Labužnická Garden Party v Královské zahradě. Pražský hrad ve znamení požitků

Nevíte, co dělat o víkendu? Milujete ústřice, rádi byste ochutnali žabí stehýnka? Baví vás ochutnávat delikatesy ze všech koutů Evropy? Pak se vypravte do Královské zahrady. Třídenní slavnost dobrého jídla, pití i evropské vzájemnosti je novým projektem, který ožívá v historickém srdci Prahy.

Poslední červnový víkend se Královská zahrada Pražského hradu promění v jedinečnou Garden Party, která je nejen oslavou letošního vstupu České republiky do Evropské unie, ale i další krásnou gastronomickou akcí. Od pátku 28. do neděle 30. června zde více než tři desítky vystavovatelů naservírují vybrané lahůdky a nápoje z předních evropských gastronomických destinací. Královská zahrada se díky své poloze stane oázou klidu v centru Prahy vybízející k tomu, užít si relaxaci v trávě se sklenkou kvalitního vína, cideru nebo ušlechtilých bublinek. K tomu si připočtěte překrásné výhledy na Prahu z terasy Belvederu. Ale i přítomnost znovuobnovené původní středověké vinice v sousedství, což ještě umocňuje atmosféru pro Garden Party s atraktivními evropskými specialitami.

Francouzské sýry, španělská šunka, italská káva, víno…

Speciálním hostem budou oblíbené Francouzské trhy. Ty se v loňském roce poprvé konaly v kouzelném prostředí Trojského zámku a jsou známé svým šarmem a bohatou nabídkou autentických pokrmů.

„Navazujeme na dlouhou tradici Francouzských trhů, které se letos představí v roli speciálního hosta festivalu Garden Party,“ říká Thomas Bouton, zakladatel a hlavní organizátor pražské Garden Party. „Tento koncept pohodlně pojme rostoucí počet návštěvníků. Rozšířená nabídka vystavovatelů uspokojí chutě širšího publika a nabídne i další evropské lahůdky. Například fancouzská vína a sýry, irské ústřice, řecké olivy, španělská šunka, italská káva, pasta nebo různé slovinské speciality. Nebudou chybět ani oblíbené francouzské tradice, ochutnávka šneků a nabídky původních francouzských trhů.“

Koncerty i program pro děti

Součástí třídenního veselí bude navíc bohatý doprovodný program. Včetně hudebních vystoupeních místních i evropských umělců, jako jsou Duo Duko, Charlie and the Chocolates, Ondřej Štveráček Jazz Trio, Petra Erneyi Jazz Trio a Lače Manuša a Tibor Žida. Pro děti bude připraven také zábavný program, včetně show populárního Pana Kravaty v sobotu dopoledne.  Školáci si k tomu mohou za svou celoroční píli odnést domů sladkou odměnu.

Zahrada Pražského hradu bude pro návštěvníky festivalu otevřena od pátku 28. do neděle 30. června, každý den od 10 do 20 hodin. Program a kompletní seznam vystavovatelů naleznete na: www.praguegardenparty.cz Vstupné je 150 Kč, děti do 15 let mají vstup zdarma. Pro vstup doporučujeme využít přístup do zahrad z tramvajové zastávky linek 22 a 23 Královský letohrádek nebo Pražský hrad.