Tipy na vinařské akce – 3. týden

Snad jste všichni přežili vánoční a novoroční shon. A v novém roce začínáme, jak jinak, než novými tipy na vinařské akce. Takže pokud zrovna neplníte bobříka předsevzetí diet a abstinence, rozhodně vyražte na výlety za dobrým vínem.

Slavnostní vyhlášení vítězů kategorií malé vinařství, střední vinařství a velké vinařství v soutěži o titul Vinařství roku 2017 a udělení titulu Vinařství roku 2017 se uskuteční ve čtvrtek 18. ledna v Brně. Titul Vinařství roku se uděluje vinařství, které svým podnikáním v oboru nadmíru pozitivně vybočuje z řady ostatních vinařství v České republice. Titul se uděluje za vynikající kvalitu vín daného vinařství, za jeho tuzemské nebo zahraniční úspěchy, za významný počin ve prospěch oboru, za inovativní technologické řešení apod. Titul je uznáním několikaletého vynikajícího odborného výkonu a vztahuje se k roku udělení na základě zhodnocení rozmanité činnosti vinařství v roce 2017. Večerem provází Marek Eben. Součástí večera bude ochutnávka vín Salonu vín České republiky.

18. leden

Město: Brno

Místo: Veletrhy Brno, a.s., pavilon A – sál Rotunda

Kontaktní osoba: Svaz vinařů České republiky / Martin Půček

Telefon: 606743231

E-mail: martin.pucek@svcr.cz

WWW stránka: www.vinarstviroku.cz

Festival krajových specialit a regionálních potravin RegFoodFest 2018 se koná 18. – 21. ledna na výstavišti v Brně. RegFoodFest 2018 je projekt, který koncentruje na jednom místě ochutnávku krajových specialit z České Republiky i zahraničí a prezentaci i prodej regionálních výrobků, vína a potravin.

18. – 21. leden

Město: Brno

Místo: Výstaviště Brno, pavilon P

Kontaktní osoba: Veletrhy Brno, a.s.

Telefon: 541152520

E-mail: regiontour@bvv.cz

WWW stránka: www.bvv.cz/go-regiontour

Den vína v Hotelu Ryšavý proběhne v pátek 19. ledna od 19 hodin v Hotelu Ryšavý ve Vémyslicích. Jubilejní 10 ročník nabídne ochutnávku více než 130 druhů vín z dvaceti moravských vinařství. Patnáct vybraných vín bude snoubených s delikátními pokrmy, které připraví šéfkuchař a jeho tým. Celou ochutnávku zpříjemní doprovod cimbálové muziky CimbalMEN. Vstupné je 890 Kč na osobu a zahrnuje degustaci, ochutnávku netradičních kulinářských specialit a degustační sklenku.

19. leden

Město: Vémyslice

Místo: Hotel Ryšavý

Kontaktní osoba: Jan Janda – ředitel Hotelu Ryšavý

Telefon: 724507848

Telefon (alternativní): 515323428

E-mail: jan.janda@hotelrysavy.cz

WWW stránka: www.hotelrysavy.cz

Znojemský JazzFest opět ve znamení lásky ke kvalitní hudbě a skvělému vínu proběhne o víkendu 19. až 30. ledna ve Znojmě a okolí na každé z akcí degustace jednoho z místních vinařů. Program nabídne špičková jazzová jména a chybět nebude ani dlouholetý patron festivalu, jazzman Peter Lipa. Hudba zazní nejen v přírodě, ale také v historickém centru města, v klubech a sklepeních, divadle a řadě dalších míst.

19. – 30. leden

Město: Znojmo

Místo: Znojmo a okolí

Kontaktní osoba: Petra Štorková

Telefon: 606029286

E-mail: press@hudbaznojmo.cz

WWW stránka: www.jazzfestznojmo.cz

Ochutnávka mladých vín z Miroslavska proběhne v sobotu 20. ledna od 18 hodin v kulturním domě Miroslav. Již 11. ročník pořádají Spolek miroslavských vinařů, MKIC a město Miroslav. Ochutnávku doprovodí cimbálová muzika Donava.

20. leden

Město: Miroslav

Místo: Kulturní dům Miroslav

Kontaktní osoba: Karel Benesch

Telefon: 602758499

E-mail: k.benesch@email.cz

WWW stránka: www.mesto-miroslav.cz

Zimní otevřené sklepy a kopání písku spojené s ochutnávkou vín v otevřených vinných sklepech Nového Šaldorfa mohou zájemci navštívit v sobotu 20. ledna od 10 hodin. Místní vinaři pro své hosty připravily procházky sklepními uličkami s živou hudbou a ochutnávkami. Tradičně proběhne také celodenní recesistická dobrovolná soutěž družstev v kopání písku v chodbách vinného sklepa a program završí večerní taneční zábava s živou hudbou, občerstvením a vínem šaldorfských vinařů, která proběhne v Obecním sále.

20. leden

Město: Nový Šaldorf-Sedlešovice

Místo: vinné sklepy Nového Šaldorfa

Kontaktní osoba: Šaldorfské sklepy z.s.

E-mail: info@saldorfske-sklepy.cz

WWW stránka: www.saldorfske-sklepy.cz

Více vinařských akcí na www.vinazmoravy.cz, www.vinazcech.cz