Tipy na vinařské akce – 7. týden

Svatý Valentýn klepe na dveře. Růžová vína, sekty a čokolády mizí z pultů obchodů a zamilovaní se houfují na romantických místech. Slavit svátek bez vína by byl hřích, takže vám tradičně přinášíme tipy na vinařské akce sedmého letošního týdne. 

Jablonecký masopust a Valentýn v Domě Vína Annovino propukne v pondělí 12. února v Jablonci nad Nisou. Masopustní a valentýnské radovánky ovládnou všechny prostory jabloneckého Domu Vína, včetně 4 sklepů v moravském stylu! Připraveny jsou masopustní a vinařské pochoutky k vínu, ochutnávky vín a sektů, valentýnské veršování a soutěže. Chybět nebude ani večerní zábava při víně.

12. únor

Město: Jablonec nad Nisou

Místo: Komenského 23

Kontaktní osoba: Jana Rubešová

Telefon: 602373813

E-mail: vinoteka@dum-vina.cz

WWW stránka: www.dum-vina.cz

Holiday World, 27. středoevropský veletrh cestovního ruchu, se uskuteční 15. až 18. února na výstavišti v Praze. Součástí veletrhu je prezentace nových propagačních a informačních materiálů z edice Krajem vína a jako zpestření také ochutnávka vybraných vín z nové kolekce Salonu vín České republiky 2018.

15. – 18 únor

Město: Praha 7

Místo: Výstaviště Praha

Kontaktní osoba: Incheba Praha spol. s r.o.

E-mail: info@incheba.cz

WWW stránka: www.holidayworld.cz

Romantický večer s valentýnskými specialitami snoubenými s nejlepšími víny z Vinařství Fučík nabídnou o víkendu 16. až 17. února v Hotelu Ryzlink v Mikulově.

16. – 17 únor

Město: Mikulov

Místo: Hotel Ryzlink

Kontaktní osoba: Tomáš Moravec

Telefon: 770135094

E-mail: recepce@hotelryzlink.cz

WWW stránka: www.hotelryzlink.cz

Táborský festival vína 2018 se koná od 16. února do 26. března v hotelech, restauracích a vinotékách města Tábor. 10. ročník nejdelšího festivalu vína a gastronomie ve střední Evropě nabídne špičkovou gastronomii a nejlepší vinaře z Moravy, Čech a zahraničí i bohatý kulturní program. Na programu jsou ochutnávky mořských ryb či tradiční maďarské kuchyně, snoubení sýrů a vín, degustace skvělých cizokrajných čajů, zvěřinové pokrmy, jihočeské ryby & rakousko-uherská bílá vína a další oblíbené klasiky. Chybět nebude ani kultura. Na festival se chystá zpěvák Tomáš Klus, herec Jaroslav Dušek se Čtvrtou dohodou a Pátou dohodou, divadelní komedie Velká zebra s Ondřejem Vetchým nebo Zdeněk Svěrák s Divadlem Járy Cimrmana, které sehraje hru Dlouhý Široký a Krátkozraký.

16. únor – 26. březen

Město: Tábor

Místo: hotely, restaurace, vinotéky, …

Kontaktní osoba: Jiří Blafka

Telefon: 777836699

Telefon (alternativní): 777836699

E-mail: jiri.blafka@festival-vina.cz

WWW stránka: www.festival-vina.cz

Valentýnská řízená degustace pro zamilované proběhne v pátek 16. února od 20 do 23 hodin v penzionu Jesuitská ve Znojmě. Připravená je řízená degustace 7 vzorků vín ze znojemské vinařské podoblasti, valentýnská romantická výzdoba i růžička pro ženy. Cena degustace je 350 Kč a vzhledem k omezené kapacitě je doporučená včasná rezervace.

16. únor

Město: Znojmo

Místo: Pension Jesuitská s vinným sklípkem

Kontaktní osoba: NAVAJN s.r.o.

Telefon: 602743301

E-mail: info@navajn.cz

WWW stránka: www.navajn.cz

Valentýnské snoubení pokrmů s vínem proběhne o víkendu 16. až 18. února ve Vinařství u Kapličky v Zaječí. Po tři dny zde mohou hosté prožít nezapomenutelný romantický večer a vybrané speciality nádherně se snoubící s místními víny.

16. – 18. únor

Město: Zaječí

Místo: Vinařství U Kapličky

Kontaktní osoba: Lucie Jahodová

Telefon: 606766147

Telefon (alternativní): 727877519

E-mail: recepce@vinarstviukaplicky.cz

WWW stránka: www.vinarstviukaplicky.cz

Třetí ročník vinařského plesu Břestek proběhne v sobotu 17.února od 19 hodin v místní sportovní hale. Hosté se mohou těšit na lahodná vína, rozmanité občerstvení a živou hudbu v podání Dechové hudby Boršičanka. K ochutnání zde budou vína Vinařství Jakubík, které je generálním partnerem plesu, a vína místních vinařů.

17. únor

Město: Břestek

Místo: sportovní hala

Kontaktní osoba: Petr Ševčík

Telefon: 603889231

E-mail: petrsevcik78@seznam.cz

WWW stránka: www.brestek.cz

 

E-mail: info@valtickepodzemi.cz

WWW stránka: www.valtickepodzemi.cz

 

Tradiční košt vín z produkce převážně drobných vinařů z oblasti Uherskohradišťska proběhne v sobotu 17. února od 14 hodin v kulturním domě Míkovice. Připraveno je občerstvení a zabijačkové specialit a od 17 hodin doprovodí ochutnávku cimbálové muziky.

17. únor

Město: Uherské Hradiště

Místo: Uherské Hradiště – Míkovice, KD Míkovice

Kontaktní osoba: Zdeněk Hlaváček / KPV Míkovice z.s.

Telefon: 603154662

E-mail: pmacku@atlas.cz

WWW stránka: www.mikovice.eu

Putování po dobšických sklípcích, tradiční ochutnávka vín dobšických vinařů, proběhne v sobotu 17. února od 10 hodin ve vinných sklepech v Dobšicích. Ve 20 hodin naváže na ochutnávku masopustní zábava v dobšické sokolovně.

17. únor

Město: Dobšice

Místo: vinné sklepy

Kontaktní osoba: Miroslav Rolník

Telefon: 732791858

E-mail: vinari.dobsice@seznam.cz

WWW stránka: www.vinari.dobsice.cz

Tradiční ochutnávka mladých vín ze slánských vinic, Sud za sudem, proběhne v sobotu 17. února od 15 hodin ve Vinařství Kvíc v obci Slaný Kvíc. Sud za sudem je řízená ochutnávka 15 vzorků vín ročníku 2017 z místní vinice. Cena je 220 Kč na osobu a zahrnuje ochutnávku, katalog, dobrou vodu, pečivo i sladkou tečku. Pořadatelé doporučují včasnou rezervaci.

17. únor

Město: Slaný – Kvíc

Místo: Vinařství Kvíc

Kontaktní osoba: Petr Rychtařík

Telefon: 606620682

Telefon (alternativní): 723860217

E-mail: petr.rychtarik@vinarstvikvic.cz

WWW stránka: www.vinarstvikvic.cz

Tradiční procházka po sklepech a sklípcích, Tour de sklep Popice, proběhne 17. února od 12 hodin. Každoročně konaná vinařská akce, jedna z prvních v regionu, nabývá každoročně na oblibě. Oblíbené procházky se účastní stále více návštěvníků a stále více vinařů. V letošním ročníku, se očekává více jak 10 otevřených sklepů. Celá akce se odehrává v uzavřené lokalitě a otevírají i malí vinaři, kteří si rádi popovídají o pěstování a výrobě vína v domácích podmínkách.

17. únor

Město: Popice

Místo: Sklepní ulice

Kontaktní osoba: Ing. Miriam Sedláčková

Telefon: 606737841

E-mail: Miriam.Sedlackova@seznam.cz

WWW stránka: www.tourdesklep.cz

Degustační přehlídka vín proběhne v sobotu 17. února od 13 do 18 hodin v tělocvičně základní školy Tyršova v Kuřimi. Připravena je ochutnávka vín vinařů z jižní Moravy formou volné degustace za doprovodu cimbálové muziky Mládí z Čejče. Vstupné 250 Kč se platí při vstupu a zahrnuje degustaci, pečivo, skleničku a katalog vín.

17. únor

Město: Kuřim

Místo: tělocvična ZŠ Kuřim-Tyršova

Kontaktní osoba: Zdeněk Zeman / SPZŠ

Telefon: 777782422

E-mail: z.zeman@zeman-invest.cz

WWW stránka: www.zskurim.cz

10. ročník Reprezentačního plesu vinařů a přátel vína se koná v sobotu 17. února od 19 hodin v kulturním domě v Čejkovicích. Návštěvníky čeká kulturně společenský zážitek s plesovým programem. Příjemný večer s tancem u dobré muziky a ochutnávkou mladých vín z místních vinic. Cena vstupného s místenkou je 400 Kč.

17. únor

Město: Čejkovice (okr. Hodonín)

Místo: kulturní dům

Kontaktní osoba: ČTVRTEČNÍCI, sdružení vinařů, z.s.

Telefon: 776013730

E-mail: info@vinozcejkovic.cz

WWW stránka: www.vinozcejkovic.cz

12. ročník Plesu hovoranských vinařů proběhne v sobotu 17. února od 20 hodin v sále sokolovny v Hovoranech. Program bude zahájen přípitkem sektu, následovat bude neomezená ochutnávka vín místních vinařů a tradičně bohatá tombola. K poslechu, zábavě a tanci zahraje dechová hudba Mistříňanka. Vstupné je 250 Kč a zahrnuje přípitek sektem a neomezenou degustaci vín.

17. únor

Město: Hovorany

Místo: sál sokolovny

Kontaktní osoba: Vinařský spolek z Hovoran

Telefon: 724265791