Slavkov u Brna bude hostit největší mezinárodní soutěž vín v České republice

Během tří červnových dnů zaplní zámecký areál ve Slavkově špičková vína z celého světa. Odborné komise v mezinárodním složení budou od 21. do 23. června rozhodovat o vítězi 11. ročníku mezinárodní soutěže vín Oenoforum – Czech International Wine Competition.

Oenoforum, pořádané Svazem vinařů ČR, je největší mezinárodní soutěží vín v České republice pod patronátem OIV – Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví.

 

Oenoforum – Czech International Wine Competition přináší jedinečnou možnost porovnat vína z různých oblastí Evropy i světa, jež se vyznačují odlišnými klimatickými a půdními podmínkami, ale i vín vyrobených různými, často diametrálně odlišnými technologiemi.

Díky patronátu OIV je soutěž výjimečná mimořádně profesionálním a náročným hodnocením. V porotě tak zasedají významní evropští vinaři a degustátoři, zástupce OIV (Mezinárodní organizace pro víno a vinohradnictví se sídlem v Paříži), UIOE (Mezinárodní unie enologů) i nejlepší hodnotitelé z České republiky a Slovenska.

„Soutěž je otevřena všem kvalitním vínům a jejím cílem je porovnat vína z celého světa a vyzvednout světové odrůdy révy vinné. Důraz bude tradičně kladen hlavně na vína odrůd Sauvignon Blanc a Cabernet Sauvignon, která budou mít v soutěži zvláštní kategorii a ocenění,“ sdělil ředitel soutěže a výkonný ředitel Svazu vinařů Ing. Martin Půček.

Součástí soutěže je také mezinárodní vinařská konference, která je příležitostí pro všechny vinařské profesionály seznámit se s probíranou problematikou v cenném a jinak obtížně přístupném mezinárodním kontextu, a to včetně oblíbené praktické části. Tématem letošního ročníku jsou Cesty k velkým vínům – “Víno a dřevo”.

V loňském ročníku Oenofora zvítězil v kategorii bílých vín Sauvignon, pozdní sběr barrique 2013 z vinařství Vinselekt Michlovský a v kategorii červených zvítězilo víno Limited Petit Merle / Jasová, CHOP, D.S.C. 2013 Ing. Josefa Repy/Repa Winery ze Slovenska.

Soutěž podporují Vinařský fond, Národní vinařské centrum, Jihomoravský kraj, město Slavkov u Brna a zámek Slavkov – Austerlitz.

Více informací o soutěži a konferenci na www.oenoforum.cz