Dny protinožců opět v Černé labuti. Svátek australských a novozélandských vín již potřetí

vinohrad Austrálie
Margaret River Wine

Dalo by se říci, příští rok v tuto dobu, opět na jednom místě a jednom prostoru. Aussie Wine Day a Kiwi Wine Day v Praze opět “vítají jaro” a letos už v rámci třetího ročníku představí vína z předních australských a novozélandských vinařství. Tato tradiční B2B degustace doplněná řízenou ochutnávkou Master Class proběhne v úterý 5. března 2024 v pražské Galerii Černá Labuť.

Obě akce určené vinařským profesionálům především z řad hoteliérů, restauratérů či obchodníků se budou konat ve stejnou dobu ve stejném výstavním prostoru odděleně. V jedné místnosti proběhne Australský vinný den a ve druhé Novozélandský vinný den, takže lze přecházet z jedné “vinařské země” do druhé, což může vést i k zajímavému porovnání.

Celkem dvaadvacet australských a novozélandských vinařství letos představí svá vína, která buď jsou, nebo by mohla být na českém trhu. Návštěvníci budou mít možnost ochutnat zajímavý průřez regiony i odrůdami Austrálie a Nového Zélandu, seznámit se se zástupci vinařství stejně jako s importéry a vína si od nich případně na místě objednat. V rámci dopoledne proběhne Master Class zaměřená na významné regiony a odrůdy Austrálie a Nového Zélandu, prezentovaná panem Mikem Mazeym. Stejně jako v případě vstupu je účast možná pouze po registraci, ovšem je omezena na 20 míst. Vstupné na akci je zdarma, ovšem pouze po vypnění formuláře na stránkách akce (https://dnyprotinozcu.cz/)

Na akci se představí například australská vinařství Blue Pyrenees Estate, Dandelion Vineyards, Gapstead Estate, Handpicked Wines, Harvey River Estate, Langmeil Winery, Mitolo Wines, Pikes Wines, Portia Valley Wines, Quarisa Wines, Rockcliffe Winery a Stella Bella. Nový Zéland zastoupí vinařské podniky Clark Estate, Cloudy Bay, Craggy Range, Dashwood, Saint Clair Family Estate, Seifried Family Winemakers,  Tiraki,  Te Whare Ra Wines, Vavasour a Villa Maria.