Víno&Styl 80

Lehké, čerstvé, osvěžující. Slunečné a teplé dny lákají k lenošení, takže tělu je třeba dopřát vzpruhu i dostatečný přísun energie. A právě takové má být letní jídlo, pití, ale i zábava. Proto jsme se v redakci rozhodli, připravit vám v tomto duchu i aktuální čtení: občerstvující, odlehčené číslo plné svěžích chutí a hravé inspirace. 

Na stránkách, které šumí mořem i vinnými bublinkami, září zlatavou barvou zrajícího obilí jako řada vín, která vám doporučujeme k lahodným jídlům, a do růžova se barví nejen s večerním sluncem, ale i s atraktivními rosé, pro která je právě teď ideální čas, přinášíme opět jak testy vín a doporučení, tak i tipy na akce či výlety do zajímavých vinných a gastronomických destinací. A dokonce ani nezáleží na tom, zda máte k dispozici třeba jen volný víkend, nebo si můžete vyrazit i na několik týdnů. V tom první případě si zkuste vyšlápnout na kole do moravských vinic a pro zpestření tohle putování spojit také s návštěvou pivovaru, aby byla změna. Znojmo a jeho okolí k tomu přímo vybízí. 

Nebo sedněte na vlak a vyjeďte si například do vídeňských vinic. Že už je znáte?  Tak na druhou stranu, do Drážďan. Možná budete překvapeni, jak i tady mají pěkné vinice a jak hezká vína se tu dají objevit. Kdo se chce vydat ještě kousek dál, může tím vlakem pokračovat klidně až do Berlína, alespoň pokud chce prozkoumat nový ráj foodies.

Ovšem jaké by to bylo léto bez Jadranu?! A bez jeho chutí. Vydejte se s námi proto na ostrov Krk, do Rijeky, ale i do Splitu a jeho okolí. Gurmánskou cestou dokazující, že i láska k Chorvatsku prochází žaludkem. 

Lehkou letní rybí kuchyni – ano, bez grilování se to ani tentokrát neobejde –  pak můžete spláchnout svěžím mladým Sauvignonem. Někdo má raději ovocnější, jiný víc kopřivový, paleta jeho podob a stylů je široká, což potvrzuje i náš aktuální Grand Test. 

Na závěr pak přichází tradičně troška, trošička whisky pro večerní relaxaci.  No a jako chutná tečka i kapka cognacu, s tipem na tradiční slavnost. Že už se rozhodně nikam nechcete hnát? No tak si kupte koňakovou špičku. 

Vždyť léto má být nejen svěží, ale i sladké, rozmarné. A taky trochu hříšné. 

Tak dobrou chuť.