Tři stříbrné medaile ze San Franciska 

Palírna Radlík v Jílovém u Prahy získala tří stříbrné medaile na nejprestižnější soutěži lihovin San Francisco World Spitits Competition 2018. Je skvělé, že toto ocenění získal malý ovocný lihovar s tradiční malovýrobní technologií, ruční a řemeslnou výrobou, jež vychází z naší národní tradice. 

Mezi 2450 anonymně hodnocenými vzorky získala z této palírny stříbrnou medaili tradiční pálenka z jablek uzrálá v dubových soudcích i originální bezinková pálenka v kategorii Eau de Vie. Destilát z vinných hroznů stejným způsobem uspěl i v jedné z nejnáročnějších kategorií vinných brandy a koňaků v konkurenci zvučných jmen jako Camus, Martell, Rémy Martin.


Palírna Radlík je kombinací pěstitelské pálenice a malého ovocného lihovaru. Své produkty tvoří v tradiční měděné dvoukotlové destilační aparatuře malého objemu a její novodobá historie se píše již roku 1998. „Po opakovaných úspěších na vizovickém Trnkobraní a Floře košt Olomouc jsme našli odvahu prezentovat naše komerční produkty i ve světové konkurenci.“, říká chef destilatér Kamil Kutina.


Palírna v Jílovém tak dále posunula úspěchy českých lihovin, které v loňském roce bodovaly stříbrnou medailí ovocného destilátu Wild Cherry Brandy z Distilllery Kleiner, bylinného likéru Becherovka a bronzem Cryo vodky firmy Ing. Petr Švec – PENTA s.r.o.. S ovocnými destiláty uspěla v předcházejících letech i značka Fleret, která za kolekci čtyř ovocných pálenek získala v roce 2016 bronzové medaile.