Ohlédnutí – BIOFACH – Rekordní čísla a invaze veganů

BIOFACH, přední světový veletrh biopotravin a VIVANESS, veletrh přírodní kosmetiky, které se konají souběžně vždy v únoru v německém Norimberku prolomily hranici 50 000 návštěvníků. A příští rok ještě posílí.

 

Už letos byl zájem zvětšit český stánek a posílit českou expozici, to však bude možné až v příštím roce, kdy přibude další hala. Biopotraviny jdou totiž nečekaně nahoru a výrazně posiluje i segment biovín. Přesto letos měla tuzemská vína na veletrhu pouze jediného zástupce a to Vinné sklepy Kutná Hora. Dále se zde prezentovalo dalších šest členů PRO-BIO Svazu ekologických zemědělců, společnosti Amylon, České ghíčko, Extrudo Bečice, Polabské mlékárny, Country Life a společnost PRO-BIO.

„Rekordní rok v biosektoru a rekordní rok na BIOFACHu 2017!“ nechal se slyšet Markus Arbenz, jednatel IFOAM – Organics International, mezinárodního patrona veletrhu. Ten byl podle něho zároveň vynikajícím zrcadlem skvělé nálady v celé branži. Velký zájem hostů pak patřil letos zejména sekci olivových olejů, dále aktuálním novinkám, posílila též expozice vín certifikace Demeter, stejně jako veganský koutek. Ostatně i speciálních vín pro vegany se tu letos dalo ochutnat oproti loňsku podstatně víc.

 

-rd-