Tipy na vinařské akce – 5. týden

Řízená degustace vín vinařství ZD Němčičky proběhne ve středu 31. ledna od 18 hodin ve Vinné Lóži Koštýř v Brně. Během degustace představí pan Jaroslav Jakubec 10 vzorků vín a po prezentaci budou mít hosté možnost vína zakoupit za zvýhodněné sklepní ceny. Vstupné na degustaci je 160 Kč na osobu.

31. leden

Město: Brno

Místo: Brno-Řečkovice, bývalý areál pivovaru, Palackého náměstí 9a

Kontaktní osoba: Vinná Lóže Koštýř

Telefon: 607748957

E-mail: vinnaloze@email.cz

 

  1. ročník soutěžní výstavy vín proběhne v sobotu 3. února od 14 hodin v kulturním domě v Moravanech. V 17 hodin zpříjemní ochutnávky cimbálová muzika.

3. únor

Město: Moravany (okr. Hodonín)

Místo: Kulturní dům Moravany

Kontaktní osoba: Lubomír Dubský

Telefon: 607005066

E-mail: dubsky.lubos@seznam.cz

 

Hustopečský Masopust Na Turhandlích je akce určená pro všechny milovníky dobrého vína, jídla i veselí! Desátý ročník se tradičně uskuteční první únorovou sobotu v ulici Na Hradbách v Hustopečích. Akce začíná v deset hodin a tradiční průvod fašankových masek, vyrazí do ulic o půl jedenácté. Každý, kdo dorazí na masopustní průvod do 10 hodin v masce, dostane skleničku a koštovací lístky na víno zdarma! Připravena je ochutnávka zabíjačkových specialit, ale především lahodných vín hustopečských vinařů. Své sklepy vinaři otevřou v pravé poledne, ale ještě předtím mohou návštěvníci masopustu získat zajímavé ceny při slosování tomboly.

3. únor

Město: Hustopeče

Místo: ulice Na Hradbách

Kontaktní osoba: M.S.QUATRO / Veronika Kuklová

Telefon: 777784017

E-mail: marketing@msquatro.cz

WWW stránka: www.hustopecskymasopust.cz

Snoubení vína a kávy je akce, která proběhne v sobotu 3. února od 18 do 21 hodin v penzionu Jesuitská ve Znojmě. Řízená degustace vín ze znojemské vinařské podoblasti, se pro tentokrát bude snoubit s kávou, 3 až 4 druhy kávy na místě připraví a nasnoubí zkušený barista Radek Švajka a o typech kávy a jejího snoubení také promluví. Cena ochutnávky je 350 Kč na osobu a vzhledem k omezené kapacitě je nutná včasná rezervace.

3. únor

Město: Znojmo

Místo: Pension Jesuitská s vinným sklípkem

Kontaktní osoba: NAVAJN s.r.o.

Telefon: 602743301

E-mail: info@navajn.cz

WWW sránka: www.navajn.cz

Tradiční výstava vín proběhne v sobotu 3. února od 10 hodin v sále kulturního domu v Křepicích. 48. ročník soutěžní přehlídky vín nabídne více než 500 vzorků vín ve 40 odrůdách. Zajištěno je tradiční vinařské občerstvení a odpolední ochutnávky zpříjemní doprovodná cimbálová muzika.

3. únor

Město: Křepice (okr. Břeclav)

Místo: sál kulturního domu

Kontaktní osoba: ČZS Křepice / Novotný

Telefon: 602745876