Drink for Ukraine. V pražském Kongresáku se pilo pivo pro dobrou věc

Víkendový benefiční festival v režii českých minipivovarů okouzlil skvělou atmosférou, stejně jako výší vybrané částky.

Více než 35 minipivovarů z celého Česka darovalo své pivo zdarma v rámci unikátní akce, která proběhla v sobotu 4. červma v Kongresovém centru Praha. Pobavit se a zároveň podpořit dobrou věc přišlo na pivní více než patnáctset návštěvníků. Na akci se podařilo vybrat a utržit částku 675.680 Kč, tyto peníze byly po zdanění zaslány na účet neziskové organizace Člověk v tísni, na pomoc lidem zasaženým vpádem ruských vojsk na Ukrajinu.

Malí i velcí, pivo teklo proudem

Mezi řemeslnými minipivovary nechyběla taková jména jako Chroust, Clock, Zichovec nebo Raven, nechyběly ale ani větší pivovary – Budějovický Budvar a Plzeňský Prazdroj. Na akci také proběhla dražba vzácných lahví piva a pivních specialit, během které se některé kousky vydražily i za patnáct tisíc korun.

„Množství návštěvníků a atmosféra festivalu byla neuvěřitelná, akce se povedla nejlépe, jak jen mohla. Největší radost jsem ale měla z množství návštěvníků ukrajinské národnosti, pro ně to musel být skvělý pocit. Pocit, že za nimi stojíme. Čeští pivovarští opět ukázali, že umějí pomáhat,” říká Karolína Chroustovská, organizátorka festivalu.

„Kongresák si člověk pronajme jen párkrát za život, a tohle byla skvělá příležitost, s dobrým úmyslem. A díky návštěvníkům a všem ostatním se nám podařila vybrat opravdu úctyhodná částka,” doplňuje spoluorganizátor festivalu Ladislav Vrtiš z pivovaru Raven.