od 17 hodin v Malých Žernosekách. K ochutnání budou vína ročníku 2017 a červená vína ročníku 2016. Chybět nebude ani pestré vinařské občerstvení.

30. duben
Město: Malé Žernoseky
Místo: Vinařství Sv. Tomáše
Kontaktní osoba: Zdeněk Vybíral
Telefon: 605256507
E-mail: zdenek.vybiral@vinarstvisvtomase.cz
WWW stránka: www.vinarstvisvtomase.cz

Od 30. dubna do konce září se pro všechny milovníky dobrého vína otevírají vinné sklepy vinařů z Nového Šaldorfu. Každý týden bude od 17 do 21 hodin otevřený alespoň jeden ze sklepů Novošaldorfska a nabídne příjemné posezení, degustaci vín a občerstvení podle individuální nabídky vinaře. Rozpis týdnů vinaře naleznete na webu spolku Šaldorfské sklepy, letácích a infotabulích ve vinných sklepech Nového Šaldorfa.

30. duben – 30. září
Město: Nový Šaldorf-Sedlešovice
Místo: vinné sklepy Nového Šaldorfa
Kontaktní osoba: Šaldorfské sklepy z.s.
E-mail: info@saldorfske-sklepy.cz
WWW stránka: www.saldorfske-sklepy.cz

Svátek růžových vín v Praze proběhne tradičně 1. května. Jubilejní desátý ročník této úspěšné a stále oblíbenější degustace růžových vín v atraktivní lokalitě Villy Richter a na přilehlé Svatováclavské vinici na Pražském hradě pořádá Vinařský fond. K ochutnání zde bude na sto moravských a českých růžových vín a klaretů, a od přítomných vinařů mohou hosté také na místě zakoupit. V rámci vstupného obdrží návštěvník skleničku, katalog vystavených vzorků a několik degustačních mincí.

1. květen
Město: Praha
Místo: Svatováclavská vinice
Kontaktní osoba: Vinařský fond
Telefon: 777092862
E-mail: info@vinarskyfond.cz
WWW stránka: www.wineofczechrepublic.cz

40. ročník Regionální výstavy vín Mařetice se uskuteční v úterý 1. května od 9 do 16 hodin na zimním stadionu v Uherském Hradišti. K ochutnání bude kolem 700 kvalitních vzorků regionálních vín.

1. květen
Město: Uherské Hradiště
Místo: zimní stadion
Kontaktní osoba: Vladimír Graca
Telefon: 602510591
E-mail: graca.v@seznam.cz
WWW stránka: www.vinarimaratice.cz

Láskyplné ovínění je vinařská akce, která proběhne v úterý 1. května od 14 do 22 hodin v Björsonově sadu v Brně-Veveří. Láskyplné ovínění je akce plná vynikajícího vína a jídla nesoucí se v jarním duchu. Na programu je řízená degustace, ochutnávky vín, lekce o snoubení vína, vynikající občerstvení od Matyho Chálka a Piknik boxu a mnoho dalšího.

1. květen
Město: Brno
Místo: Brno–Veveří, Björnsonův sad
Kontaktní osoba: Vínovníci
Telefon: 775588977
E-mail: vino@vinovnici.cz
WWW stránka: www.facebook.com/events/2059553514325521/

Přehlídka vín vinařské obce Moravská Nová Ves, která se uskuteční současně s celodenní kulturní open-air akcí Den lidových řemesel, proběhne na prostranství před kostelem Sv. Jakuba a úřadem městyse v úterý 1. května od 10 do 22 hodin. Kulturní open-air akce nabídne návštěvníkům celodenní vystoupení dětských i dospělých folklórních souborů, cimbálových muzik a hudebních skupin dalších hudebních žánrů. Po celý den bude zajištěno bohaté občerstvení a ukázky lidových řemesel. Návštěvníci si zde mohou také nakoupit nejrůznější domácí produkty a řemeslné výrobky. Pro děti bude připraven zábavný program.

1. květen
Město: Moravská Nová Ves
Místo: náměstí Republiky
Kontaktní osoba: Vinařský spolek Moravská Nová Ves
Telefon: 608875445
E-mail: info@vinarimnves.cz
WWW stránka: www.vinarimnves.cz

Rozsáhlá přehlídka růžových vín, Den v růžovém, proběhne v úterý 1. května od 18 hodin v Clarion Congress Hotelu v Českých Budějovicích. Nejrůžovější den v roce nabídne k ochutnání výhradně špičková růžová vína z Moravy a Čech. Součástí degustace budou také všechna vína přihlášená do jediné specializované soutěže růžových vín u nás JAROVÍN ROSÉ a všech sektů přihlášených do soutěže KRÁL VÍN České republiky 2018. Vína si budou hosté vybírat v samoobslužné nabídce a veškeré pokrmy budou laděny k rosé a do růžova. Ani letos nebude chybět soutěž o nejrůžovější pár. Pár, který na sobě bude mít největší počet růžových součástí oblečení, včetně módních doplňků a spodního prádla získá karton francouzského růžového sektu a letos poprvé navíc sadu 6 degustačních skleniček!!!

1. květen
Město: České Budějovice
Místo: Clarion Congres hotel České Budějovice
Kontaktní osoba: Branko Černý
Telefon: 608131013
WWW stránka: www.jarovin.cz/15-5-den-v-ruzovem-ceske-budejovice

Od 4. května do konce září bude ve Chvalovicích probíhat akce otevřených sklepů. Každý pátek, sobotu a neděli tak návštěvníci najdou nejméně jeden vinný sklep ve kterém se mohou občerstvit. Během července a srpna dokonce každý den. Ve službách se budou střídat Vinařství DeVino, Vinařství Simenon, Bílý sklep rodiny Adámkovy, Vinný sklep Zdeněk Zábojník, Waldberg a další. Rozpis služeb bude průběžně aktualizován na webových stránkách.

4. květen – 30. září
Město: Chvalovice
Místo: sklepní ulička
Kontaktní osoba: VINAŘSKÝ SPOLEK CHVALOVICE, o.s.
Telefon: 604233204
Telefon (alternativní): 736631547
E-mail: vino@waldberg.cz
WWW stránka: www.vinarichvalovice.cz

27. ročník výstavy vín proběhne v sobotu 5. května od 14 hodin v kulturním domě obce Ostrovánky. K ochutnání bude připraveno něco okolo 300 vzorků vín od místních i přespolních vinařů a pestré občerstvení včetně grilu a dobrot z udírny. K tanci a poslechu bude vyhrávat cimbálová muzika Mládí z Čejče.

5. květen
Město: Ostrovánky
Místo: Kulturní dům Ostrovánky
Kontaktní osoba: Pavel Koutný / SDH – Ostrovánky
Telefon: 774611573
E-mail: kouba01@centrum.cz

37. ročník výstavy vín se uskuteční v sobotu 5. května v Obecním domě v Olbramovicích. Akce začíná ve 13 hodin a v 15 hodin proběhne slavnostní předávání cen za šampiony výstavy a kolekce. Kromě lahodného vína je zajištěno také bohaté občerstvení a o dobrou náladu se postará cimbálová muzika Neoveská.

5. květen
Město: Olbramovice
Místo: obecní dům (vedle ZŠ)
Kontaktní osoba: Bc. Jana Vyoralová
Telefon: 603171542
E-mail: vinariolbramovice@centrum.cz

5. květen
Město: Malhostovice
Místo: sokolovna
Kontaktní osoba: Ing. Martina Odehnalová / TJ Sokol Malhostovice
Telefon: 723499116
E-mail: sokolmalhostovice@seznam.cz
WWW stránka: www.sokol-malhostovice.cz

Vinaři Moravský Písek ve spolupráci s obecním úřadem a dalšími organizacemi v obci zvou všechny milovníky dobrého vína a bujarého veselí na tradiční košt vín, který proběhne v sobotu 5. května od 10 do 18 hodin v místní sokolovně.

5. květen
Město: Moravský Písek
Místo: sokolovna
Kontaktní osoba: Jaroslav Lacina
Telefon: 731480296
E-mail: miroslav.dula@seznam.cz

Královský košt vín v Kyjově proběhne v sobotu 5. května v kulturním domě od 14 hodin. Královský košt nabídne přehlídku vín vyrobených pouze profesionálními výrobci z okresu Hodonín, hodnocených zkušenými degustátory. Slavností vyhlášení šampionů je plánované na 15 hodin a následně ochutnávky doprovodí cimbálová muzika.

5. květen
Město: Kyjov
Místo: Dům kultury Kyjov
Kontaktní osoba: Mgr. Navrátil Pavel
Telefon: 602937871
E-mail: navratil@kyjovskavinoteka.cz
WWW stránka: www.mestokyjov.cz

Tradiční a oblíbená jarní vinařská akce Májové otevřené sklepy proběhne v sobotu 5 května od 11 hodin ve vinných sklepech ve Velkých Pavlovicích. Velkopavlovičtí vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic připravili na tento den řadu degustací a ochutnávek včetně večerní zábavy s cimbálovou muzikou, která začne v 19 hodin v místní sokolovně.

5. květen
Město: Velké Pavlovice
Místo: vinné sklepy
Kontaktní osoba: Víno z Velkých Pavlovic
Telefon: 605886640
E-mail: info@vinozvelkychpavlovic.cz
WWW stránka: www.vinozvelkychpavlovic.cz

Ochutnávka vín pod názvem Moravská v Růžovém nabídne více než jen růžová vína. Tato akce otevřených sklepů proběhne v sobotu 5. května od 11 do 19 hodin ve sklepní uličce Výmol a Zátiší v Moravské Nové Vsi. Otevřeno bude 6 vinných sklípků a o zábavu se postará cimbálová muzika. Kdo přijde nejlépe růžově vyladěn získá dárek.

5. květen
Město: Moravská Nová Ves
Místo: sklepní uličky Výmol a Zátiší
Kontaktní osoba: Vinaříček z.s.
Telefon: 777062129
E-mail: info@vinaricek.cz
WWW stránka: www.vinaricek.cz

Den otevřených sklepů proběhne v sobotu 5. května od 10 do 20 hodin ve sklepní uličce v Hnanicích. Degustace a ochutnávky proběhnou nejméně ve dvaceti sklepích. Každý návštěvník obdrží hned při svém vstupu skleničku a mapku zúčastněných vinařů. Nákupem skleničky uhradí návštěvník zároveň vstupné. Atmosféru slavnosti doladí vystoupení několika cimbálových muzik a podvečerní a večerní náladu zpříjemní Duo Blue Band. Pro den otevřených sklepů bude posílené autobusové spojení mezi obcí Hnanice a Znojmem. Cena skleničky 70 Kč.

5. květen
Město: Hnanice
Místo: Sklepní ulička
Kontaktní osoba: Josef Kořínek
Telefon: 777080724
E-mail: info@j-korinek.cz

Akce otevřených sklepů, z kopca do kopca, se koná v sobotu 5. května od 10 hodin ve vinných sklepech u Presu ve Vrbici. Tato modrohorská akce nabízí zábavu celé rodině. Zatímco rodiče mohou strávit pohodové chvíle v jedinečných vrbeckých sklepech, děti, a samozřejmě i dospělí zájemci, mohou závodit na koloběžkách nebo se zúčastnit dalších her a soutěží. Na večer je připraveno posezení u vína s cimbálovou muzikou.

5. květen
Město: Vrbice
Místo: vinné sklepy u Presu
Kontaktní osoba: Lukáš Horák
Telefon: 731469553
E-mail: predseda@vinarivrbice.cz
WWW stránka: www.vinarivrbice.cz

Přehlídka otevřených sklepů se koná v sobotu 5. května od 10 do 20 hodin a v neděli 6. května od 10 do 13 hodin v Dolních Dunajovicích. Své sklepy otevře 14 vinařů z obcí Březí u Mikulova a Dolní Dunajovice. U každého z nich mohou návštěvníci v rámci vstupenky ochutnat nejméně 7 vzorků vín. Zajištěna je také kyvadlová doprava mezi obcemi. Vstupné je 750 Kč a zahrnuje degustace, skleničku, mapu, dva kupony v hodnotě 100 Kč pro odběr vína a kyvadlovou dopravu.

5. – 6. květen
Město: Dolní Dunajovice
Místo: Dolní Dunajovice a Březí, vinné sklepy a vinařství
Kontaktní osoba: Dunajovské kopce – spolek vinařů
Telefon: 723085279
Telefon (alternativní): 731187012
E-mail: info@dunajovskekopce.cz
WWW stránka: www.sklepyotevrene.cz

Slavnostní otevření kaple svatého Floriána a Šebestiána, které doprovodí kulturní a folklórní program s degustací vín bzeneckých vinařů proběhne v sobotu 5. května v obci Bzenec. Původní kaple z roku 1703 byla zničena ustupujícím německým vojskem v roce 1945.

5. květen
Město: Bzenec
Místo: kaple sv. Floriána a Šebestiána
Kontaktní osoba: město Bzenec
Telefon: 722183283
Telefon (alternativní): 518306411
E-mail: projekty@bzenec.cz
WWW stránka: www.bzenec.cz

Svatogothardské vinařské slavnosti se konají v sobotu 5. května od 13 hodin na Masarykově náměstí v Dolních Kounicích. Ochutnávka nabídne více než 300 vzorků vín od více než 100 vinařů z Dolních Kounic a okolních obcí. V rámci slavností je připraven řemeslný jarmark, bohaté občerstvení a zábavný program pro děti. O zábavu se postará cimbálová muzika Aleše Smutného a pěvecký sbor Mužáci z Pravova. O občerstvení se postará Myslivecké sdružení Rosa coeli, které nabídne návštěvníkům zvěřinové pochutiny, ale i jiné občerstvení.

5. květen
Město: Dolní Kounice
Místo: Masarykovo náměstí
Kontaktní osoba: město Dolní Kounice
Telefon: 604279661
Telefon (alternativní): 513030415
E-mail: kultura@dolnikounice.cz
WWW stránka: www.dolnikounice.cz/svatogothardske-vinarske-slavnosti/a-1265

Obec Tvarožná a místní vinaři zvou všechny milovníky dobrého vína a zábavy na Tvaroženskou přehlídku vín, která proběhne v sobotu 5. května od 15 hodin v místní sokolovně. Od 18 hodin zahraje k tanci a poslechu cimbálová muzika Kalečník.

5. květen
Město: Tvarožná
Místo: sokolovna
Kontaktní osoba: František Brzobohatý
E-mail: franta.brzobohaty@centrum.cz

Tradiční víkendový večer s cimbálkou ve Valtickém Podzemí proběhne v sobotu 5. května od 20 hodin ve Valticích. Podzemní zážitková turistika v unikátním labyrintu historických vinných sklepů v celkové délce přes 900 metrů nabídne ochutnávku vín Lednicko-valtického areálu a různé speciality valtického podzemí, to vše za doprovodu cimbálové muziky.

5. květen
Město: Valtice
Místo: Vinařská 34
Kontaktní osoba: Lenka Dwořáčková
Telefon: 723600423
E-mail: info@valtickepodzemi.cz
WWW stránka: www.valtickepodzemi.cz

6. ročník Zlechovského koštování vína proběhne v sobotu 5. května ve společenském sále AGRO ve Zlechově. K ochutnávce bude připraveno okolo 300 vzorků vín, v horním sále bílá a v dolním sále červená vína. Připraveno je také bohaté občerstvení a k tanci a poslechu zahraje cimbálová muzika Kunovian.

5. květen
Město: Zlechov
Místo: společenský sál AGRO Zlechov
Kontaktní osoba: Ing. Ondřej Machala
Telefon: 725121076
E-mail: starosta@obeczlechov.cz
WWW stránka: www.obeczlechov.cz

Tradiční výstava vín, která je spojena s netradiční výstavou naturálních vín proběhne v sobotu 5. května od 10 hodin v kulturním domě ve Velkých Bílovicích. Výstava Víno 66,6 a nic navíc pojednává primárně o představení různých ne moc známých stylů vín veřejnosti, ale také o diskuzi o vínech či i s vinaři, na téma, kam až je možné posunout hranice bezzásahovosti. Výstava se kvůli sezonní ukázce těchto vín v rámci letní expozice Národního Salonu vín hodnotí.

5. květen
Město: Velké Bílovice
Místo: Kulturní dům Velké Bílovice
Kontaktní osoba: Michal Tetur
Telefon: 775595561
WWW stránka: www.velkebilovice.com

Vinobus VOC Znojmo bude letos vyjíždět z Masarykova náměstí ve Znojmě od 15. května do 16. září. Turistický autobus je vhodný i pro cyklisty a bude zájemce vozit po krásách Znojemska. Nabízí okružní jízdy vinicemi nebo pouze část trasy s průvodcem po vinicích. Na trase jsou tři patnáctiminutové zastávky na placenou degustaci vín.

5. květen
Město: Znojmo
Místo: Znojmo a okolí, 1. zastávka – Masarykovo náměstí
Kontaktní osoba: Mgr. František Koudela
Telefon: 737815402
E-mail: provozni@vocznojmo.cz
WWW stránka: www.vinobus.cz

Místní výstava vín spojená s přehlídkou vín profesionálních vinařství proběhne v sobotu 5. května od 13 hodin v areálu Vinařství Josef Dufek v obci Svatobořice-Mistřín. Svá vína zde představí jak místní vinaři, tak vinaři z blízkého i vzdálenějšího okolí. Navíc bude výstava zpestřená víny z produkce cca 50 profesionálních vinařství z celé České republiky. Dobrou náladu při degustaci podpoří cimbálová muzika a bohaté občerstvení.

5. květen
Město: Svatobořice-Mistřín
Místo: Vinařství Josef Dufek
Kontaktní osoba: Roman Šefčík
Telefon: 602582009
E-mail: svitidla-imex@seznam.cz
WWW stránka: www.klubvinaru.cz

Výstava vín 2018 proběhne v sobotu 5. května od 10 hodin ve Společenském sále v objektu Bzenecká 23 v Brně. Připravena je rozsáhlá ochutnávka vzorků vín z obcí jižní Moravy. Tato akce si za léta konání vytvořila přední pozici mezi přehlídkami tohoto typu v rámci regionu i České republiky. Specifikum této přehlídky spočívá především v tom, že v množství více jak 500 vzorků lze srovnávat tytéž odrůdy vypěstované v různých mikroregionech jižní Moravy, případně blízkého zahraničí a porovnat kvalitu jednotlivých ročníků v kategoriích vín archivních. Výstava tradičně nabídne den plný příjemných zážitků s kvalitním vínem, bohatý kulturní program s folklorním vystoupením souborů z Vacenovic a Vinohradskou cimbálovou muzikou.

5. květen
Město: Brno
Místo: Brno-Vinohrady, nový společenský sál v objektu Bzenecká 23 (zadní vchod)
Kontaktní osoba: Mgr. Jiří Huňáček
Telefon: 544216529
Telefon (alternativní): 731876471
E-mail: kvic@vinohrady.brnocz
WWW stránka: www.kvicvinohradybrno.cz

Tradiční májová výstava vín se koná v sobotu 5. května od 10 hodin v hotelu Centro v Hustopečích. Letošní již 55. ročník výstavy nabídne k ochutnání především vína z úrody roku 2017. Výstavu tradičně pořádá Základní organizace ČZS Hustopeče.

5. květen
Město: Hustopeče
Místo: Hotel Centro
Kontaktní osoba: ČZS Hustopeče
Telefon: 775095526
E-mail: otrisalova@hustopece.cz
WWW stránka: www.hustopece.cz/kalendar-akci

Sportovní klub Žarošice zve všechny milovníky dobrého vína na 18. ročník Výstavy vín, která se koná 5. května od 12 hodin v sále Katolického domu v Žarošicích. Zajištěno je bohaté občerstvení a k tanci a poslechu zahraje Varmužova cimbálová muzika.

5. květen
Město: Žarošice
Místo: Katolický dům
Kontaktní osoba: Václav Vágner
Telefon: 602766733
Telefon (alternativní): 518631513
E-mail: starosta@zarosice.cz
WWW stránka: www.zarosice.cz

Zahájení agroturistické sezóny proběhne v sobotu 5. května od 10 hodin v degustačním stánku u Nesytu v Sedleci. Slavnostní otevření sezónní ochutnávky vín pod pergolou nabídne nespočet skvělých vín, speciality na grilu a pro dobrou náladu bude celou akci doprovázet Cimbálová muzika. Vstup na akci je zdarma.

5. květen
Město: Sedlec
Místo: areál vinařství u Nesytu
Kontaktní osoba: Ctirad Králík
Telefon: 777719110
WWW stránka: www.sedleckavina.cz

Více vinařských akcí na www.vinazmoravy.cz, www.vinazcech.cz.

Dále trvá:

Pro každého milovníka vína, který kdy zažil zklamání, když přijel ochutnat vína a všechny sklípky do jednoho byly zavřené se Sdružení vinařů Šatov rozhodlo držet od 1. dubna do 30. září vinařskou pohotovost. Každý týden si v Šatově budou místní drobní vinaři střídat službu otevřených sklepů, aby pocestným zaručili alespoň jeden otevřený sklípek, kde hosty obslouží a nalijí jim svá skvělá vína. Rozpis jednotlivých vinařů bude zveřejněn na webových stránkách sdružení.

1. duben – 30. září
Město: Šatov
Místo: vinné sklepy
Kontaktní osoba: Sdružení vinařů Šatov
Telefon: 724341772
E-mail: info@vinarisatov.cz
WWW stránka: www.vinarisatov.cz

V období od 26. dubna do 5. září probíhá akce otevřených sklepů, Za vinařem do Velkých Bílovic. Po dobu 19 týdnů postupně otevře své sklepy 50 vinařství. Každý týden od čtvrtka do středy otevře 3 až 5 vinařství. Ve vedlejší sezóně bude otevřeno od 15 do 18 hodin a v hlavní sezóně od 13 do 19 hodin. Návštěvníci zde budou mít možnost degustovat minimálně 8 druhů vín za 150,- Kč na osobu. Po zaplacení degustačního poplatku vinař zapůjčí skleničku, kterou si po ukončení ochutnávky vezme zpět. V infocentru a na info-tabuli na náměstí Osvoboditelů ve Velkých Bílovicích je uvedeno, kdo má daný termín otevřený sklep.

26. duben – 5. září
Město: Velké Bílovice
Místo: vinné sklepy
Kontaktní osoba: Michal Tetur
Telefon: 775595561
E-mail: info@velkebilovice.com
WWW stránka: www.velkebilovice.com

Vinaři ze spolku Víno z Velkých Pavlovic otevřou své sklepy od 30. dubna do konce září. Během akce Letní otevřené sklepy budou pro veřejnost každý týden od 18 do 21 hodin otevřená vždy dvě vinařství z Velkých Pavlovic. Milovníkům dobrého vína se tak naskýtá jedinečná možnost ochutnat místní vína během jejich letní dovolené. Více informací o otevřených sklepech naleznete na webových stránkách.

30. duben – 30. září
Město: Velké Pavlovice
Místo: vinné sklepy
Kontaktní osoba: Víno z Velkých Pavlovic
Telefon: 605886640
WWW stránka: www.vinozvelkychpavlovic.cz

Od 30. dubna do konce září se pro všechny milovníky dobrého vína otevírají vinné sklepy vinařů z Nového Šaldorfu. Každý týden bude od 17 do 21 hodin otevřený alespoň jeden sklep Novošaldorfska a nabídne příjemné posezení, degustaci vín a občerstvení podle individuální nabídky vinaře. Rozpis týdnů vinaře naleznete na webu spolku Šaldorfské sklepy, letácích a infotabulích ve vinných sklepech Nového Šaldorfa.

30. duben – 30. září
Město: Nový Šaldorf-Sedlešovice
Místo: vinné sklepy Nového Šaldorfa
Kontaktní osoba: Šaldorfské sklepy z.s.
E-mail: info@saldorfske-sklepy.cz
WWW stránka: www.saldorfske-sklepy.cz