Tipy na vinařské akce – 28. týden

Prázdniny jsou ideálním časem na výlety všeho druhu a jako portál o víně vám nabízíme pravidelně tipy, hlavně na ty vinařské. Takže vzhůru do pedálů vašich kol, koloběžek a vozíků všeho druhu a vyražte.

Vinařství Nosreti v Zaječí připravilo pro milovníky vína cyklus pravidelných prázdninových degustací s prohlídkou sklepa. Degustace proběhnou každé prázdninové úterý a sobotu od 19 hodin v minimálním počtu deseti přihlášených. Ochutnávka proběhne formou řízené degustace a trvá zhruba 1,5 hodiny. Podmínkou účasti je rezervace v týdnu před akcí, nejpozději pak v den konání do 17 hodin v informačním centru. 

10. červenec

Město: Zaječí

Místo: Vinařství Nosreti

Kontaktní osoba: Vinařství Nosreti

Telefon: 725936624

E-mail: vinarstvi@nosreti.cz

www stránka: www.vinarstvinosreti.cz

Již 14. ročník hudebního festivalu Znojmo proběhne od 12. do 29. července a okolí a tradičně stmelí excelentní hudbu, vyhlášená vína a přátelskou atmosféru letního Znojma. Patronem festivalu je od samého počátku houslový virtuóz Pavel Šporcl, jehož špičkové koncerty nechybí v žádném ročníku. Znojemský festival vždy přináší excelentní koncerty špičkových českých i zahraničních umělců, které probíhají na atypických místech historického Znojma i jeho okolí. S hudbou se tak návštěvníci setkávají i v prostorách zámků ve Vranově nad Dyjí, v Jevišovicích či v Uherčicích. Osou znojemského festivalu je provázání kvalitní hudby s uznávanými víny místních vinařů. Festival dlouhodobě spolupracuje s předními znalci vín a každoročně připravuje limitovanou edici festivalových vín, jejichž ochutnávky doprovázejí všechny koncerty a doprovodné akce festivalu.

12. – 29. červenec

Město: Znojmo

Místo: Znojmo a okolí

Kontaktní osoba: Petra Štorková / Hudbaznojmo, z.s.

Telefon: 606029286

E-mail: press@hudbaznojmo.cz

www stránka: www.hudbaznojmo.cz

Ve čtvrtek 12. července připravilo Vinařství Nosreti příjemné večerní posezení na terase s dobrým moravským vínem, občerstvením a cimbálovou muzikou. Tato posezení probíhají každý prázdninový čtvrtek v podvečer. Zahájení je v 18 hodin a předchozí rezervace, v týdnu před akcí, je podmínkou účasti.

12. červenec

Město: Zaječí

Místo: Vinařství Nosreti

Kontaktní osoba: Vinařství Nosreti

Telefon: 725936624

E-mail: vinarstvi@nosreti.cz

www stránka: www.vinarstvinosreti.cz

Prázdniny s vinařem je návštěvníky Mikulova hojně vyhledávaná akce určená všem milovníkům moravského vína, kteří se chtějí dozvědět více o historii pěstování révy vinné, podrobnosti o tom, jak se víno vyrábí a degustuje. Tato akce se již tradičně koná každý prázdninový čtvrtek od 19 hodin v historické lisovně v Mikulově. Řízená degustace s výkladem zahrnuje 6 vzorků vín s neutralizačním soustem. V případě zájmu lze domluvit rozšíření nabídky degustovaných vín. Pro zájemce je možné předem domluvit také ukázku prací ve vinici a představení typických odrůd mikulovské vinařské podoblasti.

12. červenec

Město: Mikulov

Místo: historická lisovna z roku 1848, Brněnská 26

Kontaktní osoba: Ing. Vojtěch Pazderka

Telefon: 602567640, 721153049

E-mail: dionysos@breclavsko.com

www stránka: www.dionysos.breclavsko.com

Tour de vinohrad je oblíbená akce určena všem, kteří se chtějí dozvědět něco víc o vinohradnictví a vinařství na Podluží a současně mají zájem vidět sklepní uličky a turistům neznámé viniční tratě této oblasti. Tato oblíbená akce je v letošním roce obohacena o novinku v podobě ochutnávky specialit z vína a hroznů. Tour de vinohrad nabízí také návštěvu sklepních uliček muzea Starý kvartýr v Lužicích a vinohradnické muzeum v Mikulčicích za účasti certifikovaného průvodce. Na závěr je připravena ochutnávka špičkových vín v archivním sklepě. Tour začíná v uvedených termínech v Mikulčicích vždy v 18 hodin.

12. červenec

Město: Mikulčice

Místo: sklepní uličky, viniční tratě, muzea a vinný sklep

Kontaktní osoba: Rodinné vinařství Bartoníkovi

Telefon: 604310990

E-mail: penzionmikulcice@seznam.cz

www stránka: www.vinobartonik.cz

Degustace prvních vín vinařství Kubíček s podporou vín ročníku 2016 z vinařství z Pavlova u Mikulova proběhne v sobotu 14. července od 13 do 20 hodin na vinici pod hradem Košťálov v Třebenicích. Cesta na vinici bude značena z města Třebenice a degustovaná vína si mohou hosté na místě také zakoupit.

14. červenec

Město: Třebenice

Místo: vinice pod hradem Košťálov

Kontaktní osoba: Tomáš Kubíček

Telefon: 732330374

E-mail: vino.poplze@gmail.com

WWW stránka: www.facebook.com/vinarstvikubicek

Velká soubojová degustace ryzlinků proběhne v sobotu 14. července v Hotelu Ryzlink v Mikulově. Milovníci této odrůdy by si rozhodně neměli nechat ujít tuto jedinečnou možnost ochutnat nejlepší mikulovské rýňáky a porovnat je s nejlepšími světovými rieslingy, jako je Mosela nebo Alsasko. Na tuto degustace je nutná včasná rezervace míst.

14. červenec

Město: Mikulov

Místo: Hotel Ryzlink

Kontaktní osoba: Hotel Ryzlink

Telefon: 770135094

E-mail: recepce@hotelryzlink.cz

www stránka: www.hotelryzlink.cz

O víkendu 14. – 15. července proběhne ve vinných sklepech a na tenisových kurtech v Hovoranech již 11. ročník akce otevřených sklepů. Své sklepy je připraveno otevřít kolem dvacítky vinařů, kteří nabídnou svá vína, vodu i drobné občerstvení a od 20 hodin zahraje v areálu tenisových kurtů cimbálová muzika Vojara. Vstupné je 550 Kč v předprodeji nebo 650 Kč na místě a zahrnuje sklenku, katalog vinařů s mapkou, 2 kupony k odběru vína, každý v hodnotě 100 kč, vstup na večerní program i jízdu vinným autobusem.

14. – 15. červenec

Město: Hovorany

Místo: vinné sklepy, tenisové kurty

Kontaktní osoba: Spolek Hovoranských vinařů, z.s.

Telefon: 602581867

Telefon (alternativní): 724265791

E-mail: vinozhovoran@seznam.cz

WWW stránka: www.facebook.com/events/954193354758495/

Dobývání dobšických sklípků je tradiční letní vinařská akce, která se koná v sobotu 14. července od 13 do 21 hodin v Dobšicích. Tato akce probíhá v době výročí napoleonské bitvy u Znojma a je spojena s bohatým hudebním multižánrovým programem.  V obci bude otevřena dvacítka sklepů, kde mohou hosté ochutnat místní vína a pohovořit s vinaři. Program je doplněn hudbou a zajištěné je také bohaté občerstvení. Slavnost nabídne jako obvykle dobrá vína, bitvu, hudbu a zpěv ve sklepních uličkách.

14. červenec

Město: Dobšice

Místo: sklepní uličky

Kontaktní osoba: Spolek dobšických vinařů

Telefon: 732791858

E-mail: vinari.dobsice@seznam.cz

WWW stránka: www.vinari.dobsice.cz

V sobotu 14. července proběhne ve stylovém prostředí venkovního amfiteátru v Hradebním příkopě ve Znojmě oblíbená noční degustace s hudebním doprovodem. Západ slunce a noční romantická obloha za poslechu hudby bude doplněna degustací vín od znojemských vinařů. Po celou dobu řízené degustace budou hosté v péči zkušených someliérů Františka Nahodila a Martina Vajčnera. Během 1,5 až 2 hodiny dlouhé degustace hosté ochutnají 6 vzorků špičkových vín. Připravena je také sabrage, tedy odseknutí hrdla láhve sektu, kterou si mohou degustátoři také vyzkoušet. Cena degustace je 350 Kč a začíná v 19 hodin. Sraz je nejméně 15 minut před začátkem naproti Vlkově věži.

14. červenec

Město: Znojmo

Místo: Hradební příkop se Střelniční věží, ulice Kollárova (naproti Vlkově věži)

Kontaktní osoba: NAVAJN s.r.o.

Telefon: 602743301

E-mail: info@navajn.cz

www stránka: www.navajn.cz