Trojská vinice láká na růžové víno a Botanická zahrada Praha i na další zážitky. Kapacity jsou zatím volné

Vinice sv. Kláry v Troji

Je krásně a slunečno, Praha se plní návštěvníky a tak je i o víkendovou návštěvu pražské botanické zahrady velký zájem. Není divu, je toho tady v této době opravdu hodně k vidění, zažití, ale i k ochutnání.

Jakmile se počasí umoudřilo, nestíhají zaměstnanci na infolince v trojské botanické zahradě zdvihat telefony a odpovídat na dotazy, zda je otevřeno, případně zda je ještě volná kapacita. Takže dobrá zpráva pro všechny, kdo ještě nevědí, co dělat o víkendu, kdo dorazí, je vítán.

Na jaře je Botanická zahrada Praha plná barev

“Je krásné jarní počasí a na Trojské stráni, kde sídlí Botanická zahrada hl. m. Prahy, svítí sluníčko a my máme otevřeno a těšíme se na Vás, říká Bohumil Černý, ředitel Botanické zahrady hl.m. Prahy.

Jedovaté rostliny, želvy i jarní růžová vína

Otevřený je venkovní areál, který je momentálně v plném jarním květu. Čekají Vás rozkvetlé sakury, magnolie, slivoně a také pestrobarevné záhony, kde kvetou narcisy, tulipány a další krásné jarní květiny. Botanická zahrada navíc tento týden oficiálně zahájila další sezónu, kterou věnuje seznámení s jedovatými rostlinami. Informace k nim dostanete u expozice Stínomilných rostlin v Horní zahradě, která je přístupná z ulice K Pazderkám – od sídliště Bohnice.

“Děti budou nadšené ze slunících se želv nádherných u jezírka v expozici Mokřad a jezero. O občerstvení se postará výdejní okénko rostlinného bistra Botanická na talíři a příjemné občerstvení s jedinečným výhledem na nejzelenější část Prahy nabízí vinotéka na vinici sv. Kláry, která má právě v nabídce jarní růžová vína. Do zahrady lze vstupovat pouze hlavními vstupy, tedy v ulicích Nádvorní, K Pazderkám a u autobusové zastávky Kovárna v ul. Trojská, které jsou otevřené denně od 9.00 do 19.00 hodin. Těšíme se na Vás, víkend v botanické zahradě bude krásný,“ zve k návštěvě širokou veřejnost Bohumil Černý.